Jump to content

"Kosmostumostów" L.U.C

GrzegorzPrzybys
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jakiś czas temu premierę miał nowy teledysk L.U.C "Kosmostumostów", przy którym miałem ogromną przyjemność pracować i mocno się w niego zaangażować. Tutaj chciałbym zaprezentować wybrane kadry z klipu, a także materiały promocyjne, które ukazały się wydrukiem. Przy klipie miałem przyjemność pracować z niesamowitymi chłopakami ze studia Box Postproduction.

Chciałbym od raz zaznaczyć, że swoją kobiecą ręką wspierała mnie czasem moja dziewczyna Kasia aka "Sucharek" a za typografię odpowiada Adaś Tunikowski ze studia Juice.

Okładka płyty:

coverznt.jpg

Plakat promujący gości na płycie:

drukposter01may.jpg

I kadry z teledysku:

kadr2.jpgkolejnystatek.jpg

sowianin.jpg

uczta.jpg

sexgl.jpg

chrobrynapolanie.jpg

wyspam.jpg

katedra.jpg

katedrawbijajcasi.jpg

katedrawbita.jpg

ufozjointem.jpg

kokpitm.jpg

statekwkosmosie.jpg

kokpitprzd.jpg

kokpitty.jpg

rozcignieteryje.jpg

budowaniemostu.jpgpobozny.jpg

zlotczarownic.jpgzachdsocacu.jpgratuszm.jpgmostgrunwaldzki.jpg

Zdecydowanie najlepsze połączenie komiksu z 3d jakie w życiu widziałem. Same rysunki bardzo bardzo dobre. Wyróżniony w creditsach koleś od typografii też się świetnie spisał. Bardzo fajnie użyte fonty. I jak to ładnie wszystko zgrane i animowane. Brawo!

Fenomenalny pomysł z tym przerabianiem wrocławskich budowli w kosmiczne statki. Dla mnie to zdecydowanie najlepsze arty, nie ujmując oczywiście pozostałym, które także wciskają w fotel, ale kosmo -katedra, -ratusz, -most to po prostu mistrzostwo! Ile czasu średnio zajęło ci stworzenie jednej takiej kosmobudowli?

Mila - Każda ilustracja to tak zupełnie mniej więcej to było około 2 dni roboty. Szkic, później tusz piórkiem i na koniec kolorowanie na komputerze. Akurat budynki były o tyle prostsze, że są całkiem płaskie. Natomiast prawie wszystkie pozostałe sceny to jest po 5-10 warstw. Czasem nawet do 20.

Wgniata w fotel ! ***** :-)

Ile czasu trwał cały projekt ? Nie mogę teraz jakoś za bardzo znaleźć po nazwiskach, ale czy osoba, która stworzyła to: http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc, brała tez udział w tym projekcie ? Aby nie było... oczywiście nie posądzam Was o żadne kradziejstwo czy coś, po prostu podobny efekt, a mi się skojarzyło :-)

Gnacik - Łoł stary:) Dziwię się że tylko z tym Ci się to skojarzyło. Zabawy z typografią w ruchu mają już parę lat i filmików na różnym poziomie zrobionych w tym klimacie można znaleźć po sieci tysiące. Chyba pierwszy albo jeden z pierwszych był ten:

W tym teledysku chodziło głównie o efekt trójwymiarowego komiksu, który do tej pory był bardzo słabo wyeksploatowany. Ale zabawy z typografią to numer ograny już tyle razy, że szkoda to liczyć :)

Jeśli chodzi o czas trwania projektu to dokładnie ciężko stwierdzić, bo koło lipca zaczeły się pierwsze szkice do niego, w sierpniu pierwsze sceny były robione. Potem zostało porzucony projekt do końca września, ponieważ trzeba było zrealizować okładkę płyty, książeczkę do jej środka i materiały promocyjne. A potem od połowy października do końca listopada znowu. Ale samo składanie klipu to jakiś miesiąc pracy.

Jestem w sumie zaskoczony, że tutaj znalazłem współtwórców ów klipu / teledysku. Przetoczyło się z moim udziałem już wiele dyskusji na temat strony artystycznej tego filmiku i rozwierciliśmy go na wylot, rozkładając po drodze na części pierwsze - po tym wszystkim przyznaje wszem i wobec, że robota jest prześwietna i zrealizowana z niebywałym "tknięciem" : )

Zainspirowaliście mnie chłopaki, siadam z moim photoshopowym expem, ołówkiem i mazakami :D

Pozdrawiam!