Jump to content
Berger

Mercedes-Benz CLS63 AMG 2011

Recommended Posts

Mały up, natknąłem się na małą przeszkodę, myślę że na analizie widać małą krzywizne przy krawędzi:

22756523.jpg

edit

Powinno być teraz ok:

97731441.jpg

Edited by Berger

Mam nadzieję, że się nie obrazicie jeśli będe skakał między poly, a nurbsami ale traktuje ten temat jako okazję do podciągnięcia poly i nauki nurbsów :P No nic, poprawiłem trochę felgę w kilku miejscach i może taki rozkład na części:

32031675.jpg

Wariat :) Co bym doradzil (wiem ze to troche roboty), jesli chcesz zaprezentowac taki rozklad pozniej na renderku fajnie by bylo jak na cieciu czesci byla by plaszczyzna a nie dziora, i tak w kilku czesciach rosciac.

maciek.m: też tak z początku chciałem, no ale niestety to nie nurbsy i takich narzędzi nie ma :(

edit

Ostatecznie przekroje mniej więcej tak będą wyglądać:

95909363.jpg

Edited by Berger

Zdecydowałem nieco zmienić tarczę:

96187525.jpg

85892312.jpg

82794387.jpg

Edited by Berger

berger ty sie przestan bawic w jakis przekroje i srobki bo konkurencja sie umacnia ostro;)

!berger

A tak poza tym, to ja na Twoim miejscu bałbym się już reflecta:D:D

Ale jestem bardzo zadowolony że umieściłeś screen z Twojego innowacyjnego systemu hamowania, a mianowicie tarcza na zewnątrz felgi! Tożto genialne, większe chłodzenie i w ogóle. Myśle że u mercedesa ceni sie takie nowinki technologiczne i z całą pewnością Cie przyjmą:D

Lecisz dalej idzie jak narazie zajebiście:D

Freedom Fighter: szczerze to nie obchodzi mnie sama bitwa jako bitwa, mam okazje do zrobienia modelu z większym detalem, modelu który mogę sobie czasem dłubać w wolnym czasie, więc nawet jeśli tego nie skończe albo nie zajme nic konkretnego to i tak się nie przejmę, weźcie pod uwagę, że bitwa to nie tylko modeling ale też render, a tutaj nie mam czym się popisać.

Berger, Ty sobie chyba jaja robisz z tymi przekrojami. Dziękuję, wychodzę.

Powoli coś tam zaczynam dłubać przy bazie, tak żeby złapać narazie jakiś ogólny zarys jak to ma wyglądać:

94287589.jpg

Przeglądając różne fotki na necie natknąłem się na jakieś testy aerodynamiczne starego CLS'a, wpadłem też wtedy na pomysł aby przetestować jak to refleksy się układają na bazie w takim lekko stylizowanym otoczeniu:

30703264.jpg

mam pytanie: jak ustawiasz teksture zeby Ci sie nie rozciągała na pewnych plaszczyznacz? Bo jak próbuję nałożyć teksturę załóżmy carbonu to od 'frontu' obiektu jest dobrze a z boku tekstura się rozciąga.

grzyb950 - wygląda mi to na planar maping ustawiony na wprost kamery stąd efekt że jest ładnie zmapowane:D

Berger - Refleksy, bardzo fajne, a ta struga wiatru to symulowane czy juz post pro? Ciekawym jest jakby to zrobić w przestrzeni bo sam kiedys próbowałem i chu*a z tego wyszło:D

no ale jak zrobic zeby nie ustawiac na planar i zeby bylo zmapowane ;D. Unwrap UVW się bawic?

te strugi to wyglądają mi na dwa cylindry z odpowiednim materiałem