Skocz do zawartości

[Kryzys|FIN] Próba charakteru


KMiklas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Detal tex asfaltu jest zbyt ubogi wzgledem reszty. Tzn ja sie czuje jak bym mial problemy z oczami patrzac sie na rozmyty asfalt. IMO potrzebna jest zdecydowanie gestrza textura

 

reszta rox.: ] Wczesniejsza panna bardziej mi pasowala, obecna bardziej na tesciowa pasuje: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a głowa tego pana taka ociosana zostaje ? moze bys sie pokusił o jakas przezroczystosc materiału w tej sukni ? skoro ma tak silne zrodlo swiatła za sobą to dałoby to fajny efekt - poza tym dłuuugie cienie powinny byc zgodne z kierunkiem słońca no i jeszcze zastanowiłbym sie nad kadrowaniem - bo teraz za duzo wolnej przestrzeni u góry a mógłbys zrobic fajny kadr filmowy w proporcjach kamery 35mm

p.s. fajna nazwa miejscowosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi przeszkadza, że facet zlewa się z samochodem. tak się złożyło, że granica kolorów na samochodzie zbiegła się z wzorem na swetrze, przez co, jak kameleon, facet od góry ciemniejszy jak samochód i na dole, przez wzorek jeśniejszy- jak samochód.

babcia ma o wiele większe dłonie od dziadka i to mi nie przeszkadza, ale akurat w tym przypadku myślę, że większa dłoń jemu by się przydała- byłaby bardziej czytelna, oparta o samochód.

 

 

może ubrania postaci powinny wnosić jakieś inne kolory jeszcze... niebieski, zieleń lub fiolet stłumione czerwonym/pomarańczowym "filtrem"

Edytowane przez jerzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakin Szit!! Ale dobry ten ostatni wrzut. Asfalcik strasznie dobrze wyszedł i cała pracka baardzo plastyczna ! Co mnie kłuję nieco w oczy to trawa. Jest chyba troszke za prosta, ale wiem że auto przykryje czesc tej trawy. Naprawde bardzo fajnie!!! Że tak powiem Kijowo^38!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woziduo.jpg

 

Trawa Aniu jest już po postprodukcji - składam całość obrazu z renderów poszczególnych warstw, mieszam je na przeróżne sposoby. Wychodzi szybciej i ładniej niż gdyby renderować całość (ustawienia AO rządzą się swoimi prawami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się czepiać słupków, to prawy powinien się różnić od lewego, w polsce zdaje się w ten sposób http://www.legeo.pl/site_media/dump/data/du2003/220/2181/zal4/2004-01-23/zal4-2.jpg prawy na czerwono, lewy na biało.

chodzi o to żeby kierowca jeśli przyśnie i zjedzie na pobocze, mógł się jak najszybciej zorientować czy zjechał na prawe czy na lewe.

ale myślę że jak będą już postacie, to nikt się nie będzie patrzył na słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie robisz twarzy? W bitwie steampunkowej pamiętam, że również zostawiłeś je niedokończone.

 

Ktoś to już w tym temacie dobrze ujął - tzw. every man. Emocje bardziej staram się zawrzeć w pozie postaci, a nie w mimice, która niejako narzuca odbiór (nie neguję jej, ale wciskanie realizmu do każdej pracy na siłę to też bzdura). Niech odbiorca wykaże się też nutą wyobraźni, stworzy to sytuację, w której ta sama praca jest do pewnego momentu odbierana na różne sposoby. Chciałem też uniknąć "przeciążenia" pracy, a uważam, że tak by było gdyby jeszcze postacie zajmowały oglądającego swoją mimiką. No i poza tym - to też zabieg plastyczny.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMiklas -sory,ale jak przeczytalem twoja wypowiedz to mi az smiac sie zachciało... to tak jakbym stanął z mikrofonem, odpalił muzyke i powiedział ze nie bede śpiewał bo to byloby zbyt dosłowne, niech leci muzyka a słuchacz sam sobie wyobrazi jak powinny brzmieć słowa...

 

...badzmy szczerzy- pokazac emocje na twarzy jest cholernie trudno- i nie pisz ze to specjalny zabieg.. po prostu brak umiejetnosci,albo strach przed tym ze moze nie wyjsc... a moze nawet probowales je zrobic i ci nie wyszly, dlatego zostawiles proste bryły...

 

teraz to nie wyglada na celowy efekt a na niedokończoną prace. Sory za taką krytyke ale troche mnie drazni jak ludzie starają sie ukrywać pewne braki w tak smieszny sposób...

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, włóż trochę pracy i zrób te twarze - ich brak strasznie psuje tą pracę. W pracy z maszynką do kawy to było do przebolenia, ale tutaj dziadek z wiadrem zamiast głowy jest straszny.

 

Tłumaczenie, że to symbolizuje każdego człowieka jest strasznie banalne i wciskając je w kolejną pracę sprawiasz wrażenie, jakbyś bał się podjąć wyzwania, jakim jest modelowanie twarzy. A szkoda, bo twój warsztat i wyobraźnia są naprawdę imponujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem też uniknąć "przeciążenia" pracy, a uważam, że tak by było gdyby jeszcze postacie zajmowały oglądającego swoją mimiką. No i poza tym - to też zabieg plastyczny.:)

 

tutaj elementem bardziej rozpraszającym od samej twarzy jest... jej brak.

zabieg plastyczny- ok, ale takie zabiegi powinny harmonizować z całością. uważam, że zdecydowanie nie w tej konwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fejs.jpg

 

tyle w temacie moich umiejętności modelowania twarzy, niektórzy skojarzą prackę pewnie.

 

nicponim - mnie śmieszy natomiast wciskanie w takich przypadkach ludziom braku umiejętności (nie twierdzę że moje są świetne - ale przykład powyżej pokazuje, że dałbym radę wymodelować twarze i tutaj, jeśli miałbym taki zamiar) lub pomysłu, kiedy jakiegoś elementu brakuje albo praca odróżnia się zbytnio od przyjętej reguły - zwłaszcza, jeżeli owy element wymaga mniej pracy niż "normalna" wersja.

 

Myślę, że tak jak napisałem wcześniej, pozy postaci mówią same za siebie i nikt nie będzie miał problemów z odczytaniem ich emocji, uczuć.

 

Twarzy nie będzie, zostają jak są - nie robię nikomu na złość, takie miałem założenie i tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje :) od początku byłeś moim faworytem

fajnie też, że blenderek na pierwszym miejscu

ps. dajesz korepetycje? :)

 

Dzięki:) co do korków - jeszcze nie ten poziom:D

 

gratulacje

zasłużone i zapracowane zwycięstwo :)

 

pozdrawiam

 

Dzięks, Tobie też gratuluję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności