Jump to content

Otwarte warsztaty grafiki komputerowej z Tomkiem Bagińskim...


Recommended Posts

Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na otwarte warsztaty grafiki komputerowej pt.: „Warsztaty Animacji z Tomaszem Bagińskim i Platige Image”, które odbywać się będą w kolejne piątki od 5.11. do 3.12. br., w godzinach 10.00 – 18.30.

 

 

Warszawska-Szkola_Reklamy_logo-w255.jpgplatige-image-logo.jpg

 

 

Warsztaty poprowadzi Tomasz Bagiński oraz zespół artystów ze studia Platige Image. Zajęcia pozwolą, wyselekcjonowanej grupie uczestników, zapoznać się z procesem powstawania filmu animowanego w technice komputerowej. Cykl spotkań rozpocznie wykład Tomasza Bagińskiego, który wprowadzi słuchaczy w tematykę zajęć i opowie o pracy reżysera.

 

 

 

Kolejne zajęcia będą miały charakter praktyczny i będą się odbywać w następujących terminach:

 

  • 05.11 - wprowadzenie, Tomasz Bagiński, praca koncepcyjna, prowadzenie Jakub Jabłoński,
  • 12.11 - modelowanie z teksturowaniem, prowadzenie Marcin Klicki,
  • 19.11 - animacja, prowadzenie Arkadiusz Zawada,
  • 26.11 - oświetlanie i rendering, prowadzenie Kamil Pohl,
  • 03.12 - compositing, prowadzenie Jakub Knapik, podsumowanie warsztatów Tomasz Bagiński

 

 

Uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję spotkania z czołowymi twórcami grafiki komputerowej w Polsce, współtwórcami m.in. takich filmów jak nominowana do Oskara „Katedra", „Sztuka spadania" czy „Kinematograf". Pod ich kierunkiem realizować będą ćwiczenia mające podnieść umiejętności uczestników warsztatów i pokazać im praktyczną stronę zagadnień związanych z produkcją filmową w CG.

 

Warsztaty skierowane są do amatorów zajmujących się hobbystycznie animacją 3D, ewentualnie do osób stawiających pierwsze kroki w branży. Zgłoszenia (CV, wykonaną przez siebie grafikę i/lub animację 3D oraz listę obsługiwanych programów graficznych) proszę przesyłać na adres: [email protected].

 

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 29.10.2010 roku.

 

 

 

 

 

Informacja o prowadzących

 

 

Tomasz Bagiński - porzucił studia architektoniczne dla robienia filmów. Jego pierwszy film „Rain” wygrał w 1998 roku kilka lokalnych nagród i stał się przepustką do studia Platige Image, w którym obecnie Bagiński zajmuje stanowisko Dyrektora Artystycznego. Między 1999 i 2002 pracował z przerwami nad swoim poważnym debiutem krótkometrażowym - „Katedrą”. Film zdobył w 2002 roku główną nagrodę „Best Animated Short” na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później nominację do Oscara w kategorii Krótki Film Animowany. Kolejne filmy krótkometrażowe wyreżyserowane przez Bagińskiego to "Sztuka spadania" 2004 r. i "Kinematograf" 2009r. W przerwach pomiędzy realizacją autorskich projektów, pracuje nad efektami specjalnymi i animacją na potrzeby produkcji filmowych, reklamowych i teatralnych (ponad 50 zrealizowanych). Obecnie przygotowuje się do realizacji pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego „Hardkor 44”.

 

 

Jakub Jabłoński - studiował na ASP w Łodzi na kierunku „Grafika i malarstwo”. Absolwent kierunku Animacja w Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Stworzył koncepcję wizualną najnowszych produkcji Tomka Bagińskiego: „Kinematograf” i „Hardkor 44". Twórca ilustracji książkowych („Wroniec" J. Dukaja). Porusza się w takich dziedzinach jak film animowany, komiks czy plakat. Projektuje postaci oraz scenografie do filmów i gier. W wolnym czasie pisze scenariusze.

 

Jakub Knapik - absolwent Architektury na Politechnice Krakowskiej. W latach 2003 - 2004 współpracował z wrocławskim studiem RMG oraz prowadził własne studio w Krakowie. W Platige Image pracuje od 2004 r. w charakterze VFX Lead Compositor, VFX Lead 3d, VFX Project Supervisor. W trakcie pracy dla Platige Image nadzorował produkcję ponad 40 reklam a także produkcje fabularne (zarówno polskie jak i europejskie, min. „Katyń” reż. Andrzej Wajdy, „Antichrist" reż. Lars von Trier, „Popiełuszko" reż. P. Wieczyński). Specjalizuje się w zaawansowanych technikach 3D (rendering, symulacja, animacja).

 

Kamil Pohl - absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu. Ze studiem Platige Image związany od 2007 r. , pracuje na stanowisku Lead 3D Artist. Zajmuje się oświetleniem i renderingiem, pracował m.in. przy następujących projektach: „The Witcher” introoutro – 3d artist, , „Niezły kanał” C.O.fotografia3d artistrendering, „Listerine total care” commercial – lightingrendering, „Era nowe horyzonty promo” - lightingrendering, „Siedem Bram Jerozolimy” fx C.O, „Lech Bieg” short movie lightingrendering.

 

 

Arkadiusz Zawada - od 2001 r. zajmuje się animacją na potrzeby przemysłu gier komputerowych oraz filmu i reklamy. Z Platige Image współpracuje od 2004 roku. W tym czasie zrealizował kilkadziesiąt projektów, min. był animatorem postaci w „Sztuce spadania" Tomasza Bagińskiego.

 

 

 

 

 

O Warszawskiej Szkole Reklamy

 

Warszawska Szkoła Reklamy to miejsce idealne dla tych, którzy chcą połączyć edukację z pasją. Specjalizacje takie jak: studio grafiki, fotografia reklamowa, produkcja filmowa i telewizyjna oraz strategia reklamy i PR, dają możliwość rozwoju artystycznego i pracy w pasjonujących dziedzinach. WSR jest szkołą dla ludzi dynamicznych, kreatywnych, pełnych niebanalnych pomysłów. Szkoła może się poszczycić dopracowanym i dostosowanym do specyfiki polskiego rynku programem nauczania oraz doskonałą kadrą wykładowców-praktyków, którzy go współtworzą i realizują. Każdy słuchacz sam tworzy swój indywidualny rozkład zajęć. W szkole panuje wyjątkowa, sprzyjająca nieskrępowanemu rozwojowi twórczemu, a przy tym ciepła i przyjazna atmosfera. Absolwenci WSR, dzięki zdobytym w Szkole umiejętnościom i wiedzy, świetnie radzą sobie na rynku pracy.

 

 

Szkoła posiada trzy pracownie komputerowe wyposażone w nowoczesny sprzęt i najnowsze oprogramowanie (ponad 60 stanowisk komputerowych PC i MAC). Dysponuje także profesjonalnym sprzętem fotograficznym i filmowym takich marek jak: Canon, Broncolor, Elinchrom, Manfrotto. Słuchacze wszystkich specjalizacji mogą korzystać z pracowni tematycznych (studio fotograficzne i filmowe, pracownia rysunkowo-malarska, ciemnia, pracownia wizażu i body paintingu).

 

 

Warszawska Szkoła Reklamy

ul. Szolc-Rogozińskiego 3 (stacja Metro Imielin)

02-777 Warszawa

Tel.: 22 644 28 58

e-mail: [email protected]

www.szkolareklamy.pl

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nom tylko ciekawe co Klic opowie o teksturach ; ) Bo na temat modelowania to na pewno ma coś do powiedzenia. Tekstury w reklamie nie są za bardzo traktowane poważnie...nie ma na to czasu zazwyczaj...łatwiej jest zrobić model dokładny z kolorem i materiałami niż walczyć z teksturą... Ludzie od gierek mogliby się wypowiadać na temat tekstur hehe bo to jest tam temat rzeka w sumei jedna z ważniejszych rzeczy dotyczacych strony wizualnej gier...

Link to post
Share on other sites

szkoda ze w piatek... mam szkole, a z wielka checia poszedl bym na wszystkie te warsztaty:) Czy jest taka opcja (tutaj pytanie do Panów Profesorów:)) żeby nagrać te wykłady i umieścić w sieci? Napewno by się nie jednemu przydało jako poradnik :)

Link to post
Share on other sites

Poszedlbym chocby tylko po to zeby spotkac legendy branzy i forum :D Tylko ocean mi ktos na drodze polozyl :(

Anyways - fajna sprawa, powodzenia prowadzacym i uczestnikom!

 

PS. A jakby ktos to nagral i potem umiescil w sieci to by byl wypasik faktycznie. Dla wszystkich tych co "za chlebem..." itd ;)

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna inicjatywa. :) Z mojej strony jedno pytanie. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze moze byc na nie odrobine za wczesnie, ale... to tylko jednokrotna impreza czy planujecie to co jakis czas powtarzac?

Link to post
Share on other sites

no tak ale to nie bedzie raczej wygladalo tak że Pan Baginski przyjdzie i bedzie pokazywal jak postawić boxa w maxie:D nie no dobra sprawa dla osob zaczynajacych z grafika, ale napewno dla tych z dluzszym stazem tez sei przyda:)

Link to post
Share on other sites

no właśnie. dla mnie wyprawa z Krakowa to nie problem, ale kto mi da kilka piątków wolnych od pracy? eh. może będzie później do nabycia nagranie z tego? byłoby git. myślę, że "paru" chętnych się znajdzie. świetna inicjatywa.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy