Jump to content

Recommended Posts

• Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Update XD Rzeczy z kursu z Konradem Czernikiem z Fenomenarium ;D Odkurzam teczkę XD 

Te płótno czekało 12 lat na to ,żeby zostać zamalowane XD prokrastynacja level hard 😅 Macie jakieś rady odnośnie malowanie akrylami ? XD 

Posted Images

Kadr dość nie korzystnie wpływa na dynamikę. Proponuję również przechylić postać wraz z motorem w prawo(za tym chyba pójdzie zmniejszenie kół), a ptaka namalować przechylonego w lewo, stworzy to nieco lepszą kompozycję.

Pokombinowałbym jeszcze z kontrastami poszczególnych materiałów. Głównie chodzi mi o asfalt.

Może się zainspirujesz: http://muddycolors.blogspot.com/2013/01/moving-objects.html ;)

@ hej Igi ja chyba lubie sobie utrudniać życie po prostu. Pomyśle nad ptakiem . O dobry kształt maszyny będe walczyć wraz z elpsami w teraźniejszych etapach ;) dzięki

@Bombadil dzięki za link :) dobra inspiracja. Co do położenia motoru nie będe już go raczej zmieniać ,ale może to być inspiracją do kolejnego malowidła o tej tematyce . Celowo wybrałam sobie dość statyczną poze kobietki na motorze.

Pracuje ,ale wrzucę jak będzie już coś widać ^^ niestety nie mogę jeszcze o tej porze spokojnie usiąść do rysowania.

ojaaa nieeee włosy to chyba z 200 metrów mają :D Ale lepiej lepiej się dzieje. Jeszcze kierownica i ręce nie są do drugiego zbiegu persp. lecą do góry a powinny lecieć w dół.

Wlosy nadal do poprawy, przejedz sie motorkiem i zobacz co sie stanie jak sie stanie przy duzej predkosci ,na poczatek to pewnie urwie Ci glowe ;-) ale jak juz sie utrzymasz to wlosy oszaleja i nie beda jak na stelazu.

Ja zamiast oceniać ostatnią ilustrację, mimo wszystko skieruję w kierunku martwej natury i rysunku. Szczerze, najszybciej nauczysz się w ten sposób koloru i postrzegania bryły. Dodatkowo warto zainwestować w tutorial na temat tego jak działa światło - polecam James'a Vickery - Pratical Color and Light i legendarną już książkę Gurney'a o podobnej nazwie. Poszczególe pojęcia z książek/videotutków przećwicz na martwych naturach - zyskasz wiedzę o tym jak zachowuje się światło w rzeczywistości, a potem już niedaleka droga do zastosowania tych zasad we własnych ilustracjach.

Pozdrawiam!

@Igi włosy troszkę jednak skróce bo mnie faktycznie poniosło ^^ choć można puścić wodze fantazji i może być niczym Roszpunka :D

dłonie i kierownicę poprawię .

@Grass włosy chciałam ,żeby były troszkę takie stylizowane . Apropos motorów jeździłam ^^ nawet chciałam prawko robić ,ale już mi przeszło bom matka polka i jakby odezwały macierzyńskie intynkty ;p wole teraz już auta ze względu na pocieche :D choć nie mówię miłośc do motorów ciągle trwa...zwłaszcza do chooperów ^^

@Wojtku dziękuje za materiały do nauki , no faktycznie załapałam chęc na jakąś ilustracyjkę ,ale w trakcie miałam sporo problemów z oświetleniem itd. więc jak najbardziej sięgne po te pozycje i przećwiczę na martwych jak radzisz. Dzięx!!!

dziękuję wszystkim ,podziałam troszkę dalej ,ale pewnie szału nie będzie ,bo trzeba prace domową odrobić ;D

