Skocz do zawartości

Sandy Bridge-e


FUSE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te 2 Kw to może dla SR-3 będzie potrzebne i to bez żartów, bo tam można jeszcze kilka kart posadzić oprócz dwóch podkręconych 8-rdzeniowców. Ale szkoda że zjechali z zegarami i dowalili dosyć przykre ceny, bowiem zakup jednego 8-rdzeniowca i ostre podkręcenie miało by sens nawet przy cenie ok. 1000 USD, ale niski zegar startowy poważnie utrudnia życie więc wyjdzie na jedno w porównaniu z ostro podkręconymi 6-rdzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak szczególnie z moim dziwnym procesorem

 

Cinebench

Bez oc 11.03 minimalny wynik

OC 4.9ghz 15.03 minimalny wynik

 

Srednio o 1ptk wiekszy cziekawe czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.. wydajność będzie bardzo dobra z 2-Xeonów 8-rdzeni podkręconych na SR-3, ale minimalna cena zakupu znowu rośnie i po prostu w praktyce skok wydajności może być zbyt niski aby opłacało się przesiadać. Jeśli trzeba będzie zapłacić 1100USD, za najtańszy procesor 8-rdzeniowy który ma tylko 2Ghz, to cudów w podkręcaniu nie będzie. Być może AMD nie naciska Intela dostateczni silnie ale przecież rywalizują ze starą serią własnych produktów i musi być jakiś sens zmiany, tym bardziej że trzeba kupić nową płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra napisał(a) ze quadro nadają się do OpenGL masz racje pracuje się bajecznie renderuje szybko, czego chcieć od tej konfiguracji już nigdy nie kupie karty do gier szkoda pieniędzy i nerwów związanych z problemami powstającymi z braku wsparcia dla programów 3D.

 

Co do renderowania CPU w Np. Mental Ray, Scanline procesor skrócił czas o dziesiątki godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakies info kiedy 3930k c2 bedzie ? miesiac juz czekam, c1 nie idzie za bardzo dostac a c2 mialo byc 20 stycznia i jak na razie tez nie widac.

C2 spodziewano się w styczniu - konkretnej daty nie było, a nawet styczeń był tylko spodziewanym terminem. Może wyjdzie za miesiąc, może za dwa, może wcale i od razu będzie IvyBridge w kwietniu, a poprawki w wirtualizacji SB-E oleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Nie wiem mam C0 u mne średnio jest jeden Ptk więcej niż na normalnych wersjach CPU jakiś mam dziwny model niby wszystko jak na 3930k tylko w cinebench stock 11.03min a po oc na 4900mhz mam 15.30 nie wiem czemu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. problem w tym ze rewizja nie tlumaczy wyzszych wynikow. 11 pkt jest przy 3800Mhz , najlepiej jak bys sprawdzil jaki mnoznik masz pod obciazeniem kiedy uderza turbo. Ta sprawa wymaga wyjasnienia :)jakos nie przemawia do mnie tlumaczenie typu "dziwny model"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Postanowiłem ustawić na stale zegar 4200mhz z tym ze tyle jest pod obciążeniem napięcie wynosi 1.320 jedynie co zmieniłem to mnożnik na 42 w spoczynku 12 wynik w Cinebench 12.30ptk.

 

Pytanie

Czy cos dodatkowo trzeba przestawić bo wszystko mam na auto dodam ze wcześniej tez ale na chwile robiłem tak OC (5000) w celu sprawdzenia.

 

Temperatury w full stres

pierwszy rdzeń 65 reszta 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Nigdzie nie widzę ale czy zwykle płyty obsługują tez Xeony EP bo myślę o E5-2687W (3.1Ghz) i o ile działają to czy można cos poprzestawiać co by było np. 4Ghz wtedy powinno to dać wynik koło 16ptk cinebench a w maxie poważniej skrócić czas renderowania?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności