Skocz do zawartości

Zaznaczanie Obiektów


kx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość dziwny problem :|

 

Gdy w scenie próbuje zaznaczyc kilka obiektów na raz zaznaczaja mi sie tylko niektore, jeden, lub wogóle.

Reinstallowałem maxa ale to nic nie pomogło (ponowna instalacje robilem w tym samym katalogu co mialem wczesniej maxa)

 

Wie ktoś co z tym zrobić? Jest to dość uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem, na ile jesteś obeznany w max\'ie, informacji też mało, więc na początek jedna dosyć prosta rzecz, która przychodzi mi do głowy:

 

Jeśli próbujesz zaznaczyć kilka obiektów poprzez przeciagnięcie myszką (zaznaczenie obszaru w którym obiekty mają być zaznaczone), to czy nie zmieniłeś sposobu wybierania obiektów, które mają być wybrane?

Na lewo od przycisku \'select and move\' jest ikona za pomocą której decydujesz, czy obiekt musi być cały w zaznaczonym obszarze, czy też wystarczy jego fragment aby został wybrany...

 

Jeśli to nie to, określ dokładniej problem (np. opisz krok po kroku) - powalczymy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec mam scene ktora chcialem sie pobawic w v poscie

sklada sie z :

-9 circle\'ów

-4-5 sphere

gdy probuje zaznaczyc wszystkie obiekty, w celu zeskalowania ich na mniejsze, zamiast wszystkich zwykle zaznaczaja sie same sphery albo same sphery i jedno circle i to niezależnie od sytuacji

raz chce zaznaczyc zaznaczaja sie same sphery, innym razem jedno circle innym jeszcze 4 sphery jedno circle, roznie, ale nigdy nie moge zaznaczyc wszystkich obiektow...

aha ten przycisk (Select by Name) mi nie pomogl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie chodziło mi o select by name.. widocznie albo inny max, albo musiałem sobie układ buttonów zmienić.Chodziło mi o przycisk window/crossing..

 

Co do dalszych pomysłów - czy scenę sam przygotowałeś, czy też nie... czy tylko ta scena sprawia problemy czy w wielu scenach się tak dzieje... inny pomysł to np w przypadku nie twojej sceny freezowanie obiektów. Te które zablokujesz za pomocą freeze - nie mogą zostać zaznaczone...

 

bliżej sukcesu? bo się pomysły na problemy interface\'u kończą a bardziej podchodzi pod jakąś kaszanę z max\'em :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności