Jump to content
Sign in to follow this  
tob01

[obiektwy][pytanie]: Canon EF 70-210 mm f/3.5-4.5 USM

Recommended Posts

Hej, w sieci czytając różne artykuły i testy natknąłem się na ten obiektyw. Zacząłem czytać opinie i w zasadzie co strona to inne opinie o tym obiektywie.

Męczy mnie już mój kit 18-55is (400d) i dorwałbym coś innego, na bank w planie mam stałke 50mm 1.8 i kupie ją jeżeli nie zdecyduje się na tele, bo szczerze mówiąc przydałoby mi się coś dłuższego do canonka. A cena tego tele kusi (czytając te dobre opinie) tylko ciężko pewnie dorwać w dobrym stanie.

 

Jak z wami? miał ktoś z nim do czynienia ?

 

jest jeszcze taki sam tyle że ze stałym światłem f4 i bez usm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz w Media Markt masz 50mm f1.8 za 399zł, więc chyba warto. Co do teleobiektywów, itp. może warto zainwestować w przejściówkę na analogi?:)

 

Pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostrzenie analogiem na wizjerze z 400d to niezbyt dobry pomysł. Rok temu szukałem przedłużenia kita i zdecydowałem się na 55-250is . Jestem zadowolony z tego obiektywu, zwłaszcza biorąc pod uwagę stusunek cena/jakość (coś ok. 800zł w promocji). W dodatku dobrze zastępuje 50 1,8 jeżeli chodzi o portrety na zewnątrz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia z 400d i 50mm wynika że poniżej przesłony 4 dokładnie nie naostrzysz. W ogóle ten wizjerek jest do niczego. Do manualnego focusa potrzebne jest potwierdzenie ostrości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o kurde Touch serio? 399? to zaraz lece bo na allegro najtaniej z przesylka ~420

 

a gdybym przesiadl sie na manuale z potwierdeniem ostrości to dalej lipa będzie z tym wizjerem w 400d? ogólnie jak działa to potwierdzenie ostrości?

ja coś dłuższego potrzebuje z AF a 70-210 czytalem gdzieniegdzie, że AF dobrze łapie a cena 800zl kusi, tylko mało egzemplarzy na rynku

ogólnie slyszalem porównanie że jak nie stać na L to ten obiektyw jest dobrą alternatywą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa to tak, że ostrzysz na oko i kiedy dobrze wyostrzysz słyszysz piknięcie autofocusa. Zasadniczo to trzeba się nauczyć z tym pracować. Ja najpierw oceniałem odległość na oko i tak ustawiałem ostrość, po kadrowaniu przy bliskiej odległości trzeba się trochę potrudzić powoli ostrząc naciskając do połowy spust. Przy odległości 2,3m i więcej już można ostrzyć na oko;) Przy manualnych obiektywach warto jednak ocenić warunki przed popatrzeniem w wizjer. Pewnie sam wypracujesz swoją metodę;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wybór taniego tele, mogę polecić wspomnianego wyżej 55-250. Daje całkiem przyjemne obrazki, ma stabilizację. No i zaczyna się od 55, a nie 70 - wbrew pozorom jest to duża zaleta, na szerokim końcu każdy milimetr się liczy.

 

50 1.8 też jest przyjemny do zabawy, chociaż nie wiem czy warto nówkę kupować. Stówkę taniej znajdziesz pewnie sprawdzoną używkę w dobrym stanie. Biorąc pod uwagę rozrzut jakościowy tych obiektywów, ich marny AF i ogólną plastikowość, to mogą być rozsądnie zaoszczędzone pieniądze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy