Skocz do zawartości

Laptop: 2000-2500 zł


bellomente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam laptopa do nauki 3D Studio Maxa. Myślę, że raczej nie będę budował jakichś wielkich scen, a raczej skupię się na wizualizacjach pojedynczych modeli lub grup kilku modeli w jakimś otoczeniu, przy czym wysoce prawdopodobne jest, że często będzie to szkło. Sądzę, że modele będą wykonywane w pro/E.

Na co dzień pracuję w pro/E na stacji roboczej, jednak nie mam tam zainstalowanego 3D Studio Maxa i chciałem tak prywatnie trochę się go pouczyć.

Zauważyłem, że wybór sprzętu nie jest taki łatwy.

Początkowo nastawiłem się na procesor i5-480 i kartę GeForce GT540, jednak w miarę czytania artykułów zmieniam zdanie, że lepiej zainwestować w i7. I tutaj rodzą się moje dwa pytania:

- czy Phenomy II w wersji mobilnej są jakąś alternatywą do i7? Czytałem, że nijak się ma ich wydajność w porównaniu z wersjami desktopowymi i raczej można je porównać do i3.

- jaka jest minimalna karta graficzna, z którą będzie można komfortowo pracować? Czy można liczyć, że karty 64 bit, typu Radeon 5450/5470 lub GF520 pozwolą na wyświetlanie i nie będzie nic szarpało, rwało itd.?

 

Chciałbym zwrócić uwagę, że nie muszę od razu pracować w najnowszej wersji oprogramowania.

 

Bardzo podoba mi się taki sprzęt http://allegro.pl/szok-hp-tm2-2101-i3-380-8gb-ati5450-wys-0zl-i1766392147.html , ale nie mam pojęcia jak będzie się w nim zachowywał 3D Studio. Wiem, że pro/E powinien działać bez zarzutu, bo kiedyś pracowałem na P4 1.7 GHz i nie było problemu. Jestem nastawiony na długie czasu renderingu, ale kompletnie się nie orientuję jak będzie wyglądała sprawa z szybkością działania samego programu oraz tzw. viewportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę szkoda, że żaden z użytkowników nie odpowiada na moje pytania. Wydaje mi się, że w dosyć jasny sposób określiłem problem. Obecnie w domu używam laptopa na Atomie+Intel GMA i sprzęt ten służy mi wyłącznie do przeglądania internetu i odpowiadania na maile, dlatego chcę zakupić coś szybszego i ma być to sprzęt do nauki, a więc do wykonywania modeli zawartych w poradnikach, a nie komercyjnych produktów. Jeśli popełnię błąd w zakupie, to zostanę już z tym sprzętem, dlatego miałem nadzieję, na pomoc kogoś bardziej doświadczonego ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak jeżeli chcesz mieć pożądny sprzęt pierwsze co lekceważysz takie marki nak sony, hp (które się wycofuje), i inne.

Liczy się również wygoda użytkowania w tym przypadku polecę ci tylko i wyłącznie MSI.

Czy ja wiem i5 czy i7 ja w swoim lapie mam i5 oraz kartę ATI HD5470 I nie mam problemów by odpalić powiedzmy jakąś grę choć nie gram to pokusa by zobaczyć jak działa wielka.

Nie projektuje w 3d ale Photoshop chodzi znakomicie nawet na dużych projektach.

Co więcej nie kupuj standardowego lapa...

Wygoda jest z klawiaturą numeryczną i ekranem o przekątnej by nie skłamać 16,4 czy 15,6 (skleroza)?

 

No windows 7 to już chyba standard ale jeżeli nie to tylko takie polecę.

 

Co do samych zakupów obejrzeć w MediaIdiot a kupić w necie.

 

ps nie kupować z allegro chyba że to sklep ale to bo ja wiem...

 

http://allegro.pl/szok-hp-tm2-2101-i...766392147.html zdecydowanie nie... i3 to za mało a Matryca HD LED 12,1

Co do samej dotykowej matrycy bawiłem się takim dawno temu z 2 lata temu i powiem tak jest to ciekawe acz przekombinowane szczególnie że to HP ... pozostawię bez komentarza.

Edytowane przez Robert B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Obejrzałem już bardzo dużo różnych laptopów z przeróżnymi konfiguracjami. Sony faktycznie ma sprzęt sporo droższy od innych firm w podobnej konfiguracji. Być może wykonanie jest lepsze, ale na tym mi obecnie nie zależy. Co do HP, to polityka tej firmy jest troszkę dziwna, bo tańsze modele mają słabiutką konfigurację oraz jakość, natomiast cena tych lepszych gwałtownie rośnie (np. Envy lub 8510), więc w zasadzie brakuje w ich ofercie czegoś, co mogłoby konkurować chociażby z Asusem lub MSI.

Co do klawiatury numerycznej oraz wielkości ekranu, to wydaje mi się, że sprecyzowałem swoje wymagania, natomiast w dalszym ciągu nie mam pewności co do konfiguracji, a w szczególności co do karty graficznej. Piszesz, że posiadasz kartę Ati HD 5470, ale nie projektujesz w 3D ani nie pracujesz w 3D Studio Max, więc w dalszym ciągu nie mam dokładnego rozeznania co do tych aplikacji. Ostatnimi czasy skłaniam się do laptopa z kartą GeForce GT 540, gdyż nie jest zbyt droga, a dosyć wydajna. Nie mam za bardzo gdzie przetestować jej wydajności w zastosowaniach bardziej profesjonalnych, a na tym forum panuje jakaś znieczulica i prawie każdy olewa takie trywialne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

man kupujesz lapka za 2500, czyli cos taniego co i tak nie bedzie sie nadawało do komfortowej pracy w 3d. Licz sie z graniczeniami i uproszczeniami wyświetlania, kieruj sie procem a nie grafą.

Anyway kazda grafa mobilna do 3D jest chu*&^ jak chcesz przedstawie to na wykresie pozniej ;)

 

Swoją droga to jakaś nowa moda kupowac soft za 15tys i lapka za 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się podczepić do tematu, żeby nie zakładać własnego, otóż potrzebuję laptopa (wiem, że złożyłbym lepszy komputer, ale zależy mi na mobilności) do 3D i 2D, dochodzi też obróbka zdjęć w RAW (dołączony monitor na miejscu). Nie interesuje mnie granie na nim. Mam możliwość kupna z b. mocnym procesorem, 4-8gb ram i możliwością wymiany dysku na SSD kosztem karty graficznej. Czy do takich celów wystarczy zintegrowana karta? Czy oddzielna naprawdę zwiększy jakość wyświetlania? Mój obecny komputer do tych celów posiada radeona z 256mb z przed ok. 5-6 lat, który sprawdza się w tym dobrze - drukowałem wiele zdjęć obrobionych na nim i wszystko jest ok pod względem koloru. Niestety wydajność w 3D i canvasach powyżej 2000 pikseli jest tragiczna, (1x amd 1.6gh, 512mb ram ddr2 400mhz) stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pomimo że nie otrzymałem tutaj właściwie żadnej pomocy, to jednak postanowiłem napisać jakiego zakupu dokonałem i jak się na razie sprawuje, bo może to okazać się pomocne dla kogoś, kto też szuka sprzętu do podobnych zastosowań co ja.

Tak więc wydałem 2630zł i kupiłem laptopa o takiej specyfikacji:

 

ASUS X53SV

I7 2630QM

GeForce GT540 2GB

8GB DDR3 1333MHz

750GB 5400 obr./min.

15.6" 1366x768

 

Jak do tej pory uruchomiłem na tym sprzęcie Pro E 5.0/Creo i muszę przyznać, że działa bardzo szybko - może nawet szybciej niż w pracy na stacji roboczej z Quadro FX3700 (zarówno w trybie regenerowania jak i z włączonym renderingiem w czasie rzeczywistym). Karta graficzna też daje radę i nie zwalnia nawet po włączeniu AA 32x. Wyświetlacz ma standardową rozdzielczość (1366x768), ale myślę, że po przeskalowaniu ikonek i zmniejszeniu wielkości czcionek obszar roboczy będzie wystarczający, a jeśli nie, to zaopatrzę się w monitor (i tak wyjdzie taniej niż z matrycą FullHD, a do tego jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie).

Dzisiaj lub jutro uruchomię 3D Studio Maxa i będę w stanie coś powiedzieć na temat szybkości jego działania na tym sprzęcie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pomimo że nie otrzymałem tutaj właściwie żadnej pomocy, to jednak postanowiłem napisać jakiego zakupu dokonałem i jak się na razie sprawuje, bo może to okazać się pomocne dla kogoś, kto też szuka sprzętu do podobnych zastosowań co ja.

