Skocz do zawartości

zombiaki i wiele więcej


lee666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Smok na treningu kompozycji nr 5 jakoś mi się bardzo źle skojarzył :D Jak przerysowywujesz kadry z filmu wszystko jest ok. Jednak jak rysujesz coś własnego robisz dużo błędów w kompozycji i kolorze. Przy tym cyber-gosciu posypała Ci się forma troszkę. To było z refki czy z wyobraźni? Patrzyłem na Twoje szkice postaci i tak sobie myślę, że byłoby spoko jakbyś zajrzał do książki Andrew Loomisa - Drawing figure for all its worth, naprawdę świetna pozycja, w której zwraca uwagę na takie pierdółki jak wystające kości miednicy, drobne ale niesamowicie ważne wgłębienia i wypukłości, które niesamowicie pozwalają oddać realizm formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jest nieco za szczupły w tułowiu i miednicy ..sie poprawi ;) ... co do książek to wole pozostać przy Anatomii dla artystów (Sarah Simblet) forma łatwiej przychodzi jeśli wie sie o człowieku więcej niż sie powinno (mięśnie po łacinie,zakresy ruchu,znaczenie funkcyjne)

948t.jpg

 

Może to tylko moje skrzywienie zawodowe jako masażysty;)

8bsi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie Ci wyszło to studium Beksińskiego, więcej wniosków z tego powyciągaj, bo na prackach masz wszędzie plastik.

Jeżeli chodzi o walor to jest od miliona lat tutek omena, ale wyobraź sobie człowieka jako prostopadłościan który ma bok i tył (fajniej jest niż cylinder bo w cylindrze możesz się zastanawiać gdzie jest bok, a tutaj masz konkretnie granicę), ustawiasz światło gdzie tam chcesz i a potem starasz się nie zatracić tego co już ustaliłeś i budować kolejne formy itd. dobrze też wiedzieć coś o świetle, więc jak nie oglądałeś to polecam bardzo dvd scotta robertsona how to render serie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro uważasz że ''wszędzie'' na prackach mam plastik to pozostaje mi sie po prostu nie zgodzić;) na portretach go niema, chyba że mówiąc ''wszędzie'' miałeś na myśli pojazd sf .. tu sie zgodze ... jest tu zastosowany jeden z plastików z mojej listy materiałów (sorry za ortografie)

53t1.jpg

 

to że coś jest zrobione gradientem a nie plamą nie oznacza że jest czymś gorszym

xlza.jpg

w55.gif

 

a tu kolejny trening obrazu Beksińskiego

njb2.jpg

 

a tu moje wnioski ze studium Beksińskiego

yxcs.jpg

Edytowane przez lee666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz studium i spoko kontrolujesz walor. robisz cos swojego i znowu to samo.

 

"Jako eksperyment zabawie się tą wersją nanosząc na rękę trochę jasnego waloru z twarzy i trochę ciemnego z pod pachy. Jest to błąd bardzo często popełniany przez młodych grafików, którzy zamiast lokalnej skali waloru, operują skala globalna dla całego obiektu, czy nawet sceny.

 

Efekt sprawił, że nasza ręka wygląda teraz nienaturalnie i zbyt wypukło w porównaniu do reszty ciała."

 

chyba jak nie zobaczysz na overze to nie skumasz tego.

sprawdzasz wogole swoje prace w b&w ?

jak byś miał jakies pytania wal śmiało

wzq2nv6z_by_mathiaszamecki-d6wsa6l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote ..ja też cie kocham ;) ..wierz mi że do każdej pracy mam warstwę wyłączającą kolor ..widocznie nie podkrecałem waloru bojąc sie utraty detalu z mojego 10godzinnego recznego szkicu do którego byłem widocznie zbyt przywiązany ..jeśli chodzi o tło to nawiązywałem do wcześniejszej pracy z beksińskim(gość w kapeluszu) ..gdybym miał centralnie zaimplementować walor beksińskiego to musiałbym jeszcze ściemnić przód postaci co by znów zabierało mi detal .. trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć stop i robić soją idee ... co nie zmienia faktu że walor był słaby ;)

 

dzięki nich ci pan Bóg odda w dzieciach ;D

i295.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności