Jump to content

Quadro wars ;)

Recommended Posts

• 2 months later...

Hej, no właśnie zastanawiam się nad kartą do stacjonarki, obecnie jest tam quadro 600 z najnowszym driverem, na 2600k i 16gb ramu z dyskiem ssd. Co by kupic do 1500?? Bo testowalem to quadro w mayi i szczerze... dzieja sie na nim dziwne rzeczy, niby to jakas pierdoła bo nie poprawnie czasami wyswietla fonty... Zobaczcie sami:

quadroerror2.png

quadroerror.png

Szczerze to od mayi 4 mi sie cos takiego nie zdarzylo a zawsze pracowalem na geforce'ach:/

Generalnie to tak średnio zadowolony z niego jestem. Pracuje ktos na radeonach 7xxx?? Czytalem ze roznie z nimi bywa, niektorzy zachwalaja ze super zarabisty nigdy wiecej nvidia a niektorzy pisza ze sa niestabilne pod opengl'em :/ Z drugiej strony nowy kepler podobno jeszcze bardziej muli niz 4xx i 5xx razem wziete O.o

W Cinebenchu[jesli to ma jakiekowliek znaczenie i odniesienie] to tak bardzo slabo wypada to quadro 600

cinebench2600kq600.png

Moj GF435m wyciaga plynne 24 na i7-740qm. O.o No i mam dylemat, 7870 czy moze 570/670??

A i w sumie to ja nie widze róznicy miedzy gf a quadro, tak samo muli z two-sided lightning a niby mialo miec hardwareowe wspracie do tego? Tak samo dziala przelaczanie viewportow, lagi takie same... Moze to quadro 600 jest po prostu lipną karta?? Szczerze to jaka moze byc roznica miedzy 600 a 2000?? Przeciez to ta sama specyfikacja, tyle ze 2000 ma 256 Cuda Cores a 600 96?

Edited by blukazs
Guest RafalPL

http://www.youtube.com/watch?v=v1g4ZqWpMF4 minuta 2.20s

Ogolnie karte wybiera sie pod program bo Quadro maja przewage w MAX-ie na innych programach do 3d tylko FirePro bym bral.

(quadro 2000 ma 192 procesory CUDA / 4000 ma 256)

Ja na przyklad doradzam skladanie z rozsadkiem (dobieramy pod dany program bo nie da sie miec do wszystkiego).

FireGL? To juz teraz mam totalne siano w głowie... czyli wychodzi na to że nie ma sensu sie zastanawiać tylko wziaść pierwsza z brzegu i bedzie dzialac, jakos... bo wychodzi na to ze kazda ma wady O.o i pod kazdym programem dziala inaczej... XD

Guest RafalPL

karta do gier na tym sie nie da pracowac takie quadro 600 jest wydajniejsze od GTX580 wiem bo mialem i tylko sie denerwowalem niepotrzebnie

Sterowniki na stronie nvidii do quadro daja juz ok 40% wiecej wydajnosci w samym viewporcie niz odpowiednik GTXa.

Kiedys byla mozliwosc przerobic stare karty geforce na quadro i dziek itemu tanim kosztem mozna bylo miec pro sprzet. Teraz juz tego nie da sie zrobic, choc jak ktos szuka mniej wydajnego quadro to warto sie zaintersowactematem bo za 5-10% ceny mozna sobie "zrobic" quadro.

Sterowniki na stronie nvidii do quadro daja juz ok 40% wiecej wydajnosci w samym viewporcie niz odpowiednik GTXa.

Kiedys byla mozliwosc przerobic stare karty geforce na quadro i dziek itemu tanim kosztem mozna bylo miec pro sprzet. Teraz juz tego nie da sie zrobic, choc jak ktos szuka mniej wydajnego quadro to warto sie zaintersowactematem bo za 5-10% ceny mozna sobie "zrobic" quadro.

No to dlaczego sie pitoli wyswietlanie fontow w mayi na tym quadro? Skoro to jest taki wspanialy niezawodny sprzet do pracy z certyfikowanymi sterownikami i w ogole...

No tak, ostatnim modelem jaki mozna zsoft-modowac to 8800 gts z 320 lub 640 mb ramu. 8800GT z 512mb i nowsze juz nie.

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=539&pgno=8 Ale jak pokazuja testy, to juz nie ma zadnego punktu odniesienia, zwlaszcza ze w mayi po tym modzie jest wrecz gorzej. Niech ktos mi pokaze porownanie w sieci, czarne na bialym, ze to quadro jest faktycznie takie super i ma tyle procent wydajnosci i ten sterownik jest taki certyfikowany bo u mnie tego nie ma, nie wiem dlaczego, na nowym sprzecie i nowym sofcie. Po za tym... jaki jest sens odpalania maxa w openglu?? Jaki jest sens uruchamiania maxa na quadro?? Przeciez z tego co pisali to max 2011 sie juz wywala na maxtremie a do nowszego maxa jeszcze nie widzialem tego specjalnego cudownego drvera. O.o

Guest RafalPL

8800GS/GTX Z 512/1GB mozna bylo bo mam takie dwie karty na FX3700

bo do Majki sie kupuje FirePro a do Maxa Quadro i sie wtedy nikt nie ma problemow bo niestety wszysko zalezy co i jak dobiezemy podzespoly.

mialem GTX 570/580/AMD 6950 i niestety karty wedrowaly do Sklepu juz mnie na NeweGG maja pewnie dosyc :)

Posiadam 3D Max 2012 (nowe) drivery 295.73 dla Quadro i jest zero problemow bledow zwisow czy przyciec nie jak na GTX przeznaczonych na rynek gier.

Wszytko zalezy od skonfigurowania Stacji Roboczej to nie jest tak ze kupie wloze i ma dzialac.

Przepraszam za brak PL znakow

Hmm... Ja robiłem 8800GT z 512MB z Chłodzeniem zalmana, juz nie pamietam producenta i mialem problem i potem wyczytalem na forach ze tego sie juz nie da przerobic... Moze to byl jakis zupdateowany 8800 bo wtedy juz byla seria 9xxx i zapowiadane gtx2xx ^^

Jp... nie dosc ze kazdy program wymaga innej karty to jeszcze trzeba wszystkie podzespoly dobra aby ze soba wspolgraly... Ja sie zajme concept artem... XD

• 1 month later...

Witam,

Czytając początek tego tematu byłem zdecydowany kupić kartę Quadro 600. Do pracy używam Mayki.

Dochodząc do końca tematu zgłupiałem.

Jaką grafikę powinienem kupić do pracy z Mayką 2013 ? FireGL czy Quadro ?

Może jakieś inne sugestie ?

Poozon kup geforca 670 za ok 1700 albo poczekaj 2 tygodnie na 660 i nie sluchaj tych wywodow Oni sie nie znaja uwierz mi . Ja mam taka karte i gniecie. Bedziesz musial tylko nowe driwery tylko sciagnac.Scena 10 milionow fejsow w vieport 2.0 od 20 do 60 fpsow..Nie wierz w inne gruszki na wierzbie za chora kase

Guest RafalPL

hehe Jakoś większość odradza serie 600. Kup 480 ale nie od Asusa. chyba ma największa moc obliczeniowa szczególnie procesory Cuda bo te 600tki ehhh.

600-tki nie są polecane jako karty wspomagające rendering GPU np. OctaneRender.

I dlatego ja używam kart z serii 580 ew 480 jezeli zaś nie nie mamy zamiaru korzystać z renderingu na GPU to są OK,

Dzięki za sugestie ale czekając na Wasze podpowiedzi kupiłem już 600'ekę. Taki niecierpliwy ze mnie gość ;)

Zależy mi przede wszystkim na komfortowej pracy w viewportach. Zobaczymy jak będzie się spisywać.