Jump to content

Recommended Posts

Witam :] Może to zabrzmieć dziwnie, ale wbrew pozorom jeszcze nie zwariowalem (chyba). Po prostu piszę z kumplem program taki tam mniejsza o szczegóły i potrzebna mi opinia publiczna na kilka tematów. Rozpracowujemy tematykę w stylu: "Co powiedziałby komputer gdyby myślał?". No i chcielibyśmy znać waszą opinię na ten temat. Wszelkie komentarze, dyskusje, uwagi z poza zakresu pytań mile widziane.

 

1.

Gdybyś miał(a) przyrównać te sytuacje do własnego życia (ludzkiego) czym byłoby dla Ciebie:

 

a) wysokie obciążenie cpu

b) zawalony RAM

c) słaba bateria

d) wys. temperatura (tu raczej nie trzeba odpowiadać chyba że ktoś ma niestandardowe porównanie)

e) długi czas włączenia

 

2.

Tak indukcyjnie do pyt. 1, gdybyś miał ocenić wagę sytuacji które wymieniłeś(aś) w pyt. 1 w skali do 12 to jaką mają one dla ciebie wagę i czy zdenerwowanie/(zadowolenie z sytuacji przeciwnych) jest dla ciebie liniowe, kwadratowe, ciągiem Fibbonaciego czy inne?

(Trochę trudno mi to opisać więc podam przykład:

na podpunkt d) stwierdzam ze wysoka temperatura to jak jest mi gorąco. Nie jest to dla mnie szczególnie istotne czy jest mi gorąco (tak na pół w 12 stopniowej skali, inne podpunkty są dla mnie ważniejsze), ale jak jest mi bardzo gorąco to jestem bardzo zły (tak w zaleznosci bardziej kwadratowej niz liniowej) więc piszę:

 

d) jak jest mi gorąco (6, kwadratowo)

)

 

Może to się wydać głupie ale generalnie to po to, że program ten ma za zadanie udawać psychikę komputera i każde zdażenie może wplywać dodatnio lub ujemnie na humor (przyjąłem że modyfikować może co najwyżej o +12 lub -12 w jakiejstam skali) przy czym skala odpowiadająca zmianom wartości poszczególnych parametrów może być niekoniecznie liniowa. Jeśli jeszcze nie uznaliśćie mnie za totalnego idiotę to byłbym bardzo wdzięczy za odpowiedź :D

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co przyszło mi do łba:

a) Obliczenia w pamięci (8)

b) rozmyślania o czymś (7)

c) nie chce się/głodny (9)

d) boli głowa/gorączka/duszno (11)

e) lenistwo (6)

 

trudno ocenić to tymi Twoimi "wagami". Każdy w różnej sytuacji powiedziałby inaczej. Tych pytań i odpowiedzi powinno być conajmniej tyle ile zmieści 10 tomów encyklopedii aby "nauczyć" komputer myślenia. Komputer nigdy nie będzie tak naturalny jak człowiek.

Link to post
Share on other sites

A, sory tak w amoku zapomniałem w końcu, dzięki za pierwszą odpowiedź :D sory może nie sprecyzowałem, w e) chodziło mi o długo na chodzie, a nie długie uruchomienie, ale nie szkodzi. Twój rozkład wag dał mi do myślenia szczególnie d), nie przyszło mi do głowy że tak można to odebrać, dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy