Skocz do zawartości

Jak połączyć powierzchnią dwa splajny


Azunai

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest pewnie bardzo podstawowy ale jako, że jestem początkujący to nie znalazłem w tutorialach rozwiązania następującego problemu:

 

Jak otoczyć dwa spline'y (rysunek poglądowy poniżej) będące jednym obiektem powierzchnią? Tak aby powstała taka powiedzmy pseudo-rura przechodząca w sposób płynny od widocznej elipsy do Ngon'a…

 

3dsmax001.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

pewnie sa inne metody ale sprobuj zamienic na nurbsy, ataczuj jedno do drugiego i jak juz bedziesz mial te nurbsy to powinno sie pojawic okienko z ikonkami, nie powiem ci ktore masz wybrac bo nei pamietam, ale sa dosc intuicyjne, powinno zadzialac dobrze, mozliwe ze bedziesz musial miec tyle samo segmentow w obu splinach

 

pozdro

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..nie chce byc zlosliwy ale z tego co opisujesz to jednak chodzi Ci o loft, tylko nie bardzo wiesz jak go ugryzc...

pozdr

mt

 

edit: zeby nie byc goloslownym -> zalacznik

Edytowane przez mt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no chyba, że się tak samo nazywa. Mnie loft kojarzy się z wyciskaniem splajna obrysem innego splajna. W takim razie przepraszam za wprowadzenie niepotrzebnego zamieszania. Dziękuję, za info, zaraz przetestuję to rozwiązanie.

 

Edit: Działa. Dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Azunai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności