Jump to content
Videoyogi

Trailer shorta 3D "Gra"

Recommended Posts

Zapraszamy do obejrzenia trailera shorta autorstwa Marcina Jańca, realizowanego w BadiBadi :

Ostro walczymy z materią - i do wiosny chcemy skończyć film Marcina i pokazać go w całości :-)

scenariusz i reżyseria - Marcin Janiec

realizacja BadiBadi :

Kuba Grobelny, Michał Frątczak, Piotr Orliński, , Ewa Plecka, Artur Mandas Marcin Kłusek, Krzysiek Krok.

Gościnnie Andrzej Zawada.

Dźwięk - studio Spot - Łukasz Targosz.

Produkcja: Tomek Niedźwiedź, Tomek Paziewski, Marcin Janiec.

Edited by Videoyogi
dodałem obrazek z filmu

ciekawi mnie jaki to nabierze sens, wymiar jako całość. bo szachy kojarzą mi się ze spokojem, opanowaniem, logiką i itp. a tu mamy jeszcze mroczną postać (czy też śmierć). Fajna ta postać - jak kroczy tak centralnie i wyłazi poza kadr - jakby miała stanąć obok mnie.

Guest Gosc

fajowe, ale na pierwszy rzut oka cos za malo mroczne :D

no nic, zobaczymy - zycze powodzenia w koncowym starciu z materia

Bardzo fajnie się zanosi!

Możecie napisać na jakim sofcie operujecie ?

Dzięki. Pracujemy głównie w Maya, animacje robione są częściowo w Maya, częściowo w Motion Builderze, składamy po prostu w After Effects. Korekcję kolorystyczną robimy w DaVinci. Staram się zaciągnąć tutaj do forum Marcina , który na pewno opisze wszystko dokładniej :-)

mam nieodparte wrazenie ze jest to renderowane w scanline bez jakichkolwiek miekkich cieni,

wszystko mimo ze ma detal jest plaskie poprostu, dosc dziwnie to wyglada, a najbardziej rzuca sie w oczy na zblizeniu twarzy smierci czy co to tam jest, ta textura materialu wyglada jak z kiepskiej gry (komputerowej;)) wydanej w 2005 roku.

no i troche kluje tryb makro w pierwszym ujeciu, wyglada jakby ta szachownica byla w skali kapsla z butelki, no chyba ze wszystko ma byc takie male :).

a stylistyka bardzo mi sie skojazyla z renderami dziadka 3d tutaj z forum:)

Short to jest na ogół wizytówka danego studia a jeśli finalna wersja shorta będzie wyglądać jak ten trailer to jest to ewidentny strzał w stopę.

Nie do konca się z Tobą zgadzam. Wydałeś bardzo radykalny wyrok - wydaje mi się że jednak pochopnie. Sorry - napisałeś to jakbyś był alfą i omegą i od razu zawarłeś dwie nieprawdziwe informacje .

Wizytówką studia jest jego reel, a film na pewno nie jest strzałem w stopę tylko bardzo ważnym etapem rozwoju każdego studia post :-)

Guest i-riss

sorry chłopaki, ale oceniacie to z pozycji grafika komputerowego. A mi sie podoba animacja, montaż i klimat. Normalni widzowie nie interesują się scalinem ;)

niezły klimat się zapowiada, aż ciary przechodzą

ja nie widzę żadnego problemu w kwestii renderingu, animacja i montaż fajne i to głównie zapamiętałem z trailera

no może to pierwsze ujęcie z źle ustawioną głębią ostrości wymaga trochę poprawy, bo faktycznie skala trochę nie ta

Pierwsze skojarzenie "Siódma pieczęć" Bergmana. Czyżby szykowała się nam adaptacja ów filmu w formie shorta animacyjnego?

Pierwsze skojarzenie "Siódma pieczęć" Bergmana. Czyżby szykowała się nam adaptacja ów filmu w formie shorta animacyjnego?

Zamieniać w animację dzieła Bergmana to faktycznie byłoby niezłe wyzwanie :-) Na razie nie mamy aż takich ambicji - powstaje prosta, krótka historia, z bardzo ciekawym klimatem.

[...] powstaje prosta, krótka historia, z bardzo ciekawym klimatem.

Powstaje historia czy animacja?

Nie napisałeś w pierwszym poście czy interesuje was Komentarz i Krytyka.

Pozdrawiam.

Sorry Sly - nie zrozumiałem o co Ci chodzi...Możesz jakoś po ludzku bardziej zadać pytanie ?

Bardziej po ludzku?

Z tego co napisałeś - wnioskuję że historia/scenariusz dopiero powstaje. Zgadza się?

Jestem też ciekawy, czy pokazujesz trailer tylko żeby zakomunikować że coś robicie, czy interesują cię/was komentarze i opinie.

[Nie prosisz o C&C w swoim poście - natomiast temat jest w dziale gdzie komentuje się prace]

Pozdrawiam.

Wiesz - myślę że każdy, kto wrzuca swoją pracę na forum - ciekawy jest opinii i komentarzy. To naturalne - pierwszy kontakt pracy z osobami obiektywnymi.

Okazaja żeby wciągnąć wnioski, nauczyć się czegoś od inaczej patrzących ludzi. Co do historii - kończymy właśnie shorta - pokażemy go zapewne na wiosnę jak się to wszystko przeliczy i skompozitinguje - scenariusz powstał jakiś rok temu . Nie wyobrażam sobie żeby wkładać tyle pracy w niewymyśloną hostorię*- ale wiem że są na świecie hardkorowcy, którzy jadą na ostro :-)

Pozdrawiam

Fajnie. Nie jest tak mocny jak sie spodziewalem po Was, ale ma ogolny klimat. Spodobaly mi sie koncepty na stronie Badibadi, do tego projektu.

Animacja i poprowadzenia calosci gites, jedynie modele wygladaja na troche ulomne.

Witam serdecznie po przerwie.

Film jest już skończony i czeka na premierę, która odbędzie się w lipcu. W międzyczasie chciałbym przedstawić kilka screenów z wersji finalnej.

Zapraszam do obejrzenia. Linki poniżej:

http://www.marcinjaniec.com/the_game/the_game_hd1080 (00913).jpg

http://www.marcinjaniec.com/the_game/the_game_hd1080 (01818).jpg

http://www.marcinjaniec.com/the_game/the_game_hd1080 (02626).jpg

http://www.marcinjaniec.com/the_game/the_game_hd1080 (02886).jpg

http://www.marcinjaniec.com/the_game/the_game_hd1080 (04547).jpg

http://www.marcinjaniec.com/the_game/the_game_hd1080 (04703).jpg

http://www.marcinjaniec.com/the_game/the_game_hd1080 (05224).jpg

w edycji możesz podpiąć pod tekst linki hakerze ;)

plastycznie to nie ta epoka ale poczekam na fulla.

Czy ja dobrze czuję o co chodzi?... czy przy szachownicy siedzi ten sam koleś tylko w wersji chory i zdrowy?... śmierć się zbliża, lecz gość pokonuje chorobę? (lub nie)... i śmierć odchodzi (lub nie)? w ogóle... prześwietna robota - zwłaszcza anioł śmierci kroczący na kosach... świetny klimat...

Animacja to ciężka robota, często trzeba szukać kompromisów. Napracowaliście się i fajnie to wyszło. Gratuluję :)

to taka siodma pieczec bedzie ?

btw, w ostatnim ujeciu smierc nie ma wisiorka ;)

lu bie to :)