Jump to content

Recommended Posts

Ten cyklop z rogami jest rewelacyjny, taka europejska stylowka, totalnie rozne od tego czym karmi nas pixar i spolka, ja to kupuje.

P.S Pokazesz nam cos oprocz szkicow z wyobrazni, " jakies gole ludzie i "japka"" hmm? :)

• Replies 402
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Soulinka12 o tak, milo 馃檪 no to wspomniane wczesniej ilustracje. Ostatnio bardzo milo mi sie je rysuje chociaz tla to ciagle meczarnia. 聽 ps. tak, narysowalam rudego pana Kleksa z Mateu

Skoro inni wrzucaja to i ja polece z pandemicznym updejtem teczki. A dokladnie z postaciami, okolo ilustracyjne prace zbiore w jakies kolejnej aktualizacji, niech to ma jakies rece i nogi. 聽

Po dluuugiej przerwie i informacji o powrocie strony do zycia wrzucam cos na probe. Zyjecie? 聽

Posted Images

• 2 weeks later...

Betty - a zastanawia艂a艣 si臋 nad podpasieniem bardziej analitycznej strony swojego rysowania?

Bo fajn膮 kresk臋 masz, fajnie graficznie rozwi膮zujesz rzeczy - ale troszk臋 si臋 to wszystko powtarza.

No i wszystko jakie艣 takie 2d jest.

Fajna kreska, fajny styl, fajne pomys艂y - ale pod spodem jako艣 ma艂o "mi臋sa".

Nie m贸wi臋 偶e to 藕le - ale mam wra偶enie 偶e jakby艣 w艂o偶y艂a troch臋 wiecej 3d i dok艂adniejszego operowania bry艂膮 - to by te pracki naprawd臋 kopn臋艂o do przodu.

Jest taka ksi膮偶ka Betty Edwards "Drawing on the Right Side of the Brain" - ona tam porusza ciekawy motyw tego ze ludzie operuj膮 symbolami - typu oko, nos, noga - kt贸re maj膮 wyuczone.

U ciebie te偶 to troch臋 wida膰 - masz pewne patenty kt贸rymi operujesz. To s膮 fajne patenty, wi臋c si艂膮 rzeczy rysunki s膮 fajne - ale mo偶esz si臋 zap臋tli膰 w tym rysowaniu w pewnym momencie.

Bo usta rysujesz tak, oczy siak, nos owak, rezultaty masz dobre to mo偶esz sobie powiedzie膰 - po co niby zmienia膰?

Osobn膮 rzecz膮 jest to, 偶e ilustrator贸w rysuj膮cych tego typu rzeczy jest multum - wi臋c si艂膮 rzeczy pchasz si臋 na dosy膰 nasycony rynek.

Je艣li spojrzysz si臋 na link Swierzego wy偶ej, zobaczysz 偶e kole艣 rysuj膮cy do "Brave", jak zreszt膮 wi臋kszo艣膰 ludzi pracuj膮cych w Pixarach czy Disneyach - 艣wietnie czuje 3D.

On ten "styl" "nak艂ada" na obiekt 3d.

Tam s膮 艣wietne (2D!) rozwi膮zania graficzne kreski, stylizowane postacie, ale czujesz jednocze艣nie ich "fizyczno艣膰"

W twoich rysunkach dzia艂asz g艂贸wnie kresk膮 i grafik膮 (symbolem graficznym).

Powinna艣 do tego doda膰 mas臋 i przestrze艅.

My艣l臋 偶e by ci臋 to kopn臋艂o do przodu.

