Jump to content

Wizualizacje toaleta publiczna


Recommended Posts

Witam

Razem z kolega postanowliliśmy wziąść udział w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez firmę Koło [producent wyposażenia toalet]. Tematem był projekt toalety publicznej dla Łodzi, w idealistycznej wersji powstała by sieć 10 takich toalet rozsypanych po całym mieście. Toaleta mała, nazywana przez nas roboczo ładnym toi-toiem, bo w sumie o to chodziło jak naj mniej miejsca jak naj taniej ;p. Ja wykonywałem wizualizacje w 3D max, kolega późniejszą obróbka w PS. Dokładnie tym chciałem się 'pochwalić', proszę o opinie, chętnie usłyszę słowa krytyki. Dodaje ze to de facto mój drugi projekt z użyciem 3d max, wiem ze jeszcze czeka mnie dużo pracy aby poznać choć w części ten program.

 

render1q.jpg

 

wizualizacjawntrza.jpg

 

render4i.jpg

 

bufordobry.jpg

 

render13.jpg

 

 

 

 

 

P.S. Jeżeli kogoś zainteresuje więcej info :

http://konkurskolo.pl/project,show,92,1,Toaleta-publiczna-dla-ulicy-Piotrkowskiej-w-lodzi..html

nie jest to w żadnym razie auto-reklama !!!

Link to post
Share on other sites

Trawa w śniegu hmm, takie mieliśmy dostępne zdjęcia, a teraz już nie pamiętam co się takiego działo że ją wstawiliśmy ...

Czy smutny kwestia gustu. Nam się podoba chcieliśmy zgubić to trochę w otoczeniu dlatego nie ma innych form są proste jednakże dosadne.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, ze Peterowi nie chodzi o to, że sam projekt toalety jest smutny, ale wykonanie "wizualizacji".

Dla mnie to wygląda trochę jak wnętrze statku kosmicznego. Dziwne światło w środku, lewa ściana we wnętrzu jest cała pofalowana wnioskując z odbić.

Ja na architekturze się nie znam więc tego punktu oceniał nie będę ale rendery bardzo słabe. Gdyby dłużej nad tym posiedzieć to można by coś fajnego z tego wykrzesać.

Link to post
Share on other sites

Koncept fajny, takiej budce. patrząc na to, jak wygląda usytuowanie samego kibelka, to pisuar jest zdecydowanie za wysoko (chyba, że to tylko dla 2,5m drabów). Krótko mówiąc, mam wrażenie, że proporcje się sypnęły w tym przypadku ;)

Link to post
Share on other sites

Z tym pisuarem to cicho ;p.

Wizualizacje np ta pierwsza to taką zrobiliśmy bo chcieliśmy najdokładniej odpowiedzieć na regulamin konkursu, nie chciałbym się znaleźć w grupie która zostaje wykluczona przez niezgodności formalne ...

Sama ściana jest płaska tylko materiał (tu z biblioteki 3ds metal - aluminium z tego co pamiętam) stworzył taki efekt. I tu prośba czy mogli byście mi polecić jakieś tutoriale czy inne objaśnienia związane z materiami, kilka już przeszedłem ale jednak nadal mi brakuje czasami nawet podstawowej wiedzy.

Niestety nie mam odpowiedniego warsztatu w 3ds żeby szaleć, ale nawet nie mam czasu kiedy się uczyć, takie studia, ale wakacje nadciągają więc mam nadzieje ze znajdę czas ;] a efektami przyszłej pracy też będę męczył to forum.

Edited by wacini
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy