Jump to content
NV

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019

Recommended Posts

Sroka8888: Bardzo soczyście, 1 i 4 najlepsze jak dla mnie.

Świecone vraysun + vrayDome z hdr.

świetne interior ujęcia. Co to za krzesełka jeśli można wiedzieć (chodzi mi o manufacturera i designera)? Wyglądają smakowicie;)

Fargate, xmass: Dzięki, co do krzesełek to nie mam pojęcia... modelowałem ze zdjęcia, może ktoś inny będzie wiedział.

Jeszcze takie dwa proste teściki:

144kd.jpg

146eu.jpg

No to teraz coś dla odmiany.

Szybki przyjemny renderek (na podstawie jednego rysunku, który sobie machnąłem markerem).

3-4h.

xKHwMp5.jpg

Sroka, ta trawka w dalszych ujęciach jak dla mnie jest troszkę zbyt monotonna i coś dziwnego dzieję się z cieniem o ile masz mocne cienie na pozostałych elementach to na trawie jakiś taki słaby.

Ode mnie kolejna komercha....

6418v1ss.jpg

Sroka- śliczne, odemnie uwaga taka, że w kazdym ujęciu masz identyczny color-grading, może coś delikatnie pozmieniać? Pobawić się charakterem obrazka?Color balance w PS-ie nie boli :)

Garnek najłabszy, myślę że ciekawy dla ciebie będzie ten link, polecam przeczytać dokładnie: http://bertrand-benoit.com/blog/2013/05/26/materialism-1-5-rough-metal/

Świetny to z linku, co prawda nie skierowane do mnie, ale wielkie dzięki :)

Co do szóstego obrazka closedup'a trawy to ona nie powinna czasem przepuszczać nieco światła na drugą stronę?

Ja ostatnio zacząłem bawić się VRayToon'em. Jakoś przedtem nigdy do mnie nie przemówił, a ostatnio wypalam jeden render za drugim szukając możliwie jak najlepsze efektu.

Na razie wiem tyle, że trzeba mieć specyficzne podejście do tekstur (jeszcze nie znalazłem tekstury, która by wyglądała poprawnie), nie trzeba tak bardzo skupiać się na ustawieniach oświetlenia jak w przypadku fotorealistycznych renderów i trochę inaczej wygląda zabawa z modelami (jeszcze nie wiem w czym dokładnie rzecz, ale moje poprzednie rendery z załączonym toonem i po wyczyszczeniu z tekstur wyglądają zdecydowanie gorzej od tych, które budowałem specjalnie pod toona)

ofc, wysiwieć można wymieniając tu błędy - zdecydowanie nie robiłem tego na czysto i nie mam też żadnych chęci tego dopieszczać. Raczej szukam porad i wskazówek "na przyszłość" ;)

DGDZjwY.jpg

p.s.

też nie podoba mi się 'kiczkosmos' w tle, ale grupa na devie mnie do tego zmusiła - obrazki chcą tylko w kolorze, a czerwone awaryjne diody i fosforyzujące kable to czerń i biel, jakby ktoś kiedyś nie wiedział ;)

a, no i sorry za kompresję, jestem chwilowo skazany na darmowe hosty ;/

Polecam deviantart i tam dostajesz 2 gigowy dysk STASH jest rewelacyjny.

@09121986 weź te opony popraw bo niezdzierżę :) strasznie sie rzucają w oczy i psuja odbior..

@Sroka8888

jak wrzucasz jakis render to miazdzysz cale tutejsze towarzystwo!!! miazga rendery!!!!

@[email protected]: Coś spróbuje z tym wykombinować.

Kramon: Wiem że garnek bida, ale to taki b.prosty materiał na test żeby zobaczyć jak rozchodzą się refleksy w tym ujęciu.

Xiz0r: Dzięki, Coś w ten deseń?

A:

15raw234.jpg

B:

15raw234nik.jpg

legomir: Niby powinna, ale coś nie chce... mnie też to zastanawia.

plasti: e tam bez przesady... szału nie ma. Ale dzięki za miły komentarz.

Tom3k: Nie ma problemu, Kurczę ja już sam nie wiem która wersja będzie najlepsza.

Sorki że tak spamuje testami ale przez pewien okres czasu nic nie robiłem i dopiero teraz mogę "rozwinąć skrzydła".

Sroka8888: Świetnie wygląda te testy, spamuj do woli :P

Jak świecisz? Możesz pokazać jakiś render bez postpro?