Jump to content
Sign in to follow this  
adek

Aplikacje Photoshop Touch dla iPada już do pobrania z AppStore

Recommended Posts

Jakiś czas temu Adobe przed premierą CS 5.5 zapowiedziało wypuszczenie na rynek aplikacji serii Adobe Photoshop Touch dla iPada. Aplikacje są już dostępne i można je pobierać z Apple AppStore. Myślę, że trzeba pochwalić Adobe za sam pomysł.

 

Ciężko przecież o przeniesienie pełnej aplikacji na tablety, więc zrobiono coś innego. Stworzono trzy aplikacje współpracujące z Photoshopem - wspomagające jego pracę. I ten pomysł bardzo mi się podoba. Ale może przejdźmy do samych aplikacji.

 

Adobe Eazel dla Photoshop CS5.x

 

 

adobe-eazel.png

 

Aplikacja Adobe Eazel for Photoshop pozwala malować na obszarze roboczym akwarelami. Każdy obrys jest „mokry” i potrzeba kilku sekund, by „wysechł”. Farba łączy się zgodnie z ustalonymi opcjami oraz wilgotnością poprzedniego obrysu. Kompozycję aplikacji Eazel można zapisać w galerii zdjęć iPada i wczytać ją do programu Photoshop do dalszej edycji i składania.

 

Zobacz Adobe Eazel w AppStore (cena 4.99$)

Więcej (zobacz również wideo)

 

Color Lava dla Photoshop CS5

 

color-lava-ipad.png

 

Aplikacja Adobe Color Lava for Photoshop pozwala tworzyć na tablecie iPad próbki kolorów dla motywów. Gdy aplikacja Adobe Color Lava jest połączona z programem Photoshop, można ustawić próbki aplikacji Adobe Color Lava jako kolor narzędzia. W trakcie pracy można również dodawać kolory aplikacji Adobe Color Lava do panelu Próbki programu Photoshop. Ponadto można wysłać wiadomości e-mail z motywami aplikacji Adobe Color Lava w postaci bibliotek próbek, aby udostępnić je innym osobom na innych komputerach.

 

Color Lava w AppStore (cena 2.99$)

Więcej (zobacz również wideo)

 

Adobe Nav dla Photoshop CS5

 

adobe-nav.png

 

Aplikacja Adobe Nav for Photoshop pozwala wybierać i zarządzać narzędziami programu Photoshop na tablecie iPad. Adobe Nav pozwala również przeglądać otwarte dokumenty programu Photoshop przy pomocy tabletu iPad podczas pracy w programie Photoshop na komputerze. Korzystanie z aplikacji Adobe Nav do uruchamiania narzędzi i dokumentów zapewnia więcej miejsca i pozwala na większą elastyczność przy pracy z obrazami w programie Photoshop.

 

Adobe Nav w AppStore (cena 1.99$)

Więcej (zobacz również wideo)

 

 

Użytkowników odwiedzających Max3D.pl z iPadem jest coraz więcej więc może, któryś z Was będzie zainteresowany tymi aplikacjami. Napiszcie w komentarzach jak je oceniacie jeśli je testowaliście.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eazel jest troche toporny w uzywaniu. Potrzeba 5 palcow aby dostac sie go menu. Ale nie powiem bo ogolnie to fajny gadzet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nav to jakiś żart. Programu pisanego na siłę o tak zerowej funkcjonalności nie widziałem już dawno. Skrótów klawiszowych to nie widzieli? ;) Jaki poważny grafik będzie uruchamiał ipada i łączył go z kompem żeby klikać na ipadzie zamiast zrobić to samo na klawiaturze albo myszką? Sharing your work

Mieszanie kolorów przecież wygodniej zrobić sobie na innej warswie, ze smużeniem, bez niego, z opacity z podbiciem saturacji, dosłownie wszystko na co pozwala PS. Nie trzeba się męczyć w jakieś przeszyłanie tego przez wifi czy mail.

W sumie to jedynie Eazel może się do czegoś nadać ale to i tak tylko półprodukt.

Takie programy jaki sprzęt, zabaweczki bez poważnego zastosowania. To nie są rzeczy dla grafików tylko dla gadżeciarzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gadżet, zabawka, mało przydatny. Ale chyba nikt, a przynajmniej ja nie spodziewał się cudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja akurat myślałem że zrobią jakiegoś w miarę normalnego photoshopa, były jakieś tam prezentacje, teoretycznie specyfikacja ipada by na to pozwalała. Jak widać tylko teoretycznie. PS na ipada wyjdzie pewnie za rok jak wypuszczą ipada3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że to pewnego rodzaju sprawdzian Adobe. Mnie sam pomysł się podoba. Nie wyobrażam sobie pracy na ipadzie z photoshopem jako takim. Jako uzupełnienie - całkiem niezłe.

 

Niezły szpan dla agencji, uruchamiamy wcześniej stworzony projekt, dajemy klientowi ipada - proszę wybrać sobie odpowiedni kolor ;)

 

Ale uważam, że ta droga, takie uzupełnianie, troche gadżeciki (bo nie da się tego ukryć) jest dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jeszcze długo poczekamy kiedy jakiś producent stworzy tablet, na którym można by odpalić choćby OpenCanvas i przy użyciu piórka dziergać szkice w plenerze. Miałem nadzieję że NotionInk na to wpadnie (nawet zagaiłem w tym temacie) ale jak na razie wszyscy wolą robić kulawe zabawki a nie funkcjonalne urządzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eco- Taki tablet już powstał i miał premierę miesiąc temu. Nazywa się Asus Eee Slate EP 121. Ma piórko od Wacoma (256 poziomów nacisku), działa na windows7. W środku specyfikacja normalnego peceta, 4 giga ramu, dwu rdzeniowy procem intel i5 ze zintegrowaną grafiką intelHD, dysk ssd.

Co do programów odpala najnowszego photoshopa, paintera i pozwala na nich całkiem sensownie rysować. W zbraszu wyciąga 8 milionów poly. Oczywiście da się na nim normalne pracować w majce czy maxie. Popatrz na filmiki w sieci.

 

http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Slate_EP121/

Na polskie kosztuje 3000 złotych czyli mniej Wacom Cintiq 12WX.

Ja tam już zacząłem zbierać kasę na niego. Najfajniejsze jednak że zaczynają powstawać takie konstrukcje stricte dla grafików.

Edited by Monio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy