Jump to content

Recommended Posts

Mocna rzecz, gratuluje ukończenia. Klimat niesamowicie gęsty, tak i raz na pół roku można zaserwować, nie więcej :) Po zapowiedziach myslałem, że realizacja idzie bardziej w stronę klimatu coś a`la Blade Runner (mówie o wizji świata), a tu tak trochę zbyt "aseptycznie". Do końca tego nie kupuje, pomimo profesjonalnej roboty czuje jakiś niedosyt.

Niby jestem cierpliwy:) Chciałem obejrzeć jak już zajdzie słońce, żeby był klimacik. Nie wytrzymałem i zapuściłem film za dnia. Po trailerze spodziewałem się jakichś biomutacji ;) stwora rodem z Clive Barkera. Wyszedł Social Industrial S-F. Początek, jazda kolejką, kojarzy mi się z Half-lifem. W przyszłości nie będzie lekko... ;). Gratuluje filmu. Ciekawe co w gnomonie będzie na ten temat. pozdrawiam

Oj Zbigniew Zbigniew ;) :D A Adek prosił, że ma to być wątek poświęcony filmowi. Pierzcie swoje brudy na privie.

Jak na pierwszy film Grześka, w który tak mocno zaangażował grę aktorów, to moim zdaniem ogromny sukces reżyserski!! Wyśmienicie się to ogląda. Dobrze, że Grzesiek pozostaje wierny swoim mrocznym klimatom. Gęsta atmosfera wisi w powietrzu :) Jak dla mnie to małymi kroczkami, powoli otwierają się drzwi do pełnego metrażu!

Świetny film. Zbudowany wręcz podręcznikowo. Po trailerze i materiałach prasowych spodziewałem się czegoś innego i ... jestem zaskoczony w dobrą stronę ;) Bardzo mi odpowiada jego surowa konstrukcja i oszczędność narracyjna. Wizualnie budzi rzeczywiście dobre skojarzenia z Brasil. Aż by się chciało bardziej poeksplorować ten świat, ale wtedy może wyszedłby zupełnie inny film ;)

Jak dla mnie niestety straszna nuda . Scenografia męczy na dłuższy etap mimo nakładu pracy. Domalówki statyczne w niektórych miejscah za bardzo, co z wolnym ruchem kamery nie idzie w parze jak dla mnie. Wiem , ze na tym forum jest dużo sceptyków/ krytyków zza siódmej baśni itd. no coż wygląda na to że dołączam powoli do grona ;-)

Co do filmu ogólnie to bardzo mi się podoba operatorka kamery , której pewnie by się nawet Kamiński nie powstydził . Rewelacja jeśli chodzi o ten aspekt filmu jak dla mnie. Resztę opinii już napisałem wcześniej. Tyle w temacie.

Pozdro

czaps

Edited by czaps

świetnie poprowadzona, zagrana rola chłopa , który przyszedł po czynsz. Ta jego bezkompromisowość. Fajosko kadrowany dialog.

Film nie wiem czy zrozumiałem, przeczytałem w powyższych komentarzach, że to taki przyszłościowy "zaszyty" alkoholik, który sie sam się "odszył" .

Ja na naprędce zrozumiałem, że chłopu skończyła się polisa i ważność akumulatorów tez zaczęła wygasać.Sięgnął po lewe baterie i skorzystał z "przydziału abonamentu", który należał się eksżonie. Nie wiem. Ogólnie fajny film.