Jump to content

Teczka: Monio Sculpt Sketches / Update 5 strona

Recommended Posts

W tym temacie będę wstawiał efekty zabawy z 3d. Głównie szkice ze zbrasza ale może i coś bardziej klasycznego też tutaj wpadnie. :)

Liczę na wszelakie uwagi, konstruktywną krytykę i motywacyjnego kopa w mój leniwy tyłek. :)

Na początek taki cudak. Jutro wstawię trochę starszych prac. :)

---------------------

Duży update na 5 stronie.

Update na 7 stronie.

Update z darmową czachą na stronie 8

Update na 10 stronie

.

Edited by Monio
update 3
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest fishinthewater

Fajna gęba, było by super jak by te kości obojczykowe nie były aż tak uwydatnione.

Dajesz ten starszy stuff, coś czuję że dużo dobrego tam chowasz.

pzdr.

• 2 months later...

Dawno się nie udzielałem z uwagi na brak czasu. Za jakieś 3 tygodnie pewnie będę tutaj wrzucał coś codziennie. :)

Tymczasem wstawiam starsze lepsze prace. Coś na wzór teczki, ekspresowo przygotowana jako część folio firmy.

Niektóre to speedsculpty, nad innymi powiedziałem więcej.

Imp

WEXtr.jpg

Babeczka

umMx0.jpg

Leśny ziomuś

yzdkD.jpg

Standardowy demon

yqC42.jpg

Wąsacz

zKyHq.jpg

Samniewiem

x9TcO.jpg

Stara japonka

wzdOZ.jpg

Czaszka

QIes9.jpg

Goblin

sqyRg.jpg

Bogdan

QoCto.jpg

Zaszokowany chłopiec

TRihW.jpg

B-Movie Alien

suSwp.jpg

Kobiety są z wenus

wc78M.jpg

Krewetka 1

xXMc6.jpg

Krewetka 2

zpO2B.jpg

Grubasek - Wczorajszy speed

SOR1L.jpg

Opinie mile widziane ale zaznaczam że do tych prac nie będę raczej już wracał. Zazwyczaj wole poćwiczyć coś na nowo.

Naucza mnie takich cudów w Drimagine? p.s. dostalem sie bez problemu na dzienne za free ...
w drimango nie ma zbrushów wszyscy co sie uczyli uczyli sie sami ;)

a żeby nie bylo offa to monio sporo fajnego stuffu którego wczesniej nie wdziałem bardzo wporządku

"keep it up" jak mawiają niektórzy :P

@Lucek- No racja, niektóre odstają poziomem ale jest to jakiś większy przekrój mojego stylu. thx :)

@indian- Dzięki! Za babeczkę dostałem od paru osób bęcki a jednak się komuś podoba, to miło. :)

Z tym matcapem to nie takie to proste. ;P Sam materiał masz w linku, to "matcap_skin01". Wyrenderowałem go z Waxem na 45% i AO za pomocą BPRa, w shadow zwiększyłem ilość raysów do jakiś 100 i angle ustawiłem na 40 stopni. Ten pass sam w sobie był trochę płaski dlatego zrobiłem jeszcze specular pass, podmiana na drugi materiał bez ruszania modelem i eksport do psd bez renderu. Ten drugi materiał to pusta czarna plama i lightcapem ustawione jedno światło z boku dające delikatny rim light i jedno od góry wybijające wypukłości.

Następnie kompozyt w PSie- Bazowa warstwa na normal, jej kopia na overlay 30%, potem czarny spec na screen 30%. Na to wszystko adjustment layer z kolor-korekcją zabarwiającą cienie na czerwony i rozjaśnienia na żółty.

Często się bawię w takie kompozyty. Ten akurat raczej prosty i na upartego dałoby się zrobić to samym matcapem z waxem i AO ale szybciej idzie przesuwanie suwaków w PSie niż dłubanie nowego materiału od podstaw. Krewetka to czysty render z zetki, podwójny materiał ze zmodyfikowanym matcap_skin01 w jednym slocie i specularem w drugim i render bpr na takich samych ustawieniach co reszta. :)

Matcap: http://minus.com/mtjyZDmaC (trzeba kliknąć na obrazek na środku)

@Vega- Okeeeeej już zmieniam. :P

@Kojot- Dzięki. Teraz głównie tutaj bede umieszczał moje wypociny. Niedługo w gdańsku będę miał więcej czasu i Areczka piętro wyżej to będzie tego więcej i lepiej. ;)

w drimango nie ma zbrushów wszyscy co sie uczyli uczyli sie sami ;)

W naszym i poprzednim roczniku nie było zajęć z zetki ale w przyszłym będą. Między innymi z mojej inicjatywy. :)

@Seba- Gratulacje pierwszej dziesiątki! Jak dobrze pójdzie to od drugiego semestru będziecie mieli dużo zbrasza. :)

Nie jestem pewien czy masz w zamiarze robienie sculpcików bardziej realistycznych czy może jakichś karykatur czy czegoś w tym stylu, ale powiem co mam do powiedzenia a Ty zastosuj lub nie, jak wolisz.Na widoku z profilu jest nie najlepiej. Czoło jest za bardzo cofnięte i albo tylna strona (ciemię potylica itp.) jest zbyt mała, albo "twarzo-czszka" jest zbyt duża, coś jest nie tak z proporcjami. Szyję też troszkę zmasakrowałeś chyba, ten mięsień uwidoczniony na szyi idzie do obojczyków i nie wystaje tak do przodu, i nie odstaje tak na boki raczej, jak ma to miejsce na widoku z frontu. Ucho troszkę źle osadzone, powinno być przesunięte delikatnie do środka. Ciśnij dalej.

Pozdrawiam, Cyanide.

• 2 weeks later...

Cyniade- Dzieki za opinie. Czoło i ucho zepsułem kompletnie, po czasie dopiero potrafię zauważyć. ;) Z okolicą obojczyków swego błędu niestety nadal nie zauważam, będzie trzeba przysiąść z refkami następnym razem.

EA906.jpg

Takie ćwiczonko. Czaszka to model z poprzedniej strony, przerobiony na orkotrola czy coś takiego.

Edited by Lucek
  • 2 months later...
  • 5 months later...