Jump to content
kots

The House - gra w html'u :)

Recommended Posts

Nie wiem czy to dobry dział na obwieszczenie, że zabrałem się za grę przygodową. ;) Niemniej standardowo wszystko jest wykonane w html, css oraz js. :] Tylko dźwięk odtwarzany jest z pomocą flasha - ciągle jest to rozwiązanie pewniejsze niż html 5 audio (przynajmniej moim zdaniem).

Zapraszam do obadania o co chodzi:

http://animacjejs.pl/licencjat

Takie super krótkie demo. Ale wiecie co? I tak jestem zadowolony, że udało mi się zrobić to, co zrobiłem. Na początku myślałem, że nie dam rady (był kryzys!). :P

Tutaj krótki post na ten temat (na mojej stronce):

http://arturkot.pl/nowy-projekt-the-house/

Mam nadzieję, że się spodoba. Naprawdę dużo roboty w to włożyłem...

Nie wiem czy była już o tym mowa, nie chciało mi się czytać całego tematu... :P

Ale jedyna rzecz, która mnie denerwuje to krzyżyk zamknięcia "okna informacji". Tj po podniesieniu kluczyka. Jest za daleko od zawartości okna, na prawym rogu. Jak ma się duży monitor to to jest trochę uciążliwe. Do tego ten przycisk jest dosyć mały..

Robota niezła, gratuluję pomysłu i wykonania. Oby więcej takich prac!

Witam!

Niestety jeszcze nie skończyłem swojej gry, pozostało jeszcze parę istotnych rzeczy do zrobienia, ale sporo też się zmieniło (na lepsze jak sądzę): animacjejs.pl/licencjat

O dojściu do końca informuje stosowny komunikat (nie jest tak, że w pewnym momencie po prostu nie ma gdzie iść ;) ). Od kilku znajomych, którzy sprawdzali mi na szybciora grę usłyszałem, że jest za trudna, w pewnym momencie nie da się logicznie wywnioskować co dalej. Bardzo możliwe, że mieli rację, ale z drugiej strony wydaje mi się, że da się to rozkminić. ;)

Ciekaw jestem jak Wam pójdzie. :) Dodam jeszcze, że niestety gra jest bardzo króciutka (taki growy short :) ). No i chociaż wydawać by się mogło, że w zasadzie niewiele tam się dzieje to uwierzcie: to masakrycznie DUŻO roboty. No ale chociaż jest satysfakcja i skill rośnie. :]

Acha - jeszcze się pochwalę, że obroniłem swój dyplom parę dni temu i bardzo się spodobało, dostałem celujący (yeah!) i tym samym jestem wesołym licencjatem. ;)

Pozdrawiam!

Skonczylem - jedyny minus to taki ze kilka razy mi sie zawiesila

SPOILER ponizej

przy aktywowaniu w kompie pojawia sie czarny ekranik i sie nie zamyka - musialem ponownie wgrec giere - na szczescie jest kontynuacja ;) Drugi raz udalo mi sie ja "zawiesic" jak otwarlem sobie items i z otwartym dzialalem - cos sie ponakladaly warstwy i nie moglem zamknac jakiegos widoczku. Ogolnie nie jest to wszystko trudne do wymyslenia - co ty masz za znajomych?! Nie wiem co tam moglo sprawic klopoty ale najbardziej spodobal mi sie motyw z ptakiem :D

Fajne choc psychodeliczne na maksa - ciekawy jestem historii skad to wszystko takie... O ile masz jakas ;)

Edited by Nezumi

Gratulacje! Projekt został właściwie oceniony. Myślę, że będziesz miał tez mocną rzecz w portfolio. W okresie świątecznym postaram się znaleźć chwilę, aby to przejść.

Hm, gra mi się zawiesiła, kiedy w komputerze kliknąłem na reveal, po akcji z piecem. Przeglądarka: Opera 11.60

@muody - na czym dokładnie polega zawiecha? Czy może nie pojawia się krzyżyk do zamknięcia ekranu?

Czy po prostu wszystko "zamarza" i pozostaje restart przeglądarki?

Edited by piotrek
merge

Wow, nie wiedziałem, że takie coś można zrobić w samym HTML5 + zabawki. Fantastycznie to wyszło.

@piotrek - podkreślam, że użyłem jedynie standardowych elementów html (divu, divy i divy) - nie ma tu w ogóle canvasa (który jest zdecydowanie bardziej potężny)! To znaczy, że pod względem samej struktury (technicznie) ta gra jest bliska np. ... temu forum. :)

Tutaj jeszcze link do prezentacji, którą wykonałem na potrzeby obrony dyplomu: http://animacjejs.pl/prezentacja/ Dodam do tego jakiś tekst z wyjaśnieniami (podczas przerzucania slajdów po prostu sobie do nich mówiłem ;) ). Ale to jakoś później. Teraz mi się nie chce - świąteczne lenistwo! :P

Acha - slajdy można przerzucać strzałkami lub spacją i bekspejsem. :)

Również zwiesił mi się na komputerze i akcji z piecem. Odświeżyłem i teraz jak klikam na komputer to mam czarny ekran ? To jest jakiś błąd czy dobrze działa ? Nie mam teraz pojęcia co zrobić, bo wszystko już wyklikałem co możliwe.

@Synuś - to absolutnie niedobrze, że gra się zawiesiła. Możesz napisać jakiej używasz przeglądarki i systemu operacyjnego? W jaki sposób objawiły się t błędy/zawiechy?

Odnośnie tego czarnego ekranu to wygląda na to, że jest ok. On ma się wyłączyć, jest to w pełni zamierzone. :)

Bardzo ciekawy projekt. debugowanie gry zawsze najwiecej uczy o danym języku ;)

kots - Safari 5.1.2, Mac OS Lion 10.7.2. Gra się ścieła jak kliknąłem na komputer (czarny ekran pojawił się i nie było możliwości by go wyłączyć). Jak odświeżyłem stronę to znowu znajdywałem się w pokoju i jak kliknąłem ponownie na komputer to pojawiał się czarny ekran i mogłem go wyłączyć (krzyżyk się pojawił). Jeśli wszystko jest ok to daj jakiegoś spoilera co teraz zrobić, bo chyba z 15min siedziałem nad tym, wszystko już wyklikałem co się dało i nie wiem co dalej, a chciałbym zobaczyć jak wygląda cała gierka :)