Jump to content

Recommended Posts

Jim Wedaa jest człowiekiem, który w prosty i efektowny sposób udowadnia nam, że jeśli się chce (i potrafi) to można zdziałać cuda. Wszystko to za sprawą właśnie udostępnionego trailera koncepcyjnego filmu sci-fi GOLIATH. Warto zaznaczyć, że zarówno Jim jak i jego paczka to samouki, a budżet materiału wyniósł zaledwie 150 dolarów.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2143

 

 

Link to post
Share on other sites

To świetny przykład jak ludzie nie cenią swojej pracy, a wy w newsach puszczacie takie głupoty dalej...

 

Przede wszystkim, jeśli ktoś siada do komputera na miesiąc czasu "po kolezeńsku" i robi coś za jedną setną ceny to, to wcale nie znaczy, że jest tyle warte. Taki koleś to złodziej pracujący na piracie, który dodatkowo traktuje siebie samego jak totalnego śmiecia, skoro swoją pracę wycenia na tyle na ile mu zapłacą nie widząc kompletnie całości obrazu i choćby tak podstawowych rzeczy jak utrzymanie własnego ciała przy życiu (dom, rachunki, żarcie, edukacja + dodatki typu software, hardware)

 

Po co w ogóle takie kretynizmy podawać w newsach? Przypomina to popularne w sieci ogłoszenia nieudaczników, którzy najpierw wyciągnęli pieniądze z Unii bajerując genialnym planem, a potem robią za to bezpłatne projekty, szkolenia, i chojnie utrzymują innych za pieniądze, które niewiadomo skąd się wzięły i dają iluzję darmowości.

 

Przez głupotę, w której ludzie nie widzą prawdziwej wartości rzeczy mamy potem kryzysy i problemy z płatnościami.

 

Wydawało mi się do tej pory, że hasło "Wszyscy artyści to prostytutki" jest obraźliwe. Ale to poszło już znacznie dalej. Obecnie artyści "dają" za darmo...

Edited by Pawel Lipka
Link to post
Share on other sites
To świetny przykład jak ludzie nie cenią swojej pracy, a wy w newsach puszczacie takie głupoty dalej...

 

Dlaczego ludzie robią takie projekty? Może dlatego, że chcą się czegoś nauczyć, może dlatego, że chcą dzięki takim projektom zaistnieć, znaleźć dobrą pracę, może dlatego, że chcą coś zmienić w swoim życiu, może dlatego, że nie chcą stać w miejscu i chcą się rozwijać, a może tylko dlatego, że chcą się pochwalić znajomym. Nie ważne, ważne, że chcą to robić, chcą przeć do przodu. W przyszłości taki koleś może generować większe PKB niż my wszyscy razem wzięci z tego watku...

 

Anyway, momentami fajne, ale kompozycja leży i kwiczy przez przynajmniej połowę:) Za długie, no i Incepcję mogli sobie darować.

Link to post
Share on other sites

Czyli jak dla zabawy wezmę kamerę i nagram z kumplem filmik do którego potem dodam jakieś parę efektów to daje dupy za darmo bo powinienem w tym czasie robić zlecenie na reklamę za tysiaka?

 

Link to post
Share on other sites

@ Pawel Lipka

nadal nie rozumie, dlaczego podawanie budżetu amatorskiej produkcji robi z jej autora:

- złodzieja pracujące na piracie

- totalnego śmiecia nieszanującego siebie samego

- kretyna

- naciągacza

???!!!?? wyjaśnij to proszę.

Bo chodzi mi po głowie taka myśl, ze przeszkadza Ci budowanie świadomości, ze coś można zrobić dobrze i tanio (albo nawet za darmo). I chyba nie przypadkiem akurat ten watek Ci przeszkadza - to twoja cześć branży prawda?

 

Link to post
Share on other sites
Problem może pojawić sie w momencie, w którym taki filmik zobaczy wasz pracodawaca.. cytuje : " widzisz chłopaki zrobili prawie film pełnometrażowy za 500zł a ty chcesz 5000 za 20 sekundową reklamówkę ?" koniec cytatu. ;)

 

hehe z ust mi to wyjąłeś ;)

Link to post
Share on other sites

Ten filmik nie powstał w tydzień, ani w dwa. Na zrobienie tego trzeba co najmniej dwóch - trzech miechów i pracy po 10h ekipy co najmniej 5 ludzi, nie licząc aktorów. Ponadto wymaga to softów w kilku kopiach do każdego etapu pracy, czyli:

 

- modeling i animacja,....\

- tekstury ,......................l

- postprodukcja,.............> plus pluginy

- montaż,........................l

- udźwiękowienie.........../

 

Co najmniej pięć softów.

 

Do tego dochodzi sprzęt, czyli komputery, kamera (co najmniej jedna), sprzęt oświetleniowy (często w zestawie z oświetleniowcem), studio (czynsz), kostiumy, scenografia, kawa, żarcie => papier toaletowy, i co tam jeszcze im wpadnie do głowy.

Mam wrażenie, że im gdzieś ze trzy zera w tej kwocie się zgubiły. Minimum trzy.

 

Paweł ma rację, że będąc na utrzymaniu bogatych rodziców, wagarując i jadąc na pirackim sofcie grupa zapaleńców da radę taki filmik wydziergać, ale tak długo, jak specjaliści nie będą w swoim cenniku uwzględniać wartości swoich kwalifikacji i wymogów sprzętowo softowych, wymaganych do legalnej pracy - ich stawki będą na poziomie 2 - 3k/m-c.

Edited by Shogun 3D
Link to post
Share on other sites

@Paweł

 

Nie rozumiem czemu w taki sposób zareagowałeś na ten materiał. Goście co zrobili ten triler włożyli w to mnóstwo energii i serca, żeby prezentowało się właśnie w taki sposób jaki jest prezentowany. Zrobili 5 minut dobrego materiału po którym, sadzę, że mogą zostać zatrudnieni w niejednej produkcji. Jest to też przykład jak można się odciąć od komercji i zrobić coś własnego i tym się wybić w świat. Filmik ma już ponad 100k kliknięć i 2k lików. To juzo czymś świadczy.

Zanim też nazwiemy kogoś złodziejem warto przeczytać co znajduje się w creditsach pod filmem na YT > represented by "Gersh" agency Z tego przynajmniej wydaje się to być bardziej zorganizowana akcja http://www.facebook.com/pages/The-Gersh-Agency/138441456181106

Link to post
Share on other sites

150$ to przeciętna dniówka na zachodzie. A bilet... to za jedną osobę, rozumiem?

Psiakrew, czy wy w ogóle umiecie liczyć? 150$ to mniej więcej równowartość kosztów utrzymania jednej osoby przez tydzień w marnych warunkach i na diecie.

Link to post
Share on other sites

@mayamak

- 4mln wejsc 3700 na glosow na TAK o czym to świadczy? Po 2 nikt nie mówi, że filmik jest beznadziejny. Mnie śmieszą te 150$ bo to beznadziejny chwyt marketingowy który jak widać nie jest tak beznadziejny gdyż podłapują go nawet szanowane portale ;)
Link to post
Share on other sites

Koleś się za dużo na oglądał copilota i myślał, że potrafi udźwignąć takiego kloca, a wyszło straszne gówno. Paweł, dobrze mówi, koleś się chwali jaki to mały budżet miał, a później ludzie myślą, że wszystko da się zrobić za 100$. Równie dobrze mógł napisać 10$ lub 1000$ bo pewnie zapomniał policzyć ile kawy wypił w tym czasie i ile prądu i benzyny zmarnował.

Link to post
Share on other sites
@ Pawel Lipka

nadal nie rozumie, dlaczego podawanie budżetu amatorskiej produkcji robi z jej autora:

- złodzieja pracujące na piracie

- totalnego śmiecia nieszanującego siebie samego

- kretyna

- naciągacza

???!!!?? wyjaśnij to proszę.

To może ja:

Podawanie budżetu amatorskiej produkcji robi z jej autora:

- złodzieja pracującego na piracie - nie widziałem listy użytego oprogramowania i sprzętu, ale nie znam żadnego do kompozycji "za darmo". Nie wiem ile kosztuje kamera HD w stanach. A licencja na muzykę i użyte ujęcia? Jeśłi dysponuje tym legalnie to nie uwzględnił tego w kosztorysie.

- totalnego śmiecia nieszanującego siebie samego - zastanawiałeś się jak przekonał taką ilość ludzi? I zobacz jak jawnie wycenił ich i swoje zaangażowanie i know-how.

- kretyna - chociażby dlatego, że nie uwzględnia "kosztów alternatywnych".

- naciągacza - bo tylu ludzi udało mu się wykorzystać nie płacąc ani centa.

 

Chyba że za 150$ pojechał do producentów z WB i przekonał ich, żeby dali mu kilka(naście,dziesiąt) tysięcy zielonych na projekt.

Edited by asblaze
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy