Skocz do zawartości

Minibitwa 27: mnich wojownik


plasti

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiec i ja sprobuje swoich sil w bitwie, moze to mnie ruszy do dzialania :], wybralem sobie juz koncept u wujka google, zaklepuje :], i postaram sie wziac do dzialania

 

tak wiec narazie concept, ale z gory pisze ze pewnie dodam co nieco swojego

 

121501xq0vpzou8ofaaji36.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wielkie dzieki za gorace i wyczerpujace komentarze, jestem pod wielkim wrazeniem

 

Na razie nie ma się do czego przyczepić.

Proporcje 'bazy' wydają się być ok (może ochraniacze na kolana powinny być odrobinę większe. )

Odkryte części ciała powinieneś pokryć włóknami jak tutaj :

http://nissan200sx.blog.hu/media/image/Crysis-US-Nanosuit-1324.jpg

tak przynajmniej to wygląda na koncepcie.

 

Zastanawiam się jak rozwiążesz siarkę low-poly bo postać ma dużo odstających krawędzi.

 

czekam na detal i jakąś namiastkę koloru.

 

pozr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za koment

 

no wlasnie na poczatku tez myslalem ze to jest cos ala nanosut:P ale jak sie przyjzysz nizej na spodnie to jest to zwykly material, jakas szata, tylko tak to wyszlo w okolicach ramion na wzor wlokien

 

co do siatki to postaram sie zmiescic w limicie tris itd

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ok, bede jeszcze nad nim pracowal

 

 

e: no dobra, ale to sa tutoriale do "szmatek", cienkich tkanin, a co jesli np dazyl bym do uzyskania grubszej, twardszej tkaniny? bo nie chodzi o jakies niepotrzebne wybranianie sie, bo i tak postaram sie to poprawic wg waszych uwag, ale mam rowniez wrazenie ze w taki sposob jaki ja wykonalem ten element plaszczu, mogl bym znalesc odzwierciedlenie go w istniejacym materiale

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tak wiec na tym etapie koncze hp, zostala tylko twarz do podszlifowania, ale jesli chodzi o reszte to juz nic nie ruszam, bo szkoda czasu a moge nie zdazyc, a tym bardziej jak cos sie chce milion razy poprawiac, to za kazdym nastepnym razem jest gorzej...

 

mam nadzieje ze niczego nie przeoczylem

 

2yulqur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myslalem nad tym, ale szczerze wyznam ze nie mam zielonego pojecia co by mu mozna zrobic do takiego konceptu, wydaje mi sie ze jest to swego rodzaju mag, jakby bylby to wojownik jakiejkolwiek broni bialej lub palnej to pewnie bron ta znalazla by sie w koncepcie,

 

postaram sie cos wymyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw siatkę. Nie równo rozłożona i niestaranie. Z taką daleko nie zajedziesz przy skin'owaniu. I będzie dużo problemów. W HP'ku przy blachach dodaj krawędzie na wykończeniu elementów. Fałdy nie wyglądają dobrze trzeba je wymodelować bardziej staranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vega - nie wiem, moze mam dzisiaj slabe jarzenie, ale nie kumam o co ci chodzi

 

@lucek - trzymalem sie stricte konceptu, nie chcilem robic z tego hasioka, skoro zbroja jest czysta, ewidentnie widac ze nie ma rys, zabrudzen etc, tak wiec ja ich nie robilem, metode z normalem i diffem znam, probowalem ale wyszla kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że wrzuciłeś ilustrację która była szeroka na 121px i wysoka na 800px. Dlatego napisałem, że nic nie widać bo przy takiej wielkości ilustracji nie wiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucek - jeszcze jedna rzecz co do normalki w diff, po pierwsze nakladjac ja uwydatniasz szwy normalki, poniewaz kolor normalki przechodzi na diffa, a druga rzecz jest taka ze wymuszasz cienie na obiektach co skaszani real timowe swiatlai cienie, ktore w dzisiejszych silnikach sa duzo lepszym rozwaizaniem niz staromodne cieniowanie diffa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mają rację. Nigdy diffuse nie moze wygladac jak color map, nawet jeśli postać jest sterylna. Brakuje jak diabli na multiply ambientu oclussion - przepal koniecznie. Do tego zrób cavity z tych normalek, bo naprawde marnujesz kupę pracy - póki co postac wyglada jak ulepiona z plasteliny.

 

Na szybko zrobilem podglad w którą stronę moglbys poplynac z diffem. Niestety bez przepalonego ambientu, bo go nie mam :P

 

propo.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności