Jump to content

Recommended Posts

A oto nieznany mi budynek, robiłem to z fotosu z filmu "Angel Heart", 3ds max 2011, poniżej kolejno - fotos z filmu, vray, mental ray.

To mój pierwszy samodzielny projekt po tygodniowej nauce z tutoriali. Zapraszam do komentowania ;)

es2d.jpg

vrayvraylight.jpg

domekj.jpg

Edited by cheewb
zło na początku
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne, już się zdołowałem na początku że to pierwsze to render. NA tym etapie poprawić można by ilośc segmentów na łukach na parterze i na łukach okien bo widać je. Po drugie bruk się tilluje. Reszta fajna. Jeszcze nad materiałami posiedzieć, pobrudzić itp. :)

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Pracka bardzo fajna, ale chciałbym ci zadać pytanie. Tygodniowa nauka z tutoriali czyli że tydzień temu znalazłeś program 3ds max i oglądałeś przez tydzień tutki i zrobiłeś po tygodniu TO ? Jeżeli tak to ja chyba zrywam z 3D bo jestem jakiś upośledzony pewnie bo ja w życiu czegoś takiego nie zrobię a uczę się już z miesiąc albo dwa :D

Link to post
Share on other sites

Wpadłem na pomysł "hej, zostanę grafikiem 3D!", zdobyłem 3ds max, oglądałem tutki, czytałem, kombinowałem, tak przez tydzień, potem pomyślałem żeby jakoś sprawdzić już zdobytą wiedzę. To zrobiłem w jeden dzień tak od rana do wieczora. ;)

 

To wcale nie było trudne. Bryłki, dużo extrudów, modyfikatory: uvw mapping, sweep na ozdobniki kolumien, texturki, linia widoczna w renderze na barierki i viola! ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

prosze zmienic nazwe tematu na zgodna z regulaminem dzialu WIP. Nazwe tematu mozesz zmienic edytujac pierwszy post. Edycja -> wyslij (zaawansowane).

Link to post
Share on other sites

modeling naprawde dobry, jak na tydzien nauki to wrecz genialny. Niestety texturki są słabej jakosci i widac powtarzalność bruku jak już powiedział Smoku jak i zabrudzeń nad łukami. Jak dla mnie teraz to tylko ustawienie kamery, lepsze texturki i render.

Link to post
Share on other sites

Hah, dzięki za ciepłe słowa. :D teraz mam motywację, żeby pociągnąć to dalej. Muszę się wziąć i pokonać mój słomiany zapał. Co do nauki, to trochę poczytałem biblię 8 żeby ogarnąć podstawy jak operowanie w viewportach czy podstawy modelowania. Pierwszy tutek był z tej strony o perfumach w 2 częściach. Potem dużo dał mi świetny tutorial o modelowaniu pokoju (choć muszę przyznać, miałem nadzieję, że będzie tam coś o texturach i oświetleniu, na tym mi najbardziej zależało, ale jak już uświadomiłem sobie, że nie, to dałem spokój na 8 lekcji. Koleś ma świetny akcent, przez niego o wiele bardziej polubiłem maxa). No do tego dużo google'a i szukania informacji na bieżąco, trochę tu na forum popytałem. Starałem się zrobić też model Porsche 356, ale samochody w ogóle mnie nie kręcą, więc przestałem po zrobieniu kilku lekcji i karoserii. Przede wszystkim nie przejmowałem się komentarzami typu "tutorial for people with some experience with max" etc. Prawie w ogóle nie zaglądałem do takich, w których ktoś tłumaczył na pięć akapitów jak zrobić boxa, albo zaznaczał, żeby włączyć maxa na początku.

I oto stoję tu przed wami.

Co do scenki, nie wiem kiedy się za nią wezmę, bo teraz zajmuję się już czymś innym, zamierzam o wiele więcej przyłożyć się do oświetlenia i tekstur. Jak dobrze pójdzie, już wkrótce wystawię ją na krytykę, a potem: czas pokaże.

 

Muszę przyznać, że to daje mi wiele frajdy. Różne rzeczy wymyślałem (gra na mandolinie, kaligrafia piórem, pianino, astronomia, edycja wikipedii, i tak mógłbym wymieniać, a pamięć też nie ta), ale szybko mi się nudziły, albo zwyczajne lenistwo mnie gasiło. Cóż, czasy w których wszystko robi się szybko i na chwilę nie sprzyjają zapuszczeniu korzeni w czymkolwiek, ale trzeba!

Edited by cheewb
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy