Jump to content

Soulinka

Soulinka12
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

@blood_brother dzięki ! ogólnie człowiek niby wie jak ludzie biegają ,aczykolwiek nie myślałam ,że tak daleko zajadę z tą ilustracją XD więc potem nie przemyślane rzeczy wychodzą szybko XD

@SebastianSz dzięki za stronkę ,jest świetna ❤️🙂 Obecna illustracja  jest moim polem bojowym do sprawdzenia ,ile umiem zrobić w ilustracji. Dzięki za komentarze. Świeże oko zawsze w cenie 😉 ogólnie jeszcze się motam w procesie XD

dzięki wielkie ! ❤️ @RaVirr 🙂 renderowanie to zawsze dla mnie taka nagroda  za kombinowanie ustawiania sceny XD chociaż każdy etap na swój urok 😄

Edited by Soulinka12

Renderowanie wygląda spoko, szczególnie na twarzy, szkoda by więc było, żeby jakieś strukturalne problemy zepsuły Ci fajną pracę 🙂 Skoro ta ilustracja ma być testem umiejętności to masz już feedback, że dobrze by było poświęcić więcej czasu na konstruowanie postaci 🙂

• Like 1
  • Thanks 1

W dniu 2.03.2021 o 16:16, SebastianSz napisał:

Refka zła i crop niefortunny pogorszył sprawę 😞 Odradzałbym refki 3D, szczególnie do postaci w ruchu, lepiej popatrzeć się na zdjęcia prawdziwych ludzi, wtedy przynajmniej jest gwarancja, że to możliwa poza 🙂 Wiem, że czasem ciężko o dokładną refkę, może rzuć okiem na https://www.bodiesinmotion.photo/ Scotta Eatona, tam jest masa zdjęć całych sekwencji ruchu.

To prawda, latwo ogarnac kto korzysa z daza. Niestety skróty perspektywiczne to juz trza umic 3d za nas tego nie zrobi.

• Like 2

Godzinę temu, Kalberos napisał:

To prawda, latwo ogarnac kto korzysa z daza. Niestety skróty perspektywiczne to juz trza umic 3d za nas tego nie zrobi.

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest jakiś skrót perspektywiczny, którego nie uzyskasz w 3d 😄 

• Like 2

6 godzin temu, RaVirr napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest jakiś skrót perspektywiczny, którego nie uzyskasz w 3d 😄 

i tu się właśnie zgodzę, ja po prostu badziewnie ustawiłam ten model ,ale wsparcie refkami z życia na pewno będzie wdrażane chętniej teraz XD

8 godzin temu, Kalberos napisał:

i tu też się zgodzę że mimo takich świetnych pomocy fajnie się uczyć robić to z ręki , jestem wielkim fanem tej ideii ;D  tylko jeszcze jestem za cieńka w uszach ,żeby tak wszystko ogarnąc , ale mam wspaniałe plany ćwiczenia tego , choć ten rok nie był łaskawy jak dla większości z nas .Mam w planach Framed Perspective vol 1 i vol 2 w planach przerobić ;D

• Like 1

22 godziny temu, Kalberos napisał:

Ja bym powiedział raczej, że ustawianie pozy w programach typu DAZ jest wbrew pozorom bardzo trudne i wymaga sporej wiedzy. Chodzi oczywiście o takie ustawienie, które wygląda prawidłowo. Niestety te programy raczej nie sygnalizują tego, że właśnie łamany jest jakiś staw, dlatego dla kogoś nieobeznanego w możliwościach ruchu ciała różne ustawienia mogą wydawać się w porządku.

Dodajmy do tego, że często pomija się tam wpływ grawitacji, ciężar niesionych rzeczy, albo inne siły oddziaływające, np. pęd. Dlatego polecam po ustawieniu jakiejś pozy samemu spróbować się tak powyginać przed lustrem. Szybko okaże się, że ciało wcale nie jest tak giętkie, jakby mogłoby się początkowo wydawać.

Ciało także ma zwykle jakieś flow - rytm rządzący całą pozą, gdzie ustawienie jednej kończyny wpływa z automatu na inną. Przy ustawianiu kończyna po kończynie jest to mega trudne. Bez studium zdjęć prawdziwych ludzi raczej się nie obejdzie, przynajmniej na początku :)

• Like 3

17 godzin temu, Soulinka12 napisał:

i tu się właśnie zgodzę, ja po prostu badziewnie ustawiłam ten model ,ale wsparcie refkami z życia na pewno będzie wdrażane chętniej teraz XD

i tu też się zgodzę że mimo takich świetnych pomocy fajnie się uczyć robić to z ręki , jestem wielkim fanem tej ideii ;D  tylko jeszcze jestem za cieńka w uszach ,żeby tak wszystko ogarnąc , ale mam wspaniałe plany ćwiczenia tego , choć ten rok nie był łaskawy jak dla większości z nas .Mam w planach Framed Perspective vol 1 i vol 2 w planach przerobić ;D

https://www.youtube.com/channel/UCI8GDFj5BQCQrSHITFebzkA

goraco CI polecam tego goscia, sledze go i czasem jak mam wolna chwile to wskakuje na cwiczonka podstaw.

Edited by Kalberos

Posted (edited)
48 minut temu, Kalberos napisał:

https://www.youtube.com/channel/UCI8GDFj5BQCQrSHITFebzkA

goraco CI polecam tego goscia, sledze go i czasem jak mam wolna chwile to wskakuje na cwiczonka podstaw.

a znam znam , dzięki 😉 tyle już tych kanałów obseruje ,że o la boga ;D trzeba coś wybrać XD we Framed Perspecitve jest pewnie to samo tylko zorganizowane w jedną książkę i kolejno tłumaczone każde zagadnienie  ,ale jakos uzupełnienie to super kanał jak dla mnie ❤️

Edited by Soulinka12

Godzinę temu, Soulinka12 napisał:

a znam znam , dzięki 😉 tyle już tych kanałów obseruje ,że o la boga ;D trzeba coś wybrać XD we Framed Perspecitve jest pewnie to samo tylko zorganizowane w jedną książkę i kolejno tłumaczone każde zagadnienie  ,ale jakos uzupełnienie to super kanał jak dla mnie ❤️

z tego co pamietam, to jak ja ja przerabiałem to ta ksiazka byla o kompozycji 😄 chyba ze kolejne czesci sa pisane pod postaci. Nie no James jest prze kozak, Mathias Zamecki kiedys podobne rzeczy robił, moze zerknac do niego. Chodzi mi o kontstrukcje postaci w boxach, to bardzo fajne ćwiczonko.

Posted (edited)

Te ćwiczenia które robią teraz chłopaki jest w  starych książkach o konstrukcji i perspektywie .Te same zagadnienia w innej formie . Kalber Framed Ink, a Framed Perspective to ksiązki tego samego autora ,ale o innych zagadnieniach . Obczaj sobie . Autor jest naprawdę masterem w tej materii  . Mathias albo Grzegorz Przybyś polecał kiedys na swojej relacji 

IMG_20210826_153242 (1).jpg

Edited by Soulinka12