Tak więc wydałem 2630zł i kupiłem laptopa o takiej specyfikacji:

 

ASUS X53SV

I7 2630QM

GeForce GT540 2GB

8GB DDR3 1333MHz

750GB 5400 obr./min.

15.6" 1366x768

 

Jak do tej pory uruchomiłem na tym sprzęcie Pro E 5.0/Creo i muszę przyznać, że działa bardzo szybko - może nawet szybciej niż w pracy na stacji roboczej z Quadro FX3700 (zarówno w trybie regenerowania jak i z włączonym renderingiem w czasie rzeczywistym). Karta graficzna też daje radę i nie zwalnia nawet po włączeniu AA 32x. Wyświetlacz ma standardową rozdzielczość (1366x768), ale myślę, że po przeskalowaniu ikonek i zmniejszeniu wielkości czcionek obszar roboczy będzie wystarczający, a jeśli nie, to zaopatrzę się w monitor (i tak wyjdzie taniej niż z matrycą FullHD, a do tego jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie).

Dzisiaj lub jutro uruchomię 3D Studio Maxa i będę w stanie coś powiedzieć na temat szybkości jego działania na tym sprzęcie.

 

Pozdrawiam!

 

 

i jak ten laptop sie sprawuje ?? musze coś kupić siostrze, studiuje architekturę, głównie siedzi w autocadzie lub czymś podobnym, bawi sie troche 3d, pozatym Photoshop itd

budżet do 3000zł, myślcie że taki laptop jak kupił kolega będzie ok ???

 

 

http://allegro.pl/laptop-asus-x53sv-k53sv-i7-2670qm-8g-gt540-windows-i2098833095.html

ASUS X53SV-SX887V

  • Procesor Intel Core i7-2670QM 2.20 - 3.10 GHz
  • Technologia Turbo Boost 2.0 i Intel Hyper Threading
  • 8 GB pamięci operacyjnej DDR3
  • Dysk twardy o pojemności 500 GB
  • Matryca HD 15,6" z podświetleniem LED
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 540M 1 GB
  • Technologia NVIDIA Optimus
  • Złącze HDMI, USB 3.0
  • Wbudowany moduł Bluetooth 3.0
  • Wydzielona klawiatura numeryczna
  • Aluminiowe wnętrze laptopa
  • Oryginalny Windows 7 Home Premium PL
  • Pakiet Office Starter 2010 w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni, na pewno też odradzę Samsungi i LG - jako straszne miernoty. W naszej firmie także ASUS-y się nie sprawdziły (niby lepsze od LG i Szajsunga), ale przy długotrwałej pracy się nie sprawdziły, zaczęły padać... Z doświadczenia mogę polecić DELL-e, Toshiby, HP i Lenovo. W domu mam ACER-a nie jest zły, ale mając okazję pracować na HP i Lenovo od razu widać różnicę w stabilności pracy czy nawet samej jakości wykonania.

 

W ogóle jestem zdania że do grafiki (zwłaszcza renderowania) najlepsze są desktopy - najtańsze jeśli chodzi o power i można śmiało zostawić na kilka dni włączone. Jak robiłem mega animacje w max to mój PCet pracował około 17 dni :) Wątpie żeby przeciętny laptop "dożył" tygodnia pracy, nie mówiąc, że często one się wieszają po 15-25 godzinach pracy na maxa...

 

Jeśli ktoś bardzo chce/potrzebuje lapa, to proponowałbym droższy z wyższej serii, jak DELL Precision, HP Envy,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop mojej siostrze jest potrzebny bo dużo podróżuje i desktopa ma w domu ale potrzebuje laptopa który w miarę będzie dawał radę. Dlatego szukam jej czegoś do tych 3tys. Myślałem też nad dellem. Widzę że tutaj na forum mało chętnych do pomocy :P ja sie na laptopach totalnie nie znam mam tylko desktopa i starą toshibę tylko do internetu wykorzystywaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem della precision dla siostry i działa wyśmienicie (poza oczywistym syfem, który nieświadomy user robi w systemie). Przede wszystkim w dellu jest sporo fajniejsza matryca niż w takim asusie, którego mam w domu - kąty są dobre i matryca równomierniej podświetlona. Poza tym zaleta dla kobiet jest taka, że dell jest w przynajmniej kilku cukierkowych kolorach do wyboru - w jej przypadku czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności