Jump to content
Sign in to follow this  
Ukas

Odejmowanie Subtooli

Recommended Posts

Mam mały problem. Mam przykładowo dwa subtoole np. dwie kule, które częściowo na siebie zachodzą. Chciałbym żeby pozostała jedna, z wycięciem w miejscu gdzie nachodziła na nią druga kula (mam nadzieję że w miarę jasno napisałem o co chodzi :)) Jak to zrobić? Będę wdzięczny za radę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zbrushu masz taką namiastę booleana.Musisz mieć te dwie kule jako osobne subtoole-ustawiasz je w odpowiednich pozycjach.Potem na liście subtooli zaznaczasz w tej która ma byc obiektem wycinającym drugą ikonkę-takie dwa okregi nakładające się na siebie.Klikasz Remesh All i dostajesz nowego subtoola będącego wynikiem odjęcia jednej kulki od drugiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki zadziałało.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, właściwie chodzi o to samo ale inaczej. Lepszy efekt daje zrobienie tego samego przy użyciu dynamesha. Czyli dynamesh jest włączony. Przygotowuję kulę jako subtool. W brushu "Insertcube" podmieniam sześcian na moją kulkę. I mam gotowy brush do działania. I tu mam pytanie :) czy jest możliwość żeby kula(która w tym momencie jest moim brushem) miała stałą wielkość, taką jaką miała jako subtool (żeby nie można jej skalować)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shit,rzadko tego używam i wogóle zapomniałem że są jakies insert brushe teraz:D.Może ustaw sobie wszystkie kulki tej samej wielkości w mniej więcej odpowiednich pozycjach w jednym subtoolu.Potem je dodaj do swojego insert brusha.Wsadź insert brushem wszystkie naraz a na końcu przesuń w odpowiednią pozycje i wielkość transpose.

 

Możesz też dodać jedną kulkę insertem,potem przełączasz na transpose i ją sobie klonujesz trzymając Ctrl+Shift+(jeśli chcesz robić subtraction) Alt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy