Jump to content
kosaprzemo

Vray 2 Distributed rendering

Recommended Posts

Mam problem z ustawieniem tego. Próbowałem szukać tutoriali, albo jakiś porad. Niestety wszystko dotyczy wersji 1.5. Zaznaczam w settings opcję Distributed rendering, dopisuję IP komputera na którym ma się renderować, ale wyskakuje od razu komenda "Could not connect to host ( Adres IP ): Nie mażna nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia". Mało tego Nie renderuje chyba żadnych materiałów. Pierwszy raz to ustawiam więc możliwe że popełniłem głupie błędy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdz render w mental ray, tam nic nie musisz wlaczac, wystarczy zainstalowac 3ds i tyle, ja wlasnie dzisiaj walczylem z DR po lanie i w VRAY i w Mentalu dziala, lecz przez internet juz niestety nie no ale to juz inna sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie spawner. Gdzie on jest i jak go włączyć. Szukałem wiele razy, nie znalazłem. Znalazłem jedynie na temat oczywiście wersji 1.5 na temat v2.0 nie znalazłem. Firefall nie blokuje połączeń. Oba wyłączone. Potrzebuję vraya nie mentala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamiast vray DR uzyj backburner'a w wersji 2008 bo najnowsza wersja stwarza problemy.

 

materialy sie nie renderuja najprawdopodobniej dlatego ze uzyte mapy odwoluja sie do Twojego lokalnego dysku i max po otworzeniu sceny na innym pc ich nie znajdzie dlatego najlepiej uzywac zmapowanych dyskow sieciowych jesli planuje sie rendering w sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kosaprzemo, u mnie po zainstalowaniu VRAY spawner pojawil sie w Start Menu\Programs\Chaos Group\V-Ray Adv for 3dsmax 2012 for x64\Distributed rendering

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy