Jump to content

Recommended Posts

Głównym powodem jest chyba to że łatwiej zetrzeć gumką i wprowadzić zmiany .   Ponad to używam głownie ołówka automatycznego z jedną grubością i miękkością rysika.  Za radę dziękuję  ,  masz rację . Myślę  że to mogło by sporo dać .   Jeżeli to możliwe  to prosił bym namiar na jakieś informację  jak się do tego zastosować ☺️

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie bój się robić błędów, to bardzo Cię hamuje. Będzie źle to narysujesz następne. Spróbuj porysować cienkopisem/długopisem/brushpenem żeby nauczyć się rysować zdecydowanie. Jeśli chodzi o same l

Kurcze ładnie to zrobiłeś.  Ślicznie dziękuję za pomoc. Wrzucę jeszcze 3 rysuneczki i biorę się za zmiany ☺️

Posted Images

Nie bój się robić błędów, to bardzo Cię hamuje. Będzie źle to narysujesz następne. Spróbuj porysować cienkopisem/długopisem/brushpenem żeby nauczyć się rysować zdecydowanie.

Jeśli chodzi o same linie to zobacz na to jaka jest różnica po 10 minutach prostego inkingu.

poprawkiiii.png.e45accfa850dde902bed8ac17cc5f50b.png

Ogólna zasada jest taka, że linia w świetle = cienka, w cieniu = gruba, ale czasem to nie takie proste. Na ten moment powinno jednak wystarczyć.

Nie wiem jaki masz cel jeśli chodzi o rysunek, nie chcę zapodawać ci jakichś hardkorowych książek o rysunku jeśli robisz to tak dla siebie, ale zerknij sobie na prace Jake'a Parkera czy Alphonso Dunna, ten drugi ma dość popularny kanał na YT. Książki Loomisa (szczególnie Having fun with a pencil) mogą też Ci pomóc. Zerknij też na https://drawabox.com/ - bardzo dobre (i darmowe) tutoriale i ćwiczenia.

Co do ołówka - weź bardziej miękki 😉 Dobrze jest mieć 2-3, jeden twardy (np. 2H) do lekkiego szkicu, jeden pośredni (HB albo 2B) do większości i jeden miękki (4B) do grubszych linii. I nie musisz grubszych linii robić jednym machnięciem, można parę razy przejechać, żeby poszerzyć i pogrubić.

• Like 5
  • 3 weeks later...

Dodałbym od siebie, że przez palącą oczy biel rysunki są bardzo nieczytelne i dopiero po szybkiej ingerencji photoshopa jestem w stanie stwierdzić co jest ich tematem a szkoda bo są ciekawe. Może warto zmienić ustawienia skanera albo zadziałać suwakami w programie? To by znacznie ułatwiło odbiór 😀

image.png.2bc3de45ed047094bab47d9f489c439b.png

• Like 1

Hmm nie widziałem na innych monitorach, ale słyszałem na przykład od brata , że ledwo u niego widać.  Chciałem ostatnio kupić sobie miękkie rysiki do ołówka ale okazuje się to nie możliwe, byłem na mieście w kilku sklepach usłyszałem ze w hurtowniach też ponoć nie ma. Zostało mi tylko kilka 3B z małych zapasów jakie miałem.  Niby jest możliwość kupienia tradycyjnych ołówków co niechętnie ale chyba zrobię. 

Masz tablet? Mógłbyś ten linart potem sobie poprawić i by było o niebo lepiej.
Jak nie masz tableta to pora na inwestycje. Święta się zbliżają, lock downy itp.

Nie pożałujesz i spokojnie możesz się kierować ceną. Mój pierwszy tablet to był pentagram na baterię a to już był bajer do rysowania 😉 Także nie musi być wacom, byl nie był za mały. M-ka powinna wystarczyć.

• Like 1
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...