Jump to content

RemapPSD - skrypt dla 3ds max


Recommended Posts

RemapPSD to darmowy skrypt dla 3ds max, który umożliwia mapowanie pliku PSD z uwzględnieniem wszystkich warstw do różnych ustawień/layout'ów UV. Skrypt może przydać się przede wszystkim osobom pracującym przy "Game Art". Zachęcam do obejrzenia wideo przedstawiającego jego przykładowe wykorzystanie.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2124

 

 

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Piękna sprawa. Istnieje coś podobnego do innych softów?

Ja się zastanawiam dlaczego jeszcze w PSie nie zrobili skryptu który pociągnięcia pędzla przetransferuje w inne miejsce na UV. OBJ czyta już od dawna, można je w nim teksturować, to jaki problem dodać do pędzelka przeskalowanie, translacje i rotacje. Tak bardzo by to ułatwiło życie wszystkim. Idealne wygładzanie seamów clone toolem, banalny do zrobienia padding. A wszystkie potrzebne do tego opcje są już w szopie od kilku lat.

Link to post
Share on other sites

Różnie, czasem chcesz przemapowac obiekt, by nie był mirrorowany, czasem po zrobieniu obiektu stwierdzisz, że na przykład głowa ma za małą rozdzielczość. Wtedy warto przemapować obiekt, a ten skrypt to rewelacja. Dzięki!

Link to post
Share on other sites

tak szczerze mowiac, nie widze tu zadnego skryptu.... tzn maxy same to potrafia, jesli dobrze zrozumialem. Tzn on jedynie co tu robi to wypala uv1 do uv2 i co niby w tym magicznego? naciskamy 0, nastepnie wybieramy warstwy ktore potrzebujemy, channel 2, guzior render i po zawodach: ]... nie chyba nie rozumiem o co tu chodzi: ] bo to wydaje sie za proste hehehe.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie bomba, już pare razy musiałem się pierdaczyć ręcznie z przepalaniem na nowe mapowanie, a tu panie, nawet wartwy łyka, cudo-wianek:)

 

EDIT: ..repa chciałem dać ale nie wchodzi Adku... ale to sobie sam dostaw odemnie:D

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy