Jump to content

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 402
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Soulinka12 o tak, milo 馃檪 no to wspomniane wczesniej ilustracje. Ostatnio bardzo milo mi sie je rysuje chociaz tla to ciagle meczarnia. 聽 ps. tak, narysowalam rudego pana Kleksa z Mateu

Skoro inni wrzucaja to i ja polece z pandemicznym updejtem teczki. A dokladnie z postaciami, okolo ilustracyjne prace zbiore w jakies kolejnej aktualizacji, niech to ma jakies rece i nogi. 聽

Po dluuugiej przerwie i informacji o powrocie strony do zycia wrzucam cos na probe. Zyjecie? 聽

Posted Images

• 1 month later...

animacja w koncu skonczona, oddana, wiec moge wracac do rysowania jak tylko malutka pozwoli :) a na razie kilka tych starszych szkicow ktore jakis czas temu zeskanowalam i w inne miejsca wrzucilam. co by chronologiczny porzadek zachowac, wklejam i tu.

sketchbook008_zpsddquepdt.jpg

sketchbook006_zps8fptfccj.jpg

sketchbook009_zpsdxmoprsz.jpg

czesci skladowe kukielek wykorzystane do animacji:

17_zpszap8hn79.jpg

18_zpsm6khofqy.jpg

19_zpsgepafxoq.jpg

pozdr :)

• 2 weeks later...

Hej! Ja chyba subskrybuje Twoj blog. Widzialam juz te kukielki. Jestem bardzo ciekawa tej animacji co tworzysz, bo widzisz ja tez robie animacje o podobnej tematyce, w sensie tez bedzie kwiat paproci, tyle ze to nie jest motyw przewodni w mojej animacji. Co jest ciekawe, tez jestem z Lublina.

• 2 weeks later...

PodwojneD dzieki :) heh, to smieszny zbieg okolicznosci ze obie w tej tematyce animacje robimy :)

szkice i niesmiala proba zrobienia ilustracji (kadr waski, proporcje gdzies wyszly i kolory pewnie tez wygladaja kiepsko)

sketchbook013_zpsk3lmmf3e.jpg

sketchbook014_zpsfvgncl0f.jpg

21_zpsibd8oju3.jpg

• 3 weeks later...

O艂贸wki i inne tradyszynale jak zwykle OK ale to pewnie wiesz. Du偶y rozjazd pomi臋dzy tym a DP. Powiedz czy jak malujesz w PS-ie zaczynasz od plamy czy od lineartu? Nie wiem czemu mam wra偶enie 偶e jak masz lineart gotowy to jakby lepiej i bry艂a i walor Ci wychodzi艂y.

Ano, s艂usznie emmilius pisze. Linia operujesz 艂adnie, kszta艂ty masz milusie ale chyba nie czujesz tych kszta艂t贸w w przestrzeni i st膮d malowane digitale s膮 p艂askie. Opanuj dobrze podstawowe bry艂y, kulki i boksy ale tak z reala, nie z g艂owy, 偶eby rozkmini膰 jak zachowuje si臋 艣wiat艂o na obiekcie i b臋dzie super.

• 2 weeks later...

dziek za odwiedziny :)

@emmilius - zawsze zaczynam od szkicu i dosyc czesto od bardziej wykonczonego lineartu, ale przyznam ze ostatnio probuje malowac bez i jak widac srednio mi to idzie.

@biglebowsky - ah ta bryla, trzeba wrocic do martwej i wygospodarowac troche czasu na cwiczenia

co by post nie byl bez artow, dwa domkowe koncepty i studia z wreck-it ralph.

29_zpslyljjkcm.jpg

27_zpsnpg4zjy3.jpg

sketchbook017_zps3nkug19w.jpg

pozdro!

• 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cze艣膰, bardzo podobaj膮 mi si臋 te stylizowane postacie, maj膮 taki spoko charakterek. Domki i propsy te偶 fajne. Spr贸buj mo偶e pobawi膰 si臋 bardziej szejpami, tak by nieco dynamizmu nabra艂y. My艣l臋, 偶e Twoje prace mog膮 na tym skorzysta膰. Powodzonka i nie mog臋 si臋 doczeka膰 by zobaczy膰 wi臋cej prac ;)

Dzieki @wwysocki :)

Przy okazji odkurze teczke, jako ze zaczelam jeden z tych 'daily sketch challenge' - przez caly rok min jeden szkic dziennie (lub wiecej) nadajacy sie do pokazania. I idzie dobrze, tylko jeden dzien poki co ominelam (ale wymowke mam solidna, szpital, narkoza, w takich warunkach ciezko szkicowac). Osobiscie uwazam ten szkicowy challenge za swietna wymowke do eksperymentowania i wyrobienia sie z artem w ok 30 min (a majac male dziecko to 30 min spokoju brzmi magicznie!)

sketch%20a%20day_week1summary_zps2gy8gwgt.jpg

sketch%20a%20day8_zpsdso6d27k.jpg

sketch%20a%20day_week2summary_zps3owxuuip.jpg

I kilka innych rzeczy zrobionych w miedzyczasie:

sketchbook062_zpsnazguzvy.jpg

sketchbook061_zpsdehehbpd.jpg

goose_illust_scene1_zps24cm9h69.jpg

noverium3_zpsygnfsyin.jpg

noverium1_zpsvh7dtmv4.jpg

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

dzieki @wwysocki i @sicksicksick :) a anatomie staram sie wplatac nocami, ale po polnocy ciezko sie czyta bridgmana czy loomisa.

tak czy siak, lece dalej z dziennymi szkicami, o to kilka z nich plus podsumowanie stycznia.

sketch%20a%20day%20january%20summary_zps1an1n5sy.jpg

sketch%20a%20day37_zpslm1h7l2h.jpg

sketch%20a%20day39_zpsi3au1l4r.jpg

sketch%20a%20day41_zpsblswveib.jpg

sketch%20a%20day43_zpscazdeomt.jpg

sketch%20a%20day40_zpsn1h74rg1.jpg

poki co jestem zaangazowana w kilka projektow i skrobie cartoonki by illustracje do ksiazeczek dla dzieci robic, miejmy nadzieje ze za jakis czas wrzuce cos lepszego niz szkice. tyle pozaczynanych prac, az wstyd!

