Skocz do zawartości

Wizualizacja: Łazienka :>


kajstek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem że zrobię moją pierwszą wizualizacje, padło na łazienkę. Chcąc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu postanowiłem wymodelować łazienkę w moim domu, oczywiście tak jak by wyglądał już po remoncie :P . Dlatego wymiary pomieszczenia i ułożenie pewnych przedmiotów miałem ściśle ograniczone. Modelowanie jest dla mnie jak na razie najłatwiejszą umiejętnością , a teraz zatrzymałem się na etapie ustawiania oświetlenia i rendera. Ustawiając to oświetlenie zebrałem kilka tutoriali do kupy, a następnie jeszcze sam coś poustawiałem i wyszło co wyszło :)Chciałbym się dowiedzieć waszej opinii czy dobrze się za to zabrałem, czy takie rozmieszczę nie świateł ma sens i teraz pozostaje tylko dopracować ich moc świecenia (sorry za mało profesjonalne słownictwo), czy to kwestia ustawienia kamery. Wiem że takie ustawienie świateł głownie polega na ustawianie metodą prób i błędów, ale zazwyczaj w innych "projektach" jak brałem się za próby ustawiania to próbowałem tak długo bez żadnego efektu kończąc w martwym punkcie :(Oto moje wstępne rendery bez materiałów:66585339.jpg43080941.jpg38510582.jpgA tu są moje ustawienia:Światło nr 4 to takie małe które jest w tym pokoju obok i wpada przez małe okienko w drzwiach.swiatla.jpgustawieniaswiatla.jpgustawieniarenderu.jpg

Edytowane przez kajstek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po pierwsze kamera zawsze w poziomie na wysokości wzroku ludzkiego.

Po drugie, dlaczego świecisz światłem z pustego sufitu???? W domu też ci sufit świeci? Zachowaj poprawność fizyczna, światło może ci wpadać z okna w łazience co najwyżej możesz zapalić halogeny w łazience. I dlaczego świecisz tymi światłami na fioletowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

 

Podniosłem kamerę na wysokość 170cm. Wywaliłem światło z sufitu, za to wzmocniłem światło które świeci przez okno na koniec uruchomiłem halogeny w syficie użyłem do tego Free Light oraz wsadziłem VrayLight (type: sphere) do lampek przy lustrze nad umywalką.

Wiem że są plamy na ścianach ale myślę że jest to tylko kwestia ustawienia wyższych parametrów Indirect illumination, w finalnym renderze chyba nie będzie ich :)

 

14882127.jpg

10876458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kamerze wyzerowałem shift i ustawiłem Reinhard i w nim ustawiłem burn value na 0,06 a multipliter zostwiłem na 1. Halogeny zrobiłem mniej wiecej jak w tym tutku http://www.evermotion.org/tutorials/show/7823/3dsmax-ies-light-in-vray świecą dość fajnie tylko pomimo że wybrałem "Halogen (Cool)" w pomieszczeniu robi się chyba za pomarańczowo chociaż może tak powinno to wyglądać :) bo im dłużej na to patrzę to tym mniej wiem jak to powinno wyglądać :>

 

77093525.jpg

42906046.jpg

15018896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności