Jump to content
adek

NOX - nowy darmowy renderer od Evermotion

Recommended Posts

Dunuś - opcja przelaczania wydaje sie byc calkiem razsadna ;) Zanotowane.

SWRSC - sumowac ram na kartach mozna juz od jakiegos czasu. Chodzi jednak o uzycie systemowego ramu ktory jakby nie patrzec jest duuuzo tanszy niz 2-3 karty graficzne w kompie - niestety uzycie ramu systemowego niesie spore ograniczenia. Zmierzymy sie z tym implementujac obsluge GPU do NOXa. Nie ma co za duzo gdybac bo to na pewno jeszcze troche potrwa i moga pojawic sie nowe rozwiazania od producentow kart graficznych ;)

mookie: Grzybu (Grzegorz Rakoczy) pisze plugin do blendera. Jest jeszcze Tomasz(Tomasz Marek) ktory pisze plugin do sketchupa

Napiszcie kto wiedział ze firma Evermotion i ich render jest z BIAŁEGOSTOKU!

ja wiedzialem ... a co?

ad NOXa - planujecie dac mozliwosc ruchu kamery podczas renderowania? ficzer ostatnio dosyc popularny...

melman: ja w sumie tez wiedzialem ;)

pxl666: chwilowo na pewno nie bo krew by Cie zalala podczas krecenia widokiem :) ale jak juz dojdzie kiedys sprawnie liczacy silnik na gpu to nie bedzie przeszkod.

zapodalem sobie na noc taki arch tescik. Przy okazji sprawdzilem fake dofa bo w sumie ciekawe tlo do rozmycia ;)

Caly post oczywiscie z poziomu NOXa.

greeble_rings_nox_01_1280.jpg

greeble_rings_nox_02_1280.jpg

greeble_rings_nox_03_1280.jpg

hiresy:

01 02 03

Guest Chrupek3D

Dobry obrazek na benchmark, coś a'la Octane.

a planujesz do wyboru jakiś algorytm (kernel) renderujący jak w Indyku, czy Octane (Path Tracing, Metropolis (MLT), PMC). MLT to widzę, ze jest, ale może jakiś inny szybki podgladzik :-)

Nie znam się na tym, wiec sorka za dyletanctwo ;)

@Zed to moze ty byś zrobił jakiś tutek , dla jednej z twoich prac , jakie wyrenderowałeś w NOX'ie , są super

Napiszcie kto wiedział ze firma Evermotion i ich render jest z BIAŁEGOSTOKU!

Ja wiedziałem bo tu mieszkam i miałem przyjemność widzieć z bliska ewolucję.

ale tego że http://www.kraytracing.com/ jest z Ostrołęki - tam się urodziłem i wychowałem to już nie wiedziałem.

pozdrawiam obydwie firmy, które są doskonałą ilustracją powiedzenia, że Polak potrafi.

p.s. Ostrołęka nie pęka !!

Chrupek3D: poki co NOX leci na MLT. Nie podlelismy jeszcze ostatecznej decyzji na ile bedzemy pracowac nad ulepszeniem MLT a na ile skupimy sily na wdrozeniu Path Tracing. Na pewno bedzie mozna korzystac z obu silnikow jezeli takowe beda w NOXie.

dizek: mysle ze moglbym zrobic ;) Postaram sie cosik przygotowac w najblizszym czasie.

...pozdrawiam obydwie firmy, które są doskonałą ilustracją powiedzenia, że Polak potrafi.

To może jeszcze offtopem jako ciekawostke dodam, że znany na świecie syntezator mowy "Ivona" jest z Bytowa :)

lezacych sie po prostu juz nie bije ;)

;)ech! też bym sobie tak poleżał jak Eversi ... biały piasek egzotycznej plaży, drinki z parasolką i miliord na koncie.

Fajnie prezentują się rendery z tego silnika, wydaje mi się tylko, że brak bumpa i dispa dość mocno ograniczają końcowy efekt. Kiedy można się spodziewać pojawienia się tych funkcji?

Na pewno ograniczja. Sam bump juz wiele by zalatwil i on pewnie pojawi sie pierwszy. Z dispem bedzie wiecej zabawy. Nie napisze teraz kiedy i jakie ficzery beda dodane. Niebawem przygotujemy dokladny plan prac co i kiedy powinno byc wprowadzone ale musimy sie dokladnie zastanowic. Poki co pierwsze dni po premierze to raczej rozmowa z userami i poprawianie mniejszych bledow ktore wylapali testujacy.

zapraszam po update noxa:

http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?p=349688

Edited by Zed

ja bym chciał zobaczyc tutorial (caly razem tym w maxie) , tej sceny wooden_boxes czy jakos tak , co jest w sample_scenes bardzo bym prosił ;)

No super. Jeśli rzeczywiście będzie za free i rzeczywiśćie będzie sie rozwijał a unsuporty poznikają.. to by bylo coś. Z drugiej strony kasa która trzeba wyłożyć na np vraya w porównaniu z kosztem samego maksa to i tak pierdnięcie a mental jest w zestawie. Ale tak czy siak bardzo fajna inicjatywa. Marszczenie czoła że nie obsługuje tego czy tamtego na tym etapie jest kompletnie bez sensu.

Z drugiej strony kasa która trzeba wyłożyć na np vraya w porównaniu z kosztem samego maksa to i tak pierdnięcie a mental jest w zestawie.

Wspominalem juz wczesniej ze exporter do maxa powstal glownie z tego powodu iz na nim pracujemy ;) O wiele latwiej testowac bo mase scen jest pod reka. Beda inne exportery wiec luzik ;)

Z drugiej jednak strony vray to nie unbias i nie jest kompletnym rozwiazaniem dla kogos kto bedzie chcial renderowac w maxie przy uzyciu unbiasa. Rasowe unbiasy maja light layers i generalnie daja dobre efekty bez zaglebiania sie w ustawienia renderingu co jest czesto porzadane przez srednio obeznanych w temacie renderowania architektow ;)

Juz na etapie wstepnego renderowania mozna dopasowac oswietlenie layerami i zapisac sobie configi do pliku ;) Dosyc to latwe i w sumie bardzo przyjemne bo mozna dowolnie experymentowac bez renderowania passow np. z vraya i skladania w programie do compo.

Z drugiej jednak strony widzialem mase tak paskudnych renderow z unbiasow ze ciezko twierdzic iz zawsze daja rewelacyjne efekty bo to nieprawda ;) majac lustrzanke tez nie zrobimy swietnych zdjec nie majac pojecia o fotografii.

Dizek: da sie zrobic ;)

zalaczam jeszcze render nissana w wersji exterior ;)

rendering 8h na laptopie z quad core Q720

nissan hires

nissan_GTR_concrete_1280.jpg

Edited by Zed

dzieki dizek ;) Po wakacjach wezme sie za jakies tutki wiec dopiero na poczatku sierpnia

a tu taka abstrakcja dla relaxu:

1,5 godzinki na laptopie.

hires

metal_geosphere_02_1280.jpg

poleżał, drink z palemką ??? :D

my tu taki zapierdziel mamy, że śpimy na czas a jedyny drink to woda z plastikowego kubka, a palemkę to możemy sobie wyrenderować, ...ale zapraszam,zapraszam, sam zobaczysz :P

PS.Jeszcze tak z off-topem pojadę, tam mi się nasunęło odnośnie kopania leżących, białych plaż. W pewnej dżungli,na pewnej wyspie żyje taki paskudny robal. Jest brzydki i od wszystkich dostaje bęcki. Nawet o wiele mniejsze mrówki dają mu łupnia. Do czasu. Przychodzi taki okres w życiu tego robala, że zapada w letarg,leży na ziemi i udaje martwego. W tym czasie się przepoczwarza w jednego z najbardziej wrednych robali jakie widziałem. W wyniku tego leniuchowania, robal dostaje naturalną broń. Potrafi z ogromną siła strzelać stężonym kwasem. W ułamku sekundy potrafi ugotować swoją ofiarę. Nawet o wiele większe ptaki spierdzielają od niego (widziałem jego atak na własne oczy,ja przeżyłem,moje ubranie nie) ... >:]

Zed> śliczności, az olłejs!

Edited by Adam_Guzowski