Jump to content

Jak długo robi się taki film?

Recommended Posts

oj P.I.W.O :D Chyba nie złapałeś żartu odpowiedzi :D To jak jakby zapytać jak długo renderuje się jeden obrazek. Przecież to zależy od rozdzielczości, szybkości kompa czy też kompów itp. Tak samo przy realizacjach tego typu. Zależy od wielu czynników. Między innymi od wielkości teamu. Im więcej osób, tym szybciej można dany projekt przepchnąć (o ile prowadzi go doświadczony lead i projekt jest dobrze zorganizowany). W filmiku, który podlinkowałeś jest MULTUM fragmentów z różnych realizacji. Więc może powiedz o który fragment Ci chodzi i wtedy możemy spróbować powróżyć z fusów, rozbić to na poszczególne taski i oszacować ile by to mogło zająć MNIEJ WIĘCEJ...

Ale bez tego, to myślę, że 7 dni spokojnie ;) :p

Przekleje to co Kris napisal, to tak odnosnie twojego "doprecyzowania"

W filmiku, który podlinkowałeś jest MULTUM fragmentów z różnych realizacji. Więc może powiedz o który fragment Ci chodzi i wtedy możemy spróbować powróżyć z fusów,

No i ja jeszcze poproszę o rozwinięcie tej części bo nie pojmuję:

"i chodzi mi nie o wyrenderowanie tylko o sam projekt, już bez animacji/renderingu,"

Czyli odejmujemy animację, odejmujemy rendering... znaczy się pytanie brzmi "ile czasu potrzeba na wykonanie modeli?" ... a może chodzi o modele i tekstury? A może o modele, tekstury i shadery? A może modele, tekstury, shadery i oświetlenie? Co z compositingiem? Też liczymy czy odpada?

No ale określ, czy chodzi o całe to demo i wszystkie spoty, czy jakiś jeden wybrany.

Czyli odejmujemy animację, odejmujemy rendering... znaczy się pytanie brzmi "ile czasu potrzeba na wykonanie modeli?" ... a może chodzi o modele i tekstury? A może o modele, tekstury i shadery? A może modele, tekstury, shadery i oświetlenie? Co z compositingiem? Też liczymy czy odpada?

Też. Chodzi mi o całe demo.

Ten człowiek prezentuje projekty w których brał udział - pracował nad tym z wieloma ludźmi o różnych specjalizacjach. Kto wie z iloma! Z tego co widzę pracował głównie jako człowiek od oświetlenia i shaderów, więc jak oglądasz ten reel to patrz tylko na to co robił i weź sobie do serca to co napisał asblaze.

Edited by Grave
literówka