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Czas na kolejny update teczki, a co!

Kilka roznosci z gry nad ktora mialam przyjemnosc pracowac, Juicy Fruity Smash.

fruitysmash%20sketches_zpswdnwywfz.jpg

fruitysmash%20art_zpsczwhfffy.jpg

kolejny zestaw buteleczek:

3_zpsynmrvogz.jpg

i rozne cartoonki

sketch%20a%20day82_zpsu8en48mo.jpg

sketch%20a%20day79_zpsgv3yxpx3.jpg

sketch%20a%20day85_zpsxxooxpnh.jpg

sketchbook003_zpsnpxoqzjw.jpg

I to chyba tyle na razie, musze w koncu jakies wlasne prace wykonczyc, bo same szkice leca od paru miesiecy.

Masz bardzo przyjemne prace. Wydaje mi si臋, 偶e eksperymentowanie z kolorami mog艂oby wyj艣膰 Ci na dobre.

Mam na my艣li pr贸b臋 mieszania (na jednym materiale typu w艂osy):

-dw贸ch lub wi臋cej r贸偶nych ale dobrze do siebie pasuj膮cych kolor贸w

-jednego koloru ale o r贸偶nym poziomie nasycenia (nie b贸j si臋 szaro艣ci, szczeg贸lnie obok mocno nasyconych kolor贸w)

Og贸lnie niech du偶o si臋 dzieje.

Bardzo fajne s膮 te syreny, dobre kszta艂ty ogon贸w, stylizacja :)

Poleci艂bym nawet bardziej te pozy' powygina膰', zacz膮膰 od szybkiego gesture, troch臋 pobawi膰 si臋 rytmem. ( syreny s膮 pod tym wzgl臋dem spoko ale my艣l臋, 偶e brakuje tego przy tych dalszych postaciach(pozach).

Hampton'a polecam :)

CZIRS!

Hej Betty!

Jak robisz designy np flakon贸w jak tu http://i103.photobucket.com/albums/m136/shy4_2006/2_zpsp1yeuhfc.jpg , lub innych props贸w, to po za kszta艂tem (najwa偶niejszy element designu) i kolorem (drugi najbardziej rzucaj膮cy si臋 element designu) dorzu膰 jeszcze warstw臋 "detalu". Jest mn贸stwo 艣wietnych refek na necie jak takie fiolki mog膮 by膰 labelowane, znakowane, jak膮 faktur臋 mo偶e mie膰 szk艂o (np pop臋kane) albo mog膮 by膰 jeszcze warstwy dekoracji jak polichromia, albo metalowe deco w arabeski etc.

Tak samo zatyczka mo偶e by膰 r贸偶na, mo偶e by膰 z korku albo ze szk艂a, albo porcelany. (gor膮co polecam pinterest w szukaniu inspiracji: https://uk.pinterest.com/search/pins/?q=alchemist&rs=typed&0=alchemist|typed )

Warto my艣le膰 o takich detalach, kt贸re rozr贸偶ni膮 ten sam typ propsu od siebie na pierwszy rzut oka.

W sensie to co czyni Ciebie designerem to jest w艂a艣nie my艣lenie o tych detalach, kt贸re odr贸偶niaj膮 og贸lnie poj臋te "krzes艂o" > http://www.e-meblostyl.pl/files/e-meblostyl_stoly_krzesla_k8.jpg http://3.bp.blogspot.com/-VcoH4fkxPRA/Uc3lLvxagfI/AAAAAAAABhE/AbVcnDYmRGg/s600/201.jpg

Czyli je艣li kto艣 patrzy na Tw贸j design, i 艂atwo mo偶e zidentyfikowa膰 "co" to jest, ale bez przymiotnik贸w to znaczy 偶e nie wystarczaj膮co pyta艅 typu "Jaki?" sobie zada艂a艣 w trakcie projektowania.

No to je艣li masz np zaprojektowa膰 potiony alembiki, flaski i buteleczki, to zawsze zadaj sobie pare pyta艅 typu "JAKIE?" ~ "stare, nowoczesne czy futurystyczne?" "jaki rozmiar?" "brudne, czyste, puste, pe艂ne, nowe?" "u偶ywane przez kogo艣 profesjonalnie czy amatorsko?" "funkcjonalne czy ozdobne?" "tanie czy drogie?" etc. Takie pytania pozwol膮 Ci wygenerowa膰 chocia偶 kilka pomys艂贸w kt贸re sprawi膮 偶e te propsy nie b臋d膮 "generickowe", a np b臋d膮 "stare, upa膰kane mikstur膮, zakurzone i zatkane na odwal si臋" albo "drogie, 艣wie偶o nabyte w sklepie, dekoracyjne, z karteczk膮 instrukcji u偶ycia, nale偶膮ce do szlachcica".