Jump to content

Teczka 2D: Pumax'a teka

Recommended Posts

• Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

grass - dzięki wielkie :)

Tak mnie jakoś te słodkie stworki zainspirowały do stworzenia jeszcze czegoś w tym klimacie. Tak oto powstał dom w drzewie dla goblino-grzybo stworów:) Tutaj finalna wersja z zewnątrz oraz przekrój pomieszczeń:

tree_home_forest_goblins_1.jpg

tree_home_forest_goblins_2.jpg

Grzybkowy domek przywołuje na myśl Samorosta i Botaniculę, lubię taki klimacik.

Z zimowych pejzaży najlepszy jest trzeci - czuć i przestrzeń, i zimową aurę, i różnicę w operowaniu plamą i kolorem. Czegoś mi tylko brakuje na pierwszym planie, może krzaczka lub jeszcze jednego drzewa?

Pierwszy pejzaż też jest dobry, może tylko drzewa w oddali mogłyby mieć bardziej zróżnicowany walor. Najmniej do mnie przemawia środkowa praca: dobre rzeczy dzieją się na dalszych planach, lecz pierwszy i drugi wyglądają zupełnie płasko.

Grzybkowy domek przywołuje na myśl Samorosta i Botaniculę, lubię taki klimacik.

Z zimowych pejzaży najlepszy jest trzeci - czuć i przestrzeń, i zimową aurę, i różnicę w operowaniu plamą i kolorem. Czegoś mi tylko brakuje na pierwszym planie, może krzaczka lub jeszcze jednego drzewa?

Pierwszy pejzaż też jest dobry, może tylko drzewa w oddali mogłyby mieć bardziej zróżnicowany walor. Najmniej do mnie przemawia środkowa praca: dobre rzeczy dzieją się na dalszych planach, lecz pierwszy i drugi wyglądają zupełnie płasko.

Fajne są te zimowe szkice, brakuje mi tylko stopniowego dodawania miękkości wraz z odległością.

Najlepsza recepta na problemy z anatomią głowy to moim zdaniem Hampton.

Opisuje chyba najkonkretniej wszystkie zagadnienia.

Polecam.

To cwiczenie lassa, wyszlo Ci na dobre. szkoda ze nie zastosowals wiedzy zdobytej w ten sposob w ppracy ze schodami, ale to i tak gdzies zostaje i predzej czy pozniej w jakims procencie "wyjdzie na wierzch" W ostatnich prachach widac postep, a o to chodzi :]

Edited by ICE

Bombadil - Dzięki wielkie za poradę :) Hamptona jakiś czas temu próbowałam ogarnąć ale ciężki to temat jest kurde. Postaram się zaatakować go ponownie!

kamesanin - dzięki wielkie :D

Swiezy - Dziękować :) Odwagi w konceptach - w sensie że więcej polotu czy ogółem o ilość chodzi :)?

ICE - Dzięki :) hm, schody starałam się zrobić samym pędzlem, bez lassa ale fakt... mogłabym je pocisnąć chociaż trochę tym narzędziem :D

• 2 weeks later...

Mały up - praca finalna na konkurs Artbuzz Challenge :)

Opis z teczki konkursowej:

"Tytuł pracy: "NANO - CONSTRUCT"

Oto moja wizja idealnego stanowiska pracy artysty CG. Zwie się "Nano - Construct". Jest to nowoczesne, wielofunkcyjne "łoże" wykorzystujące zaawansowaną nanotechnologię oraz elementy organiczne zwierząt głębinowych.

Działa w prosty sposób: Artysta leżąc zrelaksowany rysuje myślami ( wyobraża sobie to co chce stworzyć, ruchy pędzlem itp). W tym czasie impulsy nerwowe są przechwytywane przez nanoboty umiejscowione w mózgu,oczach oraz rękach i przekazują ów dane do rdzenia głównego "łoża". Następnie "łoże" interpretuje zbiór danych i wyświetla je na ekranach umiejscowionych nad artystą CG. W prostym tłumaczeniu to takie rysowanie wyobraźnią bez używania ciała :) W czasie pracy "łoże" zapewnia maksymalną wygodę oraz odżywianie ciała, dzięki czemu pracować można przez dłuuuugi czas."

nano_construct_pumax_digital_work_station_cg.jpg

pomysł fajnym, choć ja może trochę obawiałem się wychodzić aż tak daleko w przyszłość,

przydałoby się z jedno ujęcie z perspektywy aby bardziej pokazać jak to wygląda z boku, czy jest to jakiś kokon, czy leżymy zanurzeni w jakiejś brei, w sumie to mógłby byc jakiś super ślimak do pleców przyklejony

• 4 weeks later...

z ostatniej wrzutki podoba mi 1 i 2.

Może co do enviro chociaż specem nie jestem. Nie zostawiaj backgroundu płaskiego w którym nic się nie dzieje bo to nudne i spłaszcza obrazek, staraj się tam dać jakieś ciekawe niebo albo jakieś zarysy czegoś widz dopowie sobie resztę i historia sama się zbuduje. Jak dzielisz na plany to staraj się dzielić na trzy ( mi to pomaga ;) ) a potem na dodatkowe pomiędzy każdym kolejnym, walor używasz wtedy z planów pomiędzy którymi umieszczasz kolejny. Czyli dajmy na to pierwszy masz 10% czerni a drugi 50 to na planach pomiędzy wykorzystujesz walor 10-50 itd czyli taki jakby gradient w głębie obrazka, tak samo robisz gradient w górę czyli im wyżej tym jaśniej.

na 3 brakuje tła i za ostatnim planem wszystko wpada w przepaść

na 4 niema płynności pomiędzy planami , może postaraj się namalować coś w głąb.

na 5 niby jest wszystko po trochu ale jak malujesz wodę to wszystko w niej odbija się pionowo a kolor wody to w zasadzie kolor nieba

Edited by grass
  • 5 weeks later...

grass - dzięki wielkie za ocenę! Na pewno postaram się wcielić w życie porady :D

A tymczasem kolejny łupdejt

Czołgowe matte-paintingi

tank_AMX-matte_painting.jpg

tank_in_forest_matte=painting.jpg

I jakieś pierdoły ćwiczeniowe

dress_medieval_design_digital-2.jpg

dress_medieval_design_digital-1.jpg

clothes_design_concept_art_digital.jpg

still_life-kohlrabi_with_military_box.jpg

still_life_with_banana_digital-painting.jpg

wg mnie kalarepa ;) choć wygląda na całkiem sporą chyba że na jakiejś małej szafce leży... pierwszy czołg najlepiej się prezentuje choć perspektywa gąsienic jest niepoprawna, pozdro