Jump to content

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Update XD Rzeczy z kursu z Konradem Czernikiem z Fenomenarium ;D Odkurzam teczkę XD 

Te płótno czekało 12 lat na to ,żeby zostać zamalowane XD prokrastynacja level hard 😅 Macie jakieś rady odnośnie malowanie akrylami ? XD 

Posted Images

Chodziło o konstrukcyjne szkice i załapanie o co chodzi wogóle,pare szkiców przerysowanych z bringmana,bo łatwiej tak mi to ogarnąć.

Dłonie własne jak zazwyczaj.

ostanio mało co wykańczam tylko łupam takie szybkie szkice...Ogólnie musze sporo popracować nad kreską bo jak to Rotcore stwierdził mało nad nią panuje i ciągle się teraz na tym łapie ;D także dziękuje za celne uwagi :D

syczen26szkicekonstrukc.jpg

syczen29szkickamery.jpg

syczen35bringam.jpg

file0050n.jpg

Wrzucam też pare starych szkiców z 2010r w któych aż oczy pali od błędów anatomicznych itd,ale wtedy biedna kobiecina ,nawet nie wiedziałam jakie są proporcje ciała...teraz niejako wiem ^^ XD Pierwsze z refki ,bo z komiksu .Reszta całkowicie z głowy...co wcale nie jest teraz moim zdaniem dobre na tym etapie rozwoju XD ;)

kevinlevin.jpg[/img]

ogrzpsem.jpg[/img]

genaj.jpg[/img]

darknessszkic.jpg[/img]

aktualnie staram sie trzaskać martwe ^^ takie postanowienie noworoczne:D

Dla odmiany 15 minutowy speed z fotki...

martwanzfoty.jpg[/img]

Moja pierwsza tabletowa praca której nie pokazywałam :D:D:D kolory brudne ,włosy jak druty itd

prbakolorw.jpg[/img]

Portret ze zdjeca (dr house) ale na tym etapie to mogłby być i clooney ;p ) przymiarka do koloru,

drlauriehouse.jpg[/img]

i tak konstrukcynie i proba jakiejs kompozycji ;p

czarownicanastosie.jpg[/img]

To tyle jeśli chodzi o nieśmiałe próby digitalu...Póki co dziwnie się czuje maluja na tablecie i kolor tez nie jest moja mocna strona...

To wracam do tradycyjnych technik :D

Krytyka mile widziana i wszelkie rady (mam nadziejje ze nie padnie nie maluj wiecej ;p )

przy hausie już widać postęp moim skromnym zdaniem .Zostaw ta resztę ,ten 15 minutowy to nie wiem po co wogole coś takie zaczynać jak dla mnie to tak jakby dziecko coś namazało .Kończ ten portret hausa bo tu już trochę lepiej jest

hhehe 2 metrowej :p nie wiem czy to takie pocieszające czy dołujące ^^ Ciesze że się podoba bo to w sumie to pierwszy speed,mysle że nie ostani bo trza wałkować podstawy.Choć jak dla mnie tto wszystko co robie jest mało warte ale mam nadzieje że zaprocentuje kiedyś

dziekuje Leszek_lenia

martwa.jpg[/img]

zimno,głodno a do tego co chce daleko ;) ale damy rade ,

mysle że elipsy są lepsze niz poprzednio ale daleko im do idealności,przegiełam z czarnym i blikami ,ale postaram się następnym razem poprawic ;) a o walorze to chyba szkoda gadac ;p

• 3 weeks later...

po wyrysowaniu sporej części szkicownika i po wielu traumatycznych przeżyciach ,mam sumienie wrzucić pare rysunków na szybko ze szkicownika.

Ambitniej będe działać jak skończe zamówienie,bo kasa zawsze się przydaje a dobrze by było jakby rysowanie też na siebie zarabiało a nie tylko ciągło kase na szkicowniki,farby itp.

file0087.jpg

file0089.jpg

znalazłam mojego starocia węglem sprzed 5 lat ;p chyba jednak się cofłam bo jakoś wydaje mi się lepszy niż to co robiłam ostanio węglem ;p

oczyszczonamartwa.jpg[/img]

Tak apropos tego wykształcenia i graiki komputerowej.Zastanawiam się ostanio nad studiami informatycznymi ze specjalnością grafiki komputerowej albo kursem grafiki aby zapoznać się tylko z programami bo nie łudzę się że po takim kursie będe jakimś specem.Jak ktos obeznany w temacie to może mi pomoże i coś napisze o takich studiach tudzież kursach.

Pewnie głupie pytanie i wogóle bez sensu ale żyje tym dylematem od jakiegoś czasu...

Edited by Soulinka12

Informatyka ze specjalnością grafiki komputerowej to programowanie silników graficznych, sporo matmy i programowania - zawsze polecam ludziom którzy nie mieli matury z matmy

Kursy grafiki to gnioty za zbyt duże pienądze, a i tak nie nauczą cię digitala tylko składania ulotek

więcej rzeczy nauczysz się w necie

• Like 1

Dzięki noiprox za cenną rade.

Tak wogóle to ja właśnie nie mam matury z matmy :D: ale właśnie zaczynałam się zastanawiać nad jej zdawaniem.Znaczy się ja mature mam zdaną i to nawet dobrze ale byłam rocznikiem który matmy nie miał obowiązkowej.

Tylko pytanie dlaczego polecasz dla ludzi ktorzy nie zdawali matmy ? Póki co te studia to takie gdybanie bo nie wiem czy sobie poradze bo ponoc do łatwych nie należą , no i nie wiem czy to w takim przypadku jak mówisz nie rozmija się totalnie z moimi zamiarami odnosnie digitalu.

Soulinka ja właśnie poszedłem na informatykę na na polibudę z myślą właśnie o grafice komputerowej, ale właśnie po pół roku rezygnuje z tych studiów...90% nauki to matma i programowanie...na początku studiów jak i na kierunku grafika podobno tak samo... i szukam innych opcji ;/

No pewnie że fajny kierunek, dzięki temu, że ukończyłem informatykę ze specjalizacją grafika komputerowa poznałem na jakiej zasadzie działają różne algorytmy przy rendererach i jakie są algorytmy optymalizacji silników graficznych, co mi się przydało później przy pracy przy różnych projektach (znacznie ułatwia to rozmowę z programistami), ale chcesz nauczyć się digital paintingu czy być technical artist?

Nie wiem czy są jakiekolwiek opcje w Polsce, zastanawiam się czy w ogóle są jakiekolwiek inne poza nauką samemu