Skocz do zawartości

LEGALNY messiahStudio5 za $10!


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bbandi

 

Żebym nie został przy okazji posądzony o jakiś plagiat - spieszę z wyjaśnieniem co do sceny z kotkiem. Nie jest to mój model ani UV na futra. To gotowa scena w Mesaji dostępna dla każdego w folderze po instalacji.

 

Ciekawiło mnie ogólnie i na szybko - workflow na futra w Mesjaszu - jak to rozwiązali porównując z innymi softami i szybkość renderingu w Arnoldzie przy różnych ustawieniach zarówno dla futra jak i AA. Więc pewnie przejdę do historii jako złodziej Arnie na tym forum ;))) , po 2 godzinach korzystania z nowego Messiaha.

 

Kiedyś miałem długą historie i sporo wyjaśnień związanych z pewną produkcją komercyjną i przez jakiś czas miałem łatę złodzieja ( głównie przez nieuczciwych pracodawców) więc wolę od razu wyjaśniać co i jak przy pracach jakichkolwiek .

 

Tak czy inaczej na pewno Mesaja i Arnold to coś czemu warto się dokładnie przyjrzeć co sam będe czynił jeśli chodzi własnie o dynamikę , fury , clothy itp. itd. z konjunkcją z Arnoldem czy FBX'y tylko , żeby czas na to pozwolił byłoby super ;)

 

Pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami, no kurde, imo dział by się przydał, albo chociaż subforum w dziale "Inne". To chyba nie jest jakieś problematyczne bardzo?

Mamy dzialy dla modo i cinemy gdzie jest odpowiednio 12 i 51 tematow, wiec niewiele, mamy subforum sculptrisa choć jest mało popularny, tak że nawet jednego tematu tam nie ma.

 

Wydaje mi się, że skoro sporo osób sofcik nabyło, bedzie fajnie się nawzajem supportować w ojczystym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asblaze

 

czas pokaże ile będzie aktywnych lub mniej użytkowników. Na razie jest nas tylu ilu kupiło licencje, no chyba że czujesz się już aktywnym użytkownikiem tego softu to co innego...a jeśłi tak jest to pokaż cos swojego lub z tutków . bye.

 

pozdro

 

czaps

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam zgrzyt wszystko niby poprawnie zrobilem tzn dostalem od nich mail ,wzgenerowalem licencje kopjuje ja tworze plik txt na pendrive wlacam programik i nic ..jest to samo co przedtem.czyli invalid hardware key... ..co jest grane ? moze cos nie tak yrobilem wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z uruchomieniem messiaha. Mam wersje pro na 64 bit zainstalowaną, plik messiah_license.txt na pendrivie utworzony, a w nim wkleiłem wygenerowany ID. uruchamiam program i nie działa, czy coś jeszcze trzeba zrobić?? Tam coś pisze, że wysłać im ID wraz z mailem potweirdzenia zamówienia. Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne

 

Nie miałem problemów z odpaleniem. Z pendrive'a czytał licencje bez problemu zaraz po drugim odpaleniu Messiaha. Przy pierwszym odpaleniu jak wyskoczy błąd to musisz skopiować ID swoje z okienka błędu a potem zalogować się na swoje konto ( user i hasło podane w mailu od Pmg) i wtedy wklejasz tam po prawej ID obok swojego imienia nazwiska / firmy (po lewej już tam jest).

 

I w sumie tyle. Wygenerowany plik textowy wklejasz do notepad'a, zapisujesz na pendrive'a i wsjo... powinno działać bez problemu po drugim odpaleniu...

 

Aha może jeszcze jedno - przy pierwszym odpaleniu Mesjasza miej już przygotowanego pendriva w USB. Nie wiem czy to ma znaczenie ale tak pisze u nich na www przy instalacji i instrukcjach.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jakiegoś maila od PMG, ale po zalogowaniu się miałem tylko instrukcję instalacji, a nie ma żadnego pola gdzie by było wpisywanie ID, ani nie widnieje moje imię i nazwisko a na samym dole mam tylko:

 

 

Licenses: 0

 

 

No Licenses found. Check that you are using the same email address that you used when you purchased

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie zarejestrowali Cie chyba jeszcze u nich w bazie danych ,,,, pisz maila , nie ma wyboru ...

 

Po zalogowaniu się tam ze swoim loginem i hasłem przysłanym od nich powinieneś widzieć w okienku po lewej swoje imie , nazwisko / firme a po prawej jest pole do wpisania client ID . Liczba licencji powinna się wyświetlić po pierwszym wygenerowaniu licencji bodajże.

 

pozdro

 

czaps

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też zrobiłem wcześniej miałem po prostu zainstalowany ale nie miałem na swoim koncie aktywnego pola Client Id i licencji przypisanej więc nie chciało działać i jak napisałem do nich to mi to w panelu uaktywnili i dopiero po tym zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was udało się wczytać do Mayi wyeksportowany z Mesaji animowany, zrigowany obiekt wraz ze szkieletem , skinem itd. ? U mnie jest mały problem bo niby wszystko okey , maya wykrywa cała hierarchię kości itd. ale nie są one już połaczone z siatką ani z locatorami, siatka stoi i sie "patrzy" i nic więcej nie robi ;-) Czy FBX jest skaszaniony czy ja coś , żle ustawiam?

Zarówno dla FBX binary jak i ascii ten sam efekt.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey problem rozwiązany jakoś. Choć znowu maya zgubiła skina... ;) robótki ręczne nie odłączne chyba....

 

p.s szkoda , że praca na viewportach Mayowych nie jest tak samo szybka jak w Mesaji ... ach och chciało by się ... inna bajka widocznie. Dybek będziesz happy - guaranteed ;)

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R

 

Na razie testowałem co i jak na szybko. Pewnie masz rację co do pójścia pod prąd ale chciałem sprawdzić czy mi wszystko przeniesie jak trzeba i czy skin będzie działał też prawidłowo nie wspominając o reedycji wszystkiego w mayi jakby coś nie spasowało jednak ( od animacji na kościach począwszy).

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności