Jump to content
Sign in to follow this  
viater

Teczka 2d viater

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Nie jestem nowy na forum, ale do tej pory moją domeną było 3d. Jednak od zawsze lubiłem rysować i postanowiłem do tego wrócić.

Lubiłem nie znaczy umiałem :-). Jestem zaopatrzony w tablet, ale póki co wolę ołówek i kartkę papieru. Zachęcam wszystkich do przeglądania mojej teczki i prostowania mojej krętej drogi prowadzącej do mistrzostwa :-).

[ATTACH=CONFIG]90134[/ATTACH]

Edited by viater

...A teraz coś z obecnych czasów. Nie są to gotowe prace artystyczne lecz ćwiczenia. Głównie z książki do rysowania postaci.

twarzl.jpg

czachaq.jpg

facion.jpg

ten jest z tutoriala od Idrawgirls.com

manekinpozy.jpg

manekinpozy2.jpg

ramieanatomia.jpg

mauth.jpg

martwa.jpg

martwica z natury

Jak widać bardzo mocno początkujący jestem.

Edited by viater

Może to za wcześnie na rysunki z wyobraźni, ale nie mogłem się powstrzymać. Projekt okładki na płytę dla mojego przyjaciela - ekscentrycznego muzyka. Na razie jestem na etapie lineartu i dalej nie wiem....

Jeszcze trochę detalu brakuje.

lopez.jpg

Chciałbym żeby scenografią były nieuporządkowane stosy książek i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Próbowałem z linią horyzontu i proste formy sześcianów w perspektywie. Ale nie wychodzi, bo nie wiem jak zabrać się do perspektywy. Czy to ma być jednopunktowa czy dwupunktowa... W stosach książki nie będą zawsze równolegle względem siebie.

Światło ma być teatralne, mocne, z góry. Do renderowania w fajnej jakości też nie wiem jak się zabrać.

Może coś podpowiecie?

Tamto na razie zostawiam, kompozycyjnie słabo na maxa, aż mi słabo. Za to naskrobałem to co lubię najbardziej :: Eeee Postać!

irenkagesicka.jpg

Rysunki nie są złe, nie są też wybitne ;) Ta babka z przedostatniego posta mi się najbardziej podoba. Pozostaje rysować by być lepszym i czerpać z tego frajdę :)

Szczęśliwego nowego!

Tenkju Senkju, Jutu ! Jesteś pierwszy co mnie skomentował. Oczywiście w miarę czasu będę dążył do wybitności. Szampańskiej zabawy dziś i cały Nowy Rok!

Edited by viater

Z tego co widzę, pamięć masz całkiem niezłą, trochę w tym improwizacji jest ;p Gdyby nie było pewnie wyzwał bym cię od oszustów, a sam się powiesił. Babeczka w pamięci trochę wychudła, reszta super, kreska jak najbardziej fajna.Z naturą już trochę gorzej, bo leży przestrzenność. Ogółem fajnie :)

Dzięki Pinokio.

Kolejny tutek od IdrawGirls. Znowu tablet versus ołówek. Ołówek trochę od niestarannie, bo przed snem na leżąco - i to widać.

panczer.jpg

Edited by viater

Taka se Fimejl Edż - ze zdjęcia. Raczej chodziło mi aby uchwycić pozę anie zdetalizować, choć jak zaczynam bazgrać to strasznie mnie to wciąga.

femeleedge.jpg

Na to pytanie nie da sie odpowiedzieć, nie przyjmując przedtem jakiejś skali, czegos do porównania. Musiałbys zdecydować (i napisać) w jaki standard celujesz i co bys chciał osiągnąć. Na przykład, jako zapis pomysłu, szkic to jak najbardziej wszystko pasi, ale jako pełnoprawna ilustracja to by nie zdało egzaminu. Musiałbyś przemyśleć po co to malujesz a później można sobie dumać czy to jest dobre czy nie. Tak ja to widzę. pozdro.

Skupiałem się na postaciach. Proporcje, pozy w ruchu.... Ponadto starałem się wydobyć z nich trójwymiar i powalczyć z walorem.

No to niestety, ale ot tak sobie tego dobrze nie zrobisz... Najszybciej by było jakbys sie wziął za robotę, nauczył sie dokładnie konstrukcji anatomii, przerobił Loomisowe "Figure Drawing for all its worth", porysował z natury i z refek i dopiero potem z wyobraźni. To zajęcie na lata i trzeba systematycznie z tym powalczyć, może są inne szybsze sposoby ale ja nie słyszałem.

Dzięki. No staram się. Scena tych dwoje było rysowane z refki. Co prawda 3d render, ale w miarę realistyczny. Pozostaje ćwiczyć.

tr3bus:

Wypasione te jego monochromatyczne rendery. Nie dziw się że szukam inspiracji u najlepszych. Po za tym to tylko ćwiczenie. Ale dzięki. Jesteś czujny i rozeznany w temacie :-)

nieźle, stać tak ze złamaną ręka pół godziny ;)

jakbys powiekszyl i narysował sobie kości na tym pozniej miesnie widziałbys wiekszośc błędów.

Miała ją przywiązaną do patyka :-) . A tak serio to dzięki.

....Dalej takie tam ćwiczenia z ołówka.

brylycwiczenie.jpg

okocwiczenie.jpg

Proszę o komentarze

Edited by viater

Czasami chciałoby się powiedzieć: chrzanić anatomię!

lokaj.jpg

piszcie co chcecie, krytykujcie, doradzajcie, etc...

Cześć. Mam prośbę!!!!!!

Ja został poproszon o zrobienie nadruku na koszulki dla grupy sportowej. Ma być w charakterze komiksowym. Postać w rodzaju super hero. ja wymyślił więc Troglo - super sprawny gostek z ketlem, który naparza nim jak Thor młotkiem.

... Robię to w Illustratorni. Chciałem to uprościć i uzyskać jednolity charakter. Przebrnąłem przez lineart. Ale na kolorowaniu już mi nie idzie. Rzućcie okiem i oceńcie.... I napiszcie co nie siedzi.... .Wszystkie opinie i porady bardzo mi pomogą.

forumcj.jpg

forum1gs.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Edited by viater