Ilustracja ma pomysł! Kolorki trochę zbyt chłodne ale wkońcu zimaa jest ;) Motor faktycznie jakoś nie leży w perspektywie, może powinnaś poszukać ciekawszego ujęcia na pokazanie dynamiki, motoru i black birda :) co do postaci to poradziłaś sobie dobrze z skrótem dłoni, nogi niestety do poprawki :), ale widzę że cały czas działasz z tą ilustracją i to najważniejsze, na pewno dożo sie przy niej nauczysz. Pozdrawiam i trzymam kciuki za progress :)

Dzięki wielkie j4q ! ;) zachęciłeś mnie do dalszych działań przy tej ilustraji ,choć miałam ją już zostawić w spokoju .Pisząc ciekawsze ujęcie masz na mysli inne skadrowanie obrazka ,czy wogóle inne namalowanie sceny ? Dzięki za doping :D Pozdrawiam

@MrBone to coś ,to dynia ozdobna ,ma śmieszne wypustki wygląda trochę tak jakby miała zacząć nimi ruszać i uciec :D dziękuje :)

@piokio te kubki ma chyba pół polski :D taka wielka halba :) bardzo je lubie bo ogranicza to czas na robienie herbaty :D

@Gutek następną martwą nasmaruje bez miękkich pędzli ;) dzięki za odwiedziny :) słuszna uwaga z tym nasprejowaniem ;) hehe

Edited by Soulinka12

dzięki Ravirr za zwrócenie uwagi i wizytę .Kurcze ja to mam z tą perspektywą ^^ faktycznie będe nawet na martwych ją rozrysowywać ... Douczyłam się ,ale ciągle mój mózg olewa te zjawisko jakim jest zbieg linii na horyzoncie....

• 4 weeks later...

Ostanio walczę z takim łobrazkiem... I na razie nie wiem co mam zrobić ze skrzydłami ...mi się osobiście wydaje ,że lepiej ze złożonymi skrzydłami ...mój men się śmieje że wygląda jak kura ze złożonymi ^^ ;p

Może ktoś doradzi coś ? prosżę o wyrozumiałość ,bo ta ilustracja jest bardzo bliska mojemu sercu :D mam sentyment do smoków

zotysmok6.jpg

zotysmok6z.jpg

Złozone sa bardziej na miejscu zwazywszy na to, iz smok wypoczwarza sie z jaskini.

Osobiscie obnizyl bym jednak horyzont. Jelsi pokazyujesz obiekt z gory, to ejst to z reguly zabieg odejmujacy majestatu, kladacy nacisk na slabosc/ wrazliwosc. Oczywiscie nie zawsze ma to miejsce, jak od wszytskiego sa odstepstwa. Aczkowliek mysle, ze smok byl by grozniejszy gdybysmy patrzyli na niego z nieco nizej polozonego punktu widzenia.

P.S Stanowczo radze ci odzielic go sobie teraz na osobnej warstwie od tla, zaoszczedzi ci to wielu problemow w pozniejszych etapach.

Jeśli koniecznie ten kadr to IMO ten drugi układ jest lepszy ale wykorzystaj to co daje ci jaskinia. Czyli oddziel wyraźnie miejsca w świetle i cieniu. Do tego jak dasz kamienie i skały na pierwszym planie i nad smokiem nie będzie to wszystko takie płaskie. Poniżej szybki OP żeby zilustrować o co mi chodzi.

1pjvqh.jpg

@ KaliditusZaliditey dzięki! dobra inspiracja co do budowy skrzydeł :)

@ICE , jak zawsze rady na wagę złota , przy następnym smoku zwróce na to uwagę i wykorzystam ten sposób na ukazanie jego grozy :) trafna uwaga co do odzielania tła od smoka ,bo własnie mam na razie taki misz nasz :)

@ JakkaS Wow !! :) dziękuje Ci za poświęcony czas na super overka . Postaram się podążyć za Twoimi sugestiami ;) widzę ,że smoka trza dopompować w bicepsach :D miałam właśnie problem z tymi łapami bo wychodzą moje braki w anatomi.

Dziękuję chłopaki !! :)