Skocz do zawartości

Teczka 3d nauka,


panek1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wygląda prawie jak prawdziwa. jedynie ta tekstura nie za ciekawa.

za duże te wytłoczenia i połysk nienaturalny.

 

jeśli używasz do renderu V-ray, to proponuję taką:

http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=2520

 

osobiście posiadam lornetkę pokrytą taką skórą. odziedziczona po ojcu xD

 

tylko zmapuj to porządnie, tak, żeby te "oczka" były dość małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno jest to twój najlepszy model odkąd zacząłeś coś tu wrzucać.

 

zmieniłbym teksturę metalu. bo teraz przypomina bardziej plastik niż chrom.

Wybierz sobie coś z tego: http://www.vray-materials.de/all_materials.php?sort=rating&q=chrome

 

poza ty, spróbuj dodać stalowe obręcze w miejscach zaznaczonych na obrazku (sorry za koślawe zaznaczenie xD) może to trochę uatrakcyjni wygląd.

 

qerqw.png

 

pracuj dalej.

Edytowane przez Sinnerslayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na jakiś problem z gammą. W jakim formacie zapisujesz? Sprawdz jakie są opcję. Miałem kiedyś podobny problem tyle, że po zapisie było ciemniej. Nie pamiętam dokłądnie jak go rozwiązałem bo to było prawie 3 lata temu. Ale właśnie chyba o gammę chodziło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w png, no na to wyglada ze z gamma, pokombinuje, ale dziwi mnie tylko ze tak np w przegladarce obrazow wyglada normalnie wszystko, no nicv pokombinuje i jak sie uda wrzuce poprawiona wersje;)

a moze to byc zle ustawienie w opcjach maxa, w zakladce gamma lut?

Edytowane przez panek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, przy jednej srubie na srodku, daleko bys nie zajechal ;) zmien to, napisy polecam zrobic bumpem ;) ostatnio ktos nawet podawal strone z mapami wlasnie na boki oponek, poszukaj w ostatnich tematach

 

@ down

 

nawet jezeli, i nie ma tam zadnej zaslepki zakrywajacej sruby, to i tak felga w otworze napewno nie jest okragla ;) prosta fizyka, jak bys mocno nie dokrecil takiej sruby, to i tak kolo jak dostanie duzej mocy nie bedzie sie krecic,a co najwyzej sama sruba z napedem ;)

Edytowane przez insane0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu ze opona wyglada jak kupa ;/. Nie chcialbym miec tego w Fiacie 126p, a co dopiero w ferrai.

Ale serio zacznij robić na podstawie czegoś. Ogolnie widac, ze pojecie o modelowanu juz masz.

Stolik sie krzywi przy wycieciach pod nogi. Fajnie ze pracujesz nad skilem. Uczymy sie cale zycie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam sobie tą teczkę i wywnioskowałem że olewasz krawędzie, zaokrąglenia itp. Chciał byś zrobić coś zaraz, teraz i za bardzo się śpieszysz moim zdaniem, chociaż widać sporą poprawę w ostatnich modelach to widać tez że to jest strasznie wymuszone, po prostu robisz to żeby coś udowodnić chyba, a to cholerny błąd. Proponuje ci zasadzić się na jakiś jeden model i dopieszczać go aż do znudzenia. W modelowaniu nie chodzi oto by wymodelować fotel, chodzi oto by wymodelować zajebisty fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stach13 dobrze gada, jeżeli sam niedajesz rady rozwiązać jakiegoś problemu lub po wielu próbach naprawde wielu, efekt cię nie zadowala możesz do kogoś napisać ja się tak bardzo dużo nauczyłem i tak jak pisze stach13 zasadź się na jakimś modelu i zrób go dobrze potem umieść go w studiu i wyrenderuj, efekt napewno bedzie lepszy niż pokazanie niedokończonego modelu na słabej jakości texturze i jakimiś innymi przedmiotami w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności