Jump to content
n-pigeon

Redefinicja Game Art Mini Battle

Twoje zdanie?  

40 members have voted

1. 1. Twoje zdanie?

• Jestem za
      33
    • Jestem przeciw
      7

Recommended Posts

n-pigeon, nie rozumiem po co odpalać drugą bitwę razem z 3d. W chc można używać czego się chce. Podobnie w sp. Chodziło o dodanie, jako jeden z etapów, etapu z konceptami.

Pumba, jak zorganizujesz nagrody, to nikt nie będzie narzekał, a nawet w jakieś dziwne systemy oceniania będziemy mogli się pobawić ;)

Swoją drogą mette painting to nie synonim fotkowego kolażu a http://en.wikipedia.org/wiki/Matte_painting ;)

@prrr

Oj nie czytałeś regulaminu CHC, a pisze tam prace z 3D będą usuwane :P po za tym już widzę fajnbojów 2D jak im zaświecę modelami 3D w ich dziale xD

niekoniecznie musimy się bawić w drugą bitwę, lecz usunąć concept art z CHC :p i tak jest przeładowany, ilustracje komiksy plakaty koncepty trochę sporo tego.

Czy następna mini bitwa będzie według nowej formuły czy na razie zostaje po staremu?

dobre pytanie :D no kilka dni temu wysłałem do Vegi i plastiego zapytanie o nowe tematy wciaż czekam ^^

Nie wiem czy to już nie było proponowane. Ale spróbuje.

Myślę że w drógiej fazie. Tzn teksturowanie, model bazowy to powinien być zwycięski model z pierwszej części.

Hooch, jeśli zwycięzca edycji modelowania się zgodzi, to nie ma problemu, ale nie chcę robić z tego obowiązku.

mnie ogolnie to dynda, ale patrzac ogolem zmiana by sie przydala aby ruszyc reszte,

a co do pomyslow na temat oddaje go w rece Vegi, ja nie mam zadnych pomyslow

Jak znam życie Vega też nie ma pomysłów i znowu ja będę musiał coś wymyślać xD, ale spoko, wyrobiłem już system.

ja mam zdanie takie..jak ktoś chce - to zrobi...jak nie chce-to nic nie pomoże O_o..tu nie chodzi o to że za dużo pracy za mało czasu...chodzi o chęci

W sumie też tak myślę, ale może pomyślmy jak pomóc tym którzy by chcieli, ale poddają się przed startem. Za krótkie terminy? Aktualną bitwę od razu przedłużyłem z standardowych 4 tygodni do 6.

Sprawa jest taka, że pokolenie na forum nam się zmienia. Stare doświadczone z mocnymi folio, poszło do pracy, nie mają czasu lub chęci robić coś po pracy, już tylko postują. Nowe pokolenie dopiero raczkuje, nasz największy problem to tekstury ;), no i pewnie z dyscypliną, posiedzieć 30 min dziennie w tygodniu i godzinkę, dwie w weekend, każdy dał by radę.

Szkoda, że w bitwach startuje tak mało wyjadaczy którzy dużo by nauczyli i tak jest fajnie jak czasem ktoś doświadczony podpowie coś w wątku nowicjusza, w poprzednich bitwach sam miałem taką pomoc od doświadczonych kolegów głównie przy UV :) i spisałem sobie ich rady w notatkach :d

Widzę ze to stary wątek a decyzji o zmianach jeszcze nie bylo? Albo juz probowaliscie ale nie udalo mi sie zarejestrowac :)

Przede wszystkim:

Ja biore udzial w obecnej bitwie, chociaz wczesniej nie wpadlo mi to do glowy ani razu. Dlaczego teraz? Bo na glownej stronce bylo to rozreklamowane. Jesli jakas bitwa wciaz trwa to caly czas powinna widniec na stronce glownej. Obecna juz zniknela z frontu, podejrzewam ze kupe osob nawet nie zdaje sobie sprawy ze cos takiego sie kreci.

Nie kazdy odwiedza codziennie dzial GameArtu - moj przyklad jest idealny. Zawsze myslalem ze tu straszy duchami i tylko kilka starych wyg tutaj zaglada :)

Co do pomyslu rozbicia - wg mnie idealny. Dlaczego? Bo standardowo masz 10k trisow, 2 lub 4 k texturek. Wg mnei 10k trisow to........... duzo za duzo. Nie koniecznie kazda postac GameArtowa musi wygladac jak wypasiony model gier next-gen. Jak osoba nowa patrzy na takie modele, to kopara opada i juz z gory mysli ze nie da rady, bardz w polowie zrezygnuje.

Chcecie wiecej osob nowych: zanizcie polycount do 2-3k :) Ja mowie powaznie. Nie na stałe, mozna sprobowac. Bot ak to robicie dobrze osobom ktore juz ktoras postac z rzedu robia, oni beda brali udzial

Ja bym nawet poszerzyl:

1szy etap: modelowanie

2gi etap: texturki

3ci etap: animacja

Bo na samym modelu still sie przeciez nie konczy gier robic :)

Niedługo będzie. Jak uczestnicy są wygłodzeni jest więcej zgłoszeń :P 2 uczestników na bitwę to trochę mało :)

Jeśli ktoś chce zadeklarować, że weźmie udział w następnej bitwie, może tutaj napisać.

Heja, jezeli moge cos zasugerowac to proponuje cos z hard surface modelingiem najlepiej bron sf ;)

Heja, jezeli moge cos zasugerowac to proponuje cos z hard surface modelingiem najlepiej bron sf ;)

Jestem za, jestem za :)

Myślę by kontynuować pomysł z dwiema kategoriami POSTAĆ lub PROPS/ENVIRO do wyboru w ramach jednej bitwy.

Mam propozycje tematów poprzednich zwycięzców i postaram się je jakoś skleić, by każdy mógł na podstawie tematu, znaleźć coś nad czym chciałby pracować. Tematy powinny być otwarte, ale będzie sonda z wyborem ostatecznego tematu dla bitwy.

Także jeśli ktoś będzie chciał robić hardsurface, albo organikę, to nie będzie z tym problemów. Staram się by gatunek również był otwarty, jak ktoś zapragnie zrobić fantasy, to zrobi fantasy, jak s-f to s-f, temat nie powinien przeszkadzać.

Jeśli są jakieś uwagi, chętnie posłucham.

Proponuje konkurs FPS, postać - sama ręka (organika/hardsurface) i drugi temat props/enviro - bron sf (hardsurface modeling)

sama reka to jednak duzo mniej roboty niz cała postać ;P

niestety rice musisz wygrać by móc proponować tematy :)

sonda stoi można wybrać kilka na raz. głosować! :*