Jump to content
Pionier

Scena 3D: Newport Beach Film Festival 2011

Recommended Posts

Hello,

Kolejny projekcik do pokazania,

Wspólnie z Rubing Postaer & Associates (LA) wykonaliśmy key visual dla Newport Beach Film Festival 2011. W tym roku pod tytułem “Art That Hangs in Your Head”. Naszym celem było stworzenie ciekawej interpretacji napisu 'Newport Beach Film Festival' jednocześnie unikając oczywistych skojarzeń związanych z festiwalem filmowym (popcorn, bilety, itd.)

RPA team:

Creative Director: Scott McDonald

Art Director: Laura Hauseman

Art Buyer: Deb Grisham, Selena Pizarro

Ars Thanea team:

Creative/Art Director/Retouch: Piotr Jaworowski

3D Lead: Piotr Kolus

3D Artists: Paweł Wilkos, Marcin Klicki

3D Simulation: Tomasz Włodarczyk

Newport_110211_FINAL.jpg

close-up:

06.jpg

pozdro,

pionier.

Edited by Pionier

Super! Sam napis jest odrobine nieczytelny ale efekt ostateczny to rekompensuje :D Świetny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie

Pozdro

blinq

Super. Świeży powiew typografi :).

W C4D taki napis było by całkiem łatwo zrobić :).

Jest ładnie Piterku, może faktycznie ciut nieczytelnie ale za to z klasą. Przepiękna Twoja robota! Graty fronta! :)

Pozdrawiam

Piter

rzeczywiscie nieczytleny troche ten napis, ale chyba tylko do tego mozna sie przyczepic, ogolnie schludnie, b. ladnie. pociete zapewne jakims automatem voronoi fracture, ale ciekaw jestem kulek, symulowane, czy ustawiane recznie?

dajcie spokój sobie z tą wazeliną - o ile rzeczywiście samo wykonanie jest pierwsza klasa, o tyle czytelność jest bardzo niska. Nic osobistego Pionier, ale front jednak trochę przesadzony :)

Bardzo ciekawe to forum, ludzie pracują w dziale wip niekiedy miesiącami, robią klimatyczne obrazki, świetne modele (nabijają statystyki forum), a na froncie ląduje nieczytelny napis wyglądajacy na pół dnia roboty, no bravo.

Ja w tym nic ciekawego nie widzę poza kulkami które być może nie przenikają się ze ściankami ale nie sprawdzałem wszystkich.

Z gory przepraszam jesli kogos uraze. Doceniam wklad pracy w tej projekt, ale na tym sie konczy.

Zgadzam sie z przedmowca. Zwlaszcza ze to ponoc zajelo 4 tygodnie ( mozliwe ze bylo wiecej wersji - tego nie wiem )- troche przegiecie

Efekt koncowy mi sie nie podoba i to bardzo, Nic nie widac - zwlaszcza z daleka i jakis chaos maxymalny z tymi kulkami. wyglada jak 4 dni pracy a nie 4 tygodnie. Nic nowego a co gorsze nic ladnego..

Pewnie bym sie nawet nie odezwal, gdyby to nie byl projekt Ars Thanea. Pomijajac " IDEAS BOOKS" to ostatnio Arsi leca w dol :(

A front...... nie!

Jestem wielkim miłośnikiem kina i niestety napis w żaden sposób nie kojarzy mi się z dziesiątą muzą. Technicznie jest ok, ale jeśli chodzi o przeznaczenie - jest nieczytelnie i niezrozumiale formalnie.

Ładne .choć jak wspomnieli inni mało czytelne ;) ale co tam

Trochę miałem nadzieję, że coś się będzie ruszać

btw.. klicek modelował kulki ? ;)

To jest dobre. Nie zgadzam się z krytykującymi przedmówcami. To nie było zlecenie na "najbardziej czytelne odwzorowanie napisu" jak mniemam bo wygrałaby centralnie ustawiona treść w czarnym Arialu Bold na białym tle. To ma chyba spełniać funkcję czasowego logo, wariacji na temat... O zgadywankę patrzących też nie chodzi bo na plakatach i tak normalnym drukiem jest opisane w czym rzecz.

"4 dni pracy a nie 4 tygodnie" - normalnie jak fizole.

Tu nie liczy się praca "ręcami" ale GŁOWĄ. Ręcami może i być 15 minut ale pomysł, poprawki, akceptacja itd to często miesiące.