A co do tej ksi膮偶ki twojej imienniczki - kup j膮 sobie, niedawno na Amazonie kupi艂em to za 1 pensa.

karola-j, ICE, soulinka, swiezy i gutekfiutek - wielkie dzieki za komentarze! motywuje :)

ICE, ciesze sie ze moj Cyklop sie spodobal :) jak juz pisalam, najchetniej bym caly projekt i brief zmienila, ale to nauczka na przyszlosc, heh. wrzucam kilka szkicow z projektowego szkicownika. a 'japka' i gruszki mozna w zywonaturowym watku znalezc, dzis na talerzu papryczka ;)

storytellingproject06.jpg

gutekfiutek - dzieki za obszerny komentarz! rysunki do Brave podziwiam juz od jakiegos czasu, swietne sa i chcialabym tak umiec, heh ;)

zdaje sobie sprawde ze nad bryla musze popracowac, bo te moje szkica sa strasznie plaskie. wiec czas na powrot do rysowania martwych i podobnych (ciekawe na ile mi pomoze to cale modelowanie zbrushowe i inne 3D rzeczy ktorych bede sie uczyc od pazdziernika..). no i ta powtarzalnosc, eh... trzeba walczyc. :)

na koniec banda ze szkicownika :)

sketchbook201233-1.jpg

Guest porrr13

Tak sobie przegl膮da艂em od samego pocz膮tku teczke i w pewnym momencie wydawa艂o mi sie jakby艣 naprawd臋 zacz臋艂a si臋 delikatnie cofa膰 ze swoim talentem, a to dlatego ze postacie s膮 strasznie uproszczone, przez ostatnie 10 stron kazda ma jednakowe oczy typu ( o o ) nos itp, gdzie natomiast z samego pocz膮tku widzia艂em pare naprawd臋 zaje**hmhm szkic贸w kt贸re nie s膮 super realistyczne czy co艣 ale maj膮 niesamowity charakter i si艂e przebicia, co wcale nie znaczy, 偶e Twoje obecne rysunki nie posiadaj膮 ich w moim rozumowaniu, jednak obecny unikalny styl kt贸rego sie nauczy艂a艣 nie przypada mi osobi艣cie do gustu.

Pro艣ba z mojej strony, zr贸b jeden szkic z postaci膮 kt贸re jest w miare realistyczna, tak jak niekt贸re z tych z 1-5 strony i wstaw z przyjemno艣ci膮 poogl膮dam reszte prac. Pozdr.

To wynika po cz臋艣ci z takiego mechanizmu kt贸ry zaobserwowa艂em przy rysunkach mangowych, czy jakim艣 anime.

Rysownicy japo艅scy kt贸rzy robili tak膮 np. Akir臋 - mieli 艣wietnie opanowan膮 bry艂臋, anatomi臋, wiedze o perspektywie, materia艂ach.

To wszystko co jest potrzebne do np. realistycznego narysowania postaci. Do rozumienia jak rzeczy dzia艂aj膮 w przestrzeni.

Anime i manga to jest to co wynik艂o po PRZEFILTROWANIU tego rysunku, tych mocnych podstaw przez okre艣lony styl.

Nowe pokolenie ludzi rysuj膮cych mangowe rzeczy ju偶 nie uczy si臋 normalnego rysunku, nie wypracowywuje takiego czy innego sposobu czy stylu rysowania.

Nowe pokolenie mangowych rysownik贸w ma wszystko na tacy: tak rysujesz oczy, tak usta, tak nos, tak w艂osy.

Czy raczej u偶ywaj膮 mangowych "symboli" okre艣lonych rzeczy.

Betty ma chyba podobne podej艣cie na tym etapie. Zestaw symboli i 藕r贸d艂a z kt贸rych ci膮gnie s膮 inne - ale schemat ten sam.

porrr13 dzieki, do realistycznych postaci na pewno wroce ;)

gutekfiutek sama rysowalam przez lata mange i teraz sie to odbija czkawka w rysunkach, ale dzielnie walcze.

co by pusto nie bylo - pirat :) zainspirowany tymi Bravewowymi artami

sketchbook201234.jpg

• 1 month later...
  • 1 month later...

kamesanin dzieki :)

zyje. powoli tez wracam do wrzucania roznosci, choc niewiele ich jest (wiekszosc sie raczej ze starszala i nie ma sensu pokazywac). najpierw slub, a teraz college zabiera duza czesc mojego czasu - choc musze przyznac ze bardzo mi sie to podoba.

a zeby pusto nie bylo, czaszkowa akwarelko-ekolinka i storyboard do prostej animacji (mamy do dyspozycji okolo 24 klatki a wszystko ma byc narysowane recznie).

22-2.jpg

A3_Generic_Storyboard.jpg

• 3 weeks later...

swiezy dzieki za komentarz :) zdaje sobie sprawe ze stoje w miejscu od paru miesiecy i nie wiem jak na to poradzic. coz chyba wroce do rysowania warzywisk i szmatek ;) a na razie maly szkicyk co by pustawo nie bylo (i wracam do rysowania mebli i enviro lol)

sketchbook201246.jpg

Hej Betty ,偶eby zrobi膰 krok do przodu trzeba si臋 czasami cofn膮膰. My艣le jednak ,偶e w tej dziedzinie malowanie martwych i akt贸w zawsze pomaga ,czy tym kt贸rzy zaczynaj膮 ,czy tym kt贸rzy ju偶 wymiataj膮 i warto je sobie robi膰 systematycznie co jaki艣 czas.

My艣le ,偶e wyrobi艂a艣 sobie pewien spos贸b rysowania niekt贸rych rzeczy i wpad艂a艣 troszeczk臋 w pu艂apk臋 w kt贸r膮 wiele os贸b wpada.

Warto szuka膰 nowych temat贸w do rysowania ,偶eby prze艂ama膰 ch臋膰 namalowania rzeczy tak samo po raz kt贸ry艣.

Pozdrofka :) PS .Stateczek i potworek z rogami przedostani z poprzedniego posta s膮 przeuroczy :D

• 1 month later...

Cze艣膰 Betty, mineli艣my si臋 swojego czasu na CA.org nie mia艂em poj臋cia, 偶e Ty te偶 jeste艣 z polandu :)

Masz bardzo charakterystyczny styl! Mimo nat艂oku tek, szkicownik贸w od razu mo偶na Cie rozpozna膰!

Podobnie jak 艢wie偶emu od razu wpad艂a mi w oko ta 艂贸d藕 podwodna z poprzedniej strony.

Twoje lu藕ne prace s膮 艣wietne moim zdaniem. Ale nad t膮 艂odzi膮 wida膰, 偶e si臋 m臋czy艂a艣 a to buduje kontrast w Twojej tece :) (pozytywny rzecz jasna)

• 2 weeks later...

dzieki tsabu :) lodz z zalozenia miala byc powietrzna, gdyz planeta zamieszkiwana przez mojego bohatera cierpi na brak wody i straszny gorac :) i cieszy mnie ze powoli zaczynam wyrabiac rozpoznawalny styl :)

wrzucam kilka roznosci, wiekszosc z zeszlego roku

28.jpg

33-2.jpg

sketchbook201259_zps4642a12b.jpg

36-1_zps3edaf0a8.jpg

1-1_zpsda53f0e4.jpg

close upy szkieleciaka:

skelclosups_zps38d4534d.jpg

no i luzne szkicyki postaci. staram sie robic je w miare codziennie (tak jak martwe) ale duza czesc laduje w koszu ;)

charactersketches_zps33a7851a.jpg

sorry za wielki up, no i pozdrawiam :)!

wielkie dzieki za odwiedziny Piret i Bombadil :) tez bym chciala jakas ksiazeczke zilustrowac haha :)

tak zeby pusto nie bylo dwa szkicyki: onion-man i typowy monster (po pozarciu goscia od seminariow;)

sketchbook002_zpsd4a280da.jpg

sketchbook001-1_zps1c9b90d8.jpg

dobra, ide sie zakopac w Mayce na 11tygodni..