Jump to content
NV

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019

Recommended Posts

Hehe no Faraon byłby chyba zadowolony ? xD

Robię jeszcze dwa zoomy i sam nie wiem rzucać to do FW ? dużo niedoróbek jest ...

Sam projekt wymyślony i spłodzony w dwa wieczory (modeli troche everowych ,ceramika od cersanitu) reszta strugana chociaż niewiele tu modelowania było

2000x1000 liczyło mi niecałe 2h.

Dof wyszedł fatalnie (Zdepth'owy nie maxowy)

6done.jpg

1donecopy.jpg

5done.jpg

Edited by 09121986

3d_operator - zaznaczyłem edge które mają być stebnówką i extrude. Później kilka chamferów i tyle.

09121986 - Ręcznik w wannie wygląda jakby bym brudny. Dywaniki mi się nie podobają. Sam pomysł mi się strasznie podoba dlatego uważam że powinieneś przysiąść na dłużej nad tym projektem i go dopracować. Aha i wydaje mi się że za dużo tych samych obrazów faraona. Trochę więcej różnorodności. Wzorki na lustrze są ok ale może usuń ten u samej góry który wygląda niby jak odbicie niby jak błąd :P

Czekam na progres z tą pracą. ;]

09121986: Strasznie w tych Twoich wizkach brakuje życia. Idziesz w dobrą stronę, ale jakbyś jakieś lekkie odbicia dał podłodze, jakieś mapki specular na nią jak i na tą cegłę dał, jakieś bardziej wyraziste odbicia na kaloryferze, to by to na prawdę żywsze było. ;)

no srajacy egipcjanin to jak nic motyw do łazienki. Mam nadzieje,ze to nie Twój projekt, ale czuje ze jakaś pani rozmiarów grycanki ma chrapke na takie wnętrze :)

arturprx2, udane, tylko proponuję wyrzucić samochód, lub zmienić mu chociaż kolor (srebrny/czarny), bo teraz za bardzo odciąga uwagę.

Pozdr

Ja mam taką łazienkę w swojej piramidzie. Nic nowego, zmieniam na różowe kafelki.

arturprx2- ogólnie spoko, osobiście bym "saturował" zieleń i rozjaśnił niebo lub dał bardziej coś z zachodzącym słońcem bo po cieniach widać, że słońce jest dość nisko.

A przy okazji ode mnie test wnętrza:

testinterior.jpg

Pozdr.

pressenter - tam spec pass poszedł ,ale chyba za lekko w takiem razie.(nadal mam problem z tym że czasem przesadzę albo za słabo coś wyciągnę ) Była mała przerwa i samo modelowanie było moją krwawicą przez jakiś czas i trzeba znów przysiąść.Dzięki za komentarz , do weekendu rzucę coś żywszego. A cegła ma być mat więc odbić na niej nie będzie raczej.już nie modzę z nią nic zobaczymy jak pójdzie następna wizka.

Ola-f - hehe to nie srający egipcjanin , tylko bogini Hator - opiekunka kobiet i bogini miłości. (i chyba nie sra ;D tak mi sie zdaje że siedzi tylko XD )

No projekt współtworzony z panią klientką XD

arturprx2- kozacki ten exterior , bardzo mi sie światlo i nasycenie podoba.

JunioR - masakra to jest :)

Edited by 09121986

arturprx2 - Mi się podoba ale z tym samochodem to prawda.

Osobiście urozmaiciłbym trawę dodając trochę żółtawej.

JunioR- miażdży suty. ;)

Junior - kozak! Na cegle tylko disp by się przydał, bo póki co chyba tylko bump tam jest?

arturpx2 - dobry test:) może tylko trochę mniej czerni, trochę się choinka z prawej strony kadru zlała w plamę.

JunioR - świetna praca, fajny klimat:) jedynie to co napisał kozioo, cegła wygląda trochę jak tapeta

09121986, Oleksiak- Dzięki, miło, że się podoba!

kozioo, jacob- Dzięki chłopaki! Co do cegły to akurat tutaj użyłem displeace`a tylko, że render docelowy był ok. 4k px i wyglądało ok, ale przy zmniejszaniu do 1200px jednak detal się zgubił na co nie zwróciłem uwagi bo w tej rozdziałce wystarczyło chyba tylko to "potraktować" sharpen :)

Pozdr.

Junior zarzuć corpem fajnym z tego 4k renderu ;) podejrzewam że nie tylko ja bym obczaił :)

Dobra następna łazienka tym razem mniejszy metraż i na parterze , ten sam dom :p czasem to zazdroszcze tym ludzikom z takimi mieszkaniami :( Projekt też mój. Płytki i ceramika od cersanitu.

What u think about that ? ;>

cam0001.jpg

cam0002.jpg

cam0004.jpg

pierwsze ujęcie - umywalka to biała plama Panie :D Ja dałbym mocniejsze odbicia na szkle w kabinie ale tak delikatnie. Od lewego dolnego rogu wystaje Ci coś białego nie wiadomo co to :)

drugie ujęcie - znów umywalka to biała plama i odbicia na kabinie.

trzecie ujęcie - motyw z lustrem wydaje mi się niewypałem :P Efekt który jest w lustrze choć może i poprawny to dla mnie brzydki. Co to za follow jasny od sufity w stronę podłogi na ścianie ? Lampki nad lustrem chyba zbyt czarne.

Poza tym reszta jest dla mnie na plus i przyjemnie to wygląda.

Pozdrawiam.

no przejarało umywalke troche :D a to białe to deska od kibla XD odbicia chyba good to przecież nie lustro ;p podświetlenie to jest z podwieszanego sufitu.a lampki pitch black są takie miały być a ze się nie świeca to tak wyglądają :) lustro tak wyszło bo po drugiej lustro jest także :) dzięki za koment , theres more to come ;)

Cześć,

Dzięki za uwagi i komentarze!

Jak będzie gotowych więcej ujęć i wyjdą ciekawie to na pewno wrzucę do FW, ale to pewnie trochę potrwa zanim wszystko ogarnę.

Postaram się jeszcze dziś wieczorem pokazać tutaj kilka wycinków z obrazka w dużej rozdziałce.

09121986- co do Twojej łazienki to ogólnie jest spoko, co mi nie leży od strony 3d to glary na halogenach wydają się za duże, nie wiem jak kafle wyglądają w rzeczywistości, ale fajnie by było "podbić" reflect. No i ta roślina w doniczce według mnie trochę nie pasuje, w zamian duży szklany wazon białych długich kwiatów, coś może typu- mieczyki.

Pozdr.

JunioR - danke ,za wskazówki :) jednynie usprawiedliwie się że to klient prywatny więc hajsik nie wielki -nie ma się co spuszczać , ale smyram właśnie exterior z interiorem w ramach nauki więc przy tym spędzę duuużo czasu , może wkońcu będzie co komentować :) a te kafle fakt powinny odbijać bardziej ,kwiotek tyż jest Ble xD

Jeszcze taki test rzucam co by nie było że spamuje tekstem :)

75331103.jpg