Najlepsze logo na naszym globie - Nike maluje się 0,5 sec. ale dochodzenie do tego projektantki trwało dużo, dużo dłużej.

Gdyby tu na forum dać plakat filmowy z lat 70 ( z tzw. mitycznej Polskiej Szkoły Plakatu - jeżeli w ogóle coś takiego istniało) to chyba nie było by szans na połapanie tematu przez oglądających bo nieczytelna treść, bo to, bo tamto.

Edited by Vega

dobra ale to nie ulotka do pigułek że potem ktoś sie bedzie sądził bo nie doczytał i babcia zmarła

lekka nieczytelność równie dobrze może przyciągać uwage co jest w tym przypadku celem. I nie sądze żeby można było robić z tego zarzut

Chociaz też zadne odkrycie. Coś jak fajnie zrobione graffiti na murze. No ale też zrobione porządnie i może sie podobać. Mi sie podoba. Ale tez nie widze tu 4 tygodni. Chyba że było animowane

rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę na samo projektowanie co nie jest łatwe i proste a co za tym idzie czasem zajmuje kupę czasu, czasem nie. Wykonanie to już inna bajka.

.

"4dni pracy a nie 4 miesiace" - noramlnie jak fizole

Tu nie liczy się praca "ręcami" ale GŁOWĄ.

Mowilem ze nikogo nie chce urazic, ale widze ze trafilo na Ciebie. To szybko wytlumacze.

Pracy Glowa tu nie widac, zwlaszcza jak na Arsow. I proponuje czytac calymi zdaniami a nie pojedynczymi zwrotami. ( napisalem ze nie wiem czy bylo kilka wersji ).

edit:

Jacek napisales ze praca jest dobra.... OK!, ale wsrod prac Arsow, ta jest TYLKO dobra. Take me zdanie

Edited by jaras

Słabo - front zdecydowanie w mojej opinii nie zasłużony. No chyba, że ma to promować biuro które to zrobiło...

Porównywanie tego do polskich plakatów lat 70tych jest co najwyżej śmieszne.

Technicznie - ja tu widzę kilkadziesiąt (set) kulek, napis (czcionka z facebook'a logo?) rozbity skryptem (Shatter od biedy pewnie by dał radę), kilka świateł i kamerę. Nie trafia do mnie kompletnie jako "praca wybitna".

Do tej pory wydawało mi się, że front ma promować prace na wysokim poziomie, cec***ące się jakimś nowatorstwem, warsztatem na najwyższym poziomie i "tym czymś" co wyróżnia je wśród pozostałych. Najwidoczniej się myliłem.

Dziwne że lepsza praca tego samego studia nie dostała fronta, a ten napis dostał. Jakie były kryteria przyznania tego wyróżnienia - mógł by ktoś wyjaśnić? Bo powoli przestaję ogarniać.

MLoDY47 - trzeba sobie zdać sprawę, że jest to praca komercyjna za którą ktoś płaci, wybiera kierunek z pośród przedstawionych konceptów, podejmuje ostateczną decyzję. Być może ta praca jest absolutnym wstrzeleniem się w zawartość merytoryczną festiwalu

(chociaż szczerze mówiąc nie wiem co to miała by być za zawartość). Takie plakaty są skierowane do wyrobionych odbiorców, którzy poradzą sobie z tą niedogodnością. A brak czytelności tego napisu jest tu często podnoszony. I jeszcze raz powtarzam - nie ilość tych czy innych elementów w zawartości jest kryterium oceny czegokolwiek w tym biznesie ale pomysł, kreacja czy jak to tam nazwiemy. Czy to tu jest? Nie mamy danych briefowych żeby to ocenić.

A czy to miał być front - tu nie zabieram głosu. Nie wiem. Może i nie.

Wśród innych prac tego studia rzeczywiście praca niknie, ale nie dlatego, że napis jest mało widoczny albo że nie widać tu dość pracy wykonawcy.

Loki - nie porównuję tego plakatu do tych z lat 70, ale na sposób odbioru tamtych prac i tej nie może wpływać wpływa brak wyrazistości motywu naczelnego, w naszym przypadku napisu.

Mmm... draże kakaowe wystrzelone ze śrutówki do lukrowego napisu, mniam.

Super K. wizual. Będzie animacja?

pozdrawiam.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy