Skocz do zawartości

Architektura Wnętrz - Mieszkanie


Zbychowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przedstawiam odgrzewanego kotleta z tego wątku http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=66620 wg tego co jest mi teraz bliższe estetycznie. Jest tu kilka niedociągnięć ale wrzucam w tej postaci. "Lustro" w sypialni nie ma nic związanego ze zwiększeniem doznań erotycznych - chodziło o coś zupełnie innego. Umywalka w wc czysto koncepcyjna i możliwe że ma swoje wady aczkolwiek jest to opcja realna i postaram się ją przetestować na własnej skórze.Niedługo pokażę wersję w kamieniu w innym projekcie.

 

Miłego;)

 

ablb.jpg

 

bblfm.jpg

 

c1bl.jpg

 

d1bl.jpg

 

eblj.jpg

 

fbla.jpg

 

gblw.jpg

 

hblk.jpg

 

gnocbl.jpg

 

hnocbl.jpg

 

ibl.jpg

 

jblx.jpg

 

kbl.jpg

 

lblo.jpg

 

mblt.jpg

 

nblt.jpg

 

oblt.jpg

 

68108506.jpg

 

Wersja dla mniej nastawionych depresyjnie ...

 

abl1.jpg

 

cbl1.jpg

 

ebl1.jpg

 

fjasnybl1.jpg

 

gbl1.jpg

 

hbl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyznam, że redesign lepszy od pierwowzoru ;-) Mógłbyś pokazać rzut mieszkania?

Osobiście irytują mnie te świeczki i szafki z pieńków, ale niby nie wszystko musi być w kanciastych meblach ;-)

Brawo, panie zbychowaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jest zwłaszcza:

+ kuchnia (ładnie zarówno w wersji czarnej jak i jasnej mieszkania fajnie się komponuje)

+ kamień w kuchni na ścianie - (przy okazji to jakiś bazalt?)

+ zestawienie kolorystyczne

 

co mi się nie podoba:

 

- umycie rąk w łazience = polerowanie lustra i tej szyby z zacieków, nie mamy niestety w Polsce destylowanej wody w kranach, a pokazanie takiej łazienki z zaciekami na lustrze to zbrodnia by była :)

 

- zabójcza ilość zasłon w sypialni - efekt jest fajny oczywiście, zwiewny i "pościelowy", ale na dłuższą metę nie realny w spełnieniu - kurz.

 

Studyjnie - fajnie, ale osobiście nie zdecydował bym się na takie mieszkanie - nawet jako singiel (a jak rozumiem taki był target)

 

 

jest szansa na rzut ?

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutu nie mam. Miałem zrzut z widoku z góry na całośc do momentu sprawności dysku.... Następnym razem postaram się coś a la rzut pokazać. Co do kamienia to brałem pod uwagę rodzaj pumeksu (sicilian stone) lub trawertynu (navona). Umywalka jak pisałem jest koncepcyjna ale do wykonania i chyba łatwiejsza w utrzymaniu czystosci niż kamienna. Wg mnie do zrobienia/utrzymania. Co do kurzu w zasłonach. Osobiście wydaje mi się że na tapetach siada tego kurzu tyle samo co na takich zasłonach z tym, że tu raz na jakiś czas można wszystko wyprać. Oczywiście zabawy przy tym trochę jest ale sądzę że przy innych rozwiązaniach również....np czyszczeniu ażurowych elementów drewnianych. Coi do samej chaty to nie jest to mieszkanie dla singla. Nie wizualizowałem jeszcze jednego pokoju z czystego lenistwa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutu nie mam. Miałem zrzut z widoku z góry na całośc do momentu sprawności dysku.... Następnym razem postaram się coś a la rzut pokazać. Co do kamienia to brałem pod uwagę rodzaj pumeksu (sicilian stone) lub trawertynu (navona). Umywalka jak pisałem jest koncepcyjna ale do wykonania i chyba łatwiejsza w utrzymaniu czystosci niż kamienna. Wg mnie do zrobienia/utrzymania. Co do kurzu w zasłonach. Osobiście wydaje mi się że na tapetach siada tego kurzu tyle samo co na takich zasłonach z tym, że tu raz na jakiś czas można wszystko wyprać. Oczywiście zabawy przy tym trochę jest ale sądzę że przy innych rozwiązaniach również....np czyszczeniu ażurowych elementów drewnianych. Coi do samej chaty to nie jest to mieszkanie dla singla. Nie wizualizowałem jeszcze jednego pokoju z czystego lenistwa;)

 

 

Renderki ideał nie do osiągnięcia:}

Co do rzeczy praktycznych- nie ma co się zamartwiać "zakurzonymi zasłonami"

Można wybrać materiał dla alergików np który się nie kurzy a oferta kolorystyczna jest bogata.

Co do trawertynu- z praktycznego punktu widzenia jestem na "nie". Po jakimś czasie użytkowania kamień się brudzi, ciemnieją pory, nie jest to estetyczne i nie jest to jego zaleta tak jak zaletą są zmiany i przebarwienia występujące po jakimś czasie na naturalnym parkiecie. Polecam wapnie- różne rodzaje- prezentują się pięknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... przestrzeń, w której mają żyć ludzie.

 

oj tam od razu ludzie. Warszawiacy ... (tym oto sucharem pozdrawiamy Stolicę ;P )

 

a tak merytoryczniej (lub bardziej merytorycznie) to te krzesełka z celofanu kiepski materiał mają, kompletnie nie przekonujące (lub też nieprzekonujące) odbicia. Poza tem - warszatowo jak zawsze klasa, ale czysto wrażeniowo to kolejna poczekalnia przed krematorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tem - warszatowo jak zawsze klasa, ale czysto wrażeniowo to kolejna poczekalnia przed krematorium.

 

no, w tej przynajmniej kwestii stolica i prowincja mają podobne zdanie.

 

swoją drogą chciałbym zobaczyć chociaż z jedną realizację tych wizji. da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeno - Krematoria, bunkry, szpitale psychiatryczne, miasta pozbawione okien i drzwi, rzesze ludzi z umarłą psychiką, odrealnione przestrzenie z nieprzyjemną fakturą są mi estetycznie bliskie więc zapewne coś w tym jest;)

1084 - myślę że kiedyś się doczekasz i wtedy najprawdopodobniej pokażę koncepcje oraz wykonawczy za jednym zamachem dla porównania. :)

Siwy - widziałem bardziej zboczone rzeczy ale jeśli masz takie odczucia to też jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, w tej przynajmniej kwestii stolica i prowincja mają podobne zdanie.

 

Prowincja delikatnie napomina, że Stolica piszemy z dużej literki ;) (i najlepiej na stojąco trzymając prawą dłoń na sercu)

 

Zbychowaty - jeżeli taki wywinięty design był Twoim celem a nie wypadkiem przy pracy to jesteś prawdziwym artystą w tym fachu. Możesz w postpro wkleić na próbkę pielęgniareczkę z Silent Hill ? albo ze dwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności