Jump to content

Recommended Posts

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie bój się robić błędów, to bardzo Cię hamuje. Będzie źle to narysujesz następne. Spróbuj porysować cienkopisem/długopisem/brushpenem żeby nauczyć się rysować zdecydowanie. Jeśli chodzi o same l

Hej, parę poprawek i komentarzy ode mnie 🙂  Generalnie zainwestowałbym czas w perspektywę, żeby móc zróżnicować pozy i trochę więcej przestrzenności wprowadzić do prac. Plus mocniejszy design, ba

Posted Images

Hej, parę poprawek i komentarzy ode mnie 🙂 

Generalnie zainwestowałbym czas w perspektywę, żeby móc zróżnicować pozy i trochę więcej przestrzenności wprowadzić do prac. Plus mocniejszy design, bardziej zdecydowane, zamaszyste linie. Widzę na twoich pracach, że często masz rozedrgane linie, co zapewne wynika z tego, że rysujesz je powoli. Wiem, że szybkim machnięciem ciężko trafić idealnie w to co chce się narysować, ale lepsze nawet kilka nietrafionych, ale atrakcyjnych linii, niż jedna dokładniejsza ale przy tym drżąca i nieciekawa. Powodzenia 🙂

44331004_pasiterekpoprawki1.thumb.jpg.ba80f9b2cca52ccc9688de7da7944da8.jpg

• Like 5

Trudno się z Tobą nie zgodzić, wskazałeś na to z czym chciałbym walczyć a nie jest to proste dla mnie                           ( niecierpliwość) . Dużo też wynika z tego, że mam brak pomysłu na jakiś fikuśny obrazek :classic_smile:.  Hmm z liniami jest tak że do pewnego momentu nawet robiłem w miarę "dynamiczne" kreski ale ostatnio wpadłem na pomysł by powiększać rysunek do rozmiarów pikseli i krateczka po kratce stawiać linie :classic_biggrin:. Stawy ucinam bo najzwyczajniej  mam problem z kompozycją.  
Dziękuję ślicznie za pomoc.

GoB 3.jpg

Ten zielony troll z grzybkiem całkiem fajnie ci wyszedł 🙂 brakuje tylko grubszego konturu. Nie wiem czy kupiłeś sobie tablet graficzny czy nie - trudno poznać po kolorze. Osobiście ja radziłem sobie z tym zagadnieniem tak:

Jak miałem już ołówek skończony skanowałem go do kompa i obrabiałem kontury w programie wektorowym - mój ulubiony w tamtych czasach to Xara X. Obecnie możesz zainwestować np. w Affinity Designer'a - mają nawet teraz promocje na 50%, czyli za nieco powyżej 100 zł masz bardzo dobry program do takich zabaw.
Nie wiem czy to dobra droga dla grafika 2D (niech się wypowiedzą fachowcy) bo sam przyznam nie machałem ołówkiem od dobrego roku a prace 2D to nie mój konik. Mi osobiście pomogło osiągnąć pewność w pracach 2D. A eksperymenty na line arcie pomogły mi ogarnąć temat w photoshopie. 

To tyle ode mnie pozr.  

• Like 1