Jump to content
badassky

Bombadil 2d

Recommended Posts

Dzięki ZiN ;) Ta finezja mnie zabija , muszę odważniej działać.Fajnie podziałałeś z górami i cieniem na wodzie , cień z ręki też próbowałem zrobić ale wyszło tylko to małe przyciemnienie ;) Na prawdę dziękuje ,dużo to wyjaśnia.

Martwa natura to również mój priorytet ale tą pracą jednorazowo chciałem się oderwać od ćwiczeń ,a że nigdy nie kończyłem wip-ów to uznałem ,że warto było by , w końcu coś pociągnąć do końca.

Coś w gwoli ogarniania twarzy, jak zwykle skopałem oświetlenie i wydaje mi się , że jest za mało kontrastów.

elvenface1.jpg

Porady i krytyka klasycznie bardzo mile widziane.

twarz do poprawy ,dodaj więcej koloru pobaw się paleta barw znajdź sobie jakaś refke żeby ci było łatwiej np dobierać kolor bo narazie masz z nim problem ... to chyba Pracka z głowy mam racje ??

Dzięki Panowie

Iss - Dzięki za poprawki ;) mam nadzieję , że wiadomość doszła

Kalberos - Niestety już nie zamierzam nad nią siedzieć , zbyt długie przesiadywanie nad jedną pracą mnie męczy.

Po części masz rację , miałem jakąś refkę ale właściwie rzadko na nią patrzyłem , głównie inspirowałem się autoportretem Maniaka (za co bardzo dziękuje) ale mimo wszystko wolałem sam dobierać kolory , przez to właśnie tak to wyszło.

Miałem do tego nie wracać ale nic innego mi nie wychodziło i postanowiłem wprowadzić parę poprawek.

Mam nadzieję , że udało mi się trochę odczyścić kolory.

elvenface1.jpg

Czy wyszło lepiej czy gorzej , nie wiem , Wam pozostawiam to pytanie ;)

Przede wszystkim, widać zmianę w zielonym materiale, jeśli chodzi o kolor. Trafniej wybrane są odcienie, których użyłeś. Powodzenia w dalszych ćwiczeniach. :)

Dzięki Iss kaptur rzeczywiście był straszny teraz jest chyba nieco lepiej.Trochę ociepliłem kolorki na twarzy ale chyba nie zauważalnie ,miałem nadzieje , że coś to zmieni.

Z doświadczenia wiem,że pomocne przy nauce doboru kolorów jest malarstwo [np. za pomocą temper :)]

Kolory w temperach "siadają" szybko jak się nie wie jak nimi malować. Jak już iść w tę stronę, akryl mógłby być lepszym pomysłem.

Ostatnio wziąłem się za akryle , nie długo powinienem wrzucić efekty ;)

O, właśnie. ;)

Może to kwestia firmy? Nie zauważyłam żeby mi coś specjalnie siadało hm.. Najlepiej niech Bombadil wypróbuje i tego i tego. Raz się żyje :))

Jest lepiej, o ile temat swiatlo-cienia pozostaje u ciebie narazie w tym drugim, to sylwetki nabieraja juz powoli sensu.

Aha, jesli chodzi o ta martwa z kilku postow wyzej, ten niezidentyfikowany obiekt z biurka to transformator. (Jednak to technikum elektroniczne na cos sie przydalo. Identyfikacja przedmiotow, podkradlem fuche Decarda... )

ICE - miło to słyszeć...Brat twierdzi , że to zwojnica ;)

Prezent urodzinowy dla koleżanki...

balerina001.jpg

Twarz i pewnie nie tylko ona jest poniżej krytyki

Pierwszy plakat w życiu , nie mam doświadczenia w tym temacie więc wygląda jak wygląda

plakat-1.jpg

Napewno widzialem tam cewke, ale glowy nie dam sa rozne w wygladzie :P

Bo walor powinien chyba zależeć od stosunku przedmiotu do tła i innych przedmiotów, otoczenia itp, chodzi mi o jasności i szarości.Ja tak to przynajmniej zrozumiałem mniej więcej wiec jeżeli cię wprowadzam w błąd to nie celowo ;D. Koniecznie zobacz tutorial Omena o walorze jeżeli jeszcze nie czytałeś dostępny na tej stronie. Ja zawartych w nim wskazówek jeszcze nie wcieliłem w życie bo nie znalazłem na to odpowiedniej chwili ale myślę ze to już nie długo .

Edited by Pasiterek

Szkic1 -> dobrze, że starasz się stawiać kreski po formie, dzięki czemu da się wyczuć bryłę. W samej cytrynie brakuje mi jedynie jeszcze jednego ciemniejszego tonu na spodzie owocu. Tło lepiej by wyglądało gdybyś zrobił łagodne przejście od tonów ciemnych do jasnych (lub posiedział dłużej i wszystko z tyłu zaciemnił), w chwili obecnej cytrynka wygląda jakby wyrastały z niej niby-włosy będące jej częścią.

Szkic2 -> w tej pracy sypie się konstrukcja. Poćwicz rysowanie od ręki prostych brył: kula, stożek, walec, itp. - w różnym oświetleniu i z różnych perspektyw... Druga sprawa to cieniowanie. Staraj się operować cieniem tak, by jak najlepiej wydobyć dany kształt. Jak już zauważyłeś, pomaga rysowanie po formie, ale zwróć też uwagę na intensywność cienia, waloru, nie stawiaj kresek tylko w jednym kierunku - przełamuj je delikatnie, ale unikaj bezmyślnego szatkowania.

Może spróbujesz zmierzyć się z innymi tradycyjnymi mediami rysunkowymi. Bardzo przyjemnie pracuje się węglem oraz miękkimi kredkami.

Dzięki za odpowiedź ;)

Pasisterek - nie , nie wprowadzasz mnie w błąd ;) tut ogarniałem i wiem od czego zależy walor , a kwestia zastosowania...z tym jest gorzej

karola-j - niestety nie mogłem dłużej posiedzieć nad jedną , półrocze się kończy trzeba troszkę oceny podciągnąć i na rysowanie/malowanie zostaje minimum czasu ;/. Co do drugiego , próbowałem zrobić coś w tym kierunku ale wyszło jak wyszło.

Kredki jakoś nigdy mnie nie zachęcały ale to pewnie dlatego , że malowałem jakimś szajsem i po prostu nie dało się docenić zalety tego medium , węgiel przy najbliższej okazji zamierzam kupić.

Wczorajszy speed , coś około 50 min.

Wypadało by wspomnieć , że dość mocno inspirowałem się pewną pracą Maniaka.

hmmmt.jpg

Edited by badassky

Parę szkiców , większość z natury.

ogr001.jpg

szkice001.jpg

das001.jpg

Porady jak zwykle mile widziane ;)