Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

przy gotowaniu tanie właśnie wielkie bomble się tworzą więc w animacji lub z odpoeiwdnią korekcją koloru będzie fajnie. Nie wiem po co komuś render podgrzewanego moczu ale wyszło fajnie.

 

Xiz0r - chyba shadery zabawek zbyt ponure wyszły jak na tak rozświetlony pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XizOr jest dobrze ale o te sterczące panele to się zabić można :|

 

Edit:

 

Spotkał się ktoś z takimi dziurami?

Dodam od razu że render idzie na jednej maszynie więc pogubienie map nie wchodzi w grę.

A problem występuje tylko w tym miejscu gdzie widelec wchodzi w ramę.

 

klocki2c.jpg

Edytowane przez arturprx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xiz0r, fajnie, ladnie i "miekko", spoko drewno:)

ale uspokoil bym podloge, jak dla mnie przy takim spokojnym wnetrzu troche za bardzo klawiszuje.

z drobnostek : reczniki ze styropianu i poduszka przebija sie przez barierke lozeczka. Jak zamontowane sa zaslony?

Troche masz "pleśni" na pufkach, albo to moj monitor po prostu..no i moze przyjemniej by bylo z jakims widoczkiem za oknem?

Mis jakis smutny taki..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blomd: świetnie Ci to wyszło, bardzo mi się podoba.

 

arturprx2: Kurcze, ja bym powiedział, że to jakiś błąd liczenia irrmapy, ale co jest przyczyną ciężko mi powiedzieć. Mógłbyś może rzucić jej ustawieniami? Może spróbuj jakichś pierdół w stylu wyłączenia Multipass i Randomize samples?

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat w tym momencie odłożyłem na bok ponieważ zamykam inne a że jest to drobny szczegół to luz, w psie poprawiłem.

Na pewno wrzucę go na patelnie bo jakiś czas temu też widziałem podobnego dziada w inne scenie.

Bez dofa i mb Xiz0r to samo, może być coś w deseń Szymona rozważań. Jak się dowiem, dam znać ;)

Miałem tylko cichą nadzieję że ktoś już to przerabiał i szybko naprowadzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem nie zgodzę się z Lokim, świetna scena. pewnie celem było upchnięcie elementów różnego typu i pomimo takiej ich ilości udało Ci się zachować w scenie logiczną konsekwencję i kompozycyjny ład. wzorowałeś się na jakiejś focie? wyszło bardzo realistyczne, super zasłony ale rozdzielczość tła można by poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to klatka z animacji, timelapse miedzy 5:00 a 23:00

wszystko się rusza, elementy sie przesuwają, drona lata, odkurzacz smiga po podlodze, woda reaguje na wiatr itd.

itd.

Loki : o gustach się nie rozmawia wiec na tym poprzestane hehe :D

polka dot : Dzięki polka dot ! Dokładnie tak, przy czym przes stół i inne miejsca w scenie jeszcze przetoczą się inne modele w tym nakryje się stół do kolacji o 18ej. Pozniej projektor z gabloty zostaje wyjety i Casablanca zostaje "puszczona" na sciąnę.

Do tego zapalające się swiatla biegajacy kot ...

To akurat owoc współpracy z kolegą z pracy, gdybaliśmy troche jak to ma wyglądać no i cos takiego wyszlo.

Co do tła to właśnie robion jest timelapse który później zostanie wklejony z tyłu jako sekwencja.

 

Pozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca trochę mniejszego kalibru, ale i tak chcę się pochwalić:

bawiłem się troszkę materiałami w mental rayu, ustawiałem różne parametry w sposób, który momentami wydawał mi się absurdalny i nagle tło zareagowało na scenę właśnie w ten sposób - http://screenshooter.net/8529695/screen_2

oczywiście, lać na szumy i wszelkie niedociągnięcia, to z założenia nigdy nie miało być ani trochę ładne i ani trochę dokładne.

Jutro to jeszcze raz wyrenderuję bez bokeha, może załapię co się tak właściwie stało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... okazuje sie ze malego rozmiaru Vray plane w gablocie powodowaly te artefakty, wymienilem je na spoty z vray shadow i wszystko wrocilo do normy. Generalnie nie polecam malych vray lightow, po prostu do detali one sie nie nadaja.

Mam nadzieje, ze Ci to cos pomoglo.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to doszliśmy do podobnych wniosków. U mnie takie "buble" powodowały vrayowe iesy, właśnie wczoraj wieczorem przesiadłem się z powrotem na te standardowe, i problem zniknął jak ręką odjął. Bardzo dziwne generalnie żeby integralna część silnika takie problemy sprawiała. Dzięki, że pamiętałeś. :)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś beee. W końcu realistyczna trawa :) jak zrobiłeś ?

 

Particlami w Blenderze, ale właściwie to użyłem tego bardziej jako scatter gotowego "kawałka" trawy (http://www.blender3darchitect.com/2009/09/free-grass-patch-for-external-visualization-with-luxrender-and-blender-3d/). Trochę go poprzycinałem, żeby był mniej regularny, dodałem trochę losowości w skali i obrocie a pod spód zwykły plane z teksturą ziemi (tej o ile dobrze pamiętam: http://cgtextures.com/login.php?&texid=48631&destination=texview.php?id=48631&PHPSESSID=9gtfeuo01ght9fv96rfdiec6o4). Nic skomplikowanego jak widać, a stosunkowo mało obciąża sprzęt, najwięcej czasu spędziłem jednak na dopasowaniu zagęszczenia i skali metodą prób i błędów.

 

@Lucas - trawa jest za duza, domki fajne lazienka bardzo srednia

Też zacząłem dochodzić to takiego wniosku, dzięki za uwagę co do trawy.

To jest łazienka właśnie do tego domku - mało jest na nią miejsca, w założeniu miała też być możliwie tania a więc bez fajerwerków:), bardziej wrzuciłem to dla samego renderu (dla mnie dobra okazja żeby się w końcu trochę podszkolić) ale uwag odnośnie samego projektu też chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejane w szopie - jak nie ma potrzeby renderowania to wolę użyć normalnych zdjęć:) Nie byłem pewien właśnie co do koloru tej warstwy ale tak na logikę to chyba dalszy plan powinien być właśnie jaśniejszy - wygląda ok? Owszem, renderowane w Cyclesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NV -tych jabłek jest ogólnie za mało przez co nie ma takiego dobredo efektu wg mnie. Daj może jedno jabłuszko na foregroundzie a więcej na bachgroundzie. Dof będzie miał co liczyć, będzie poczucie głębi.

Cheers.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności