Jump to content
bakenbauer

ciągły error podczas renderingu 3dmax

Recommended Posts

Witam dostałem już używany model do przerobienia i po edycji zdałem sobie sprawę że nie jestem wstanie zrednerować sceny gdyż podczas renderingu mental ray analizuje jeden z elementów tego modelu po czym cały program się krzaczy. Widać ewidentnie ze na danym obiekcie jest cos nałożone do czego niejestem wstanie dojść i tego usunąć.

Dodam że przed moją edycją model zwierał na poszczególnych obiekatach modyfikator Displace z bitmatą w formacie tif.

Pomimo usunięcia go z modelu program pomimo nzjaniższych parametrów wyłączonego FG nieprzeżuwa i nie daje mi możliwości dalej realizować projekt.

Bardzo prosze o pomoc i wskazanie miejsca gdzie moge wyczyścic w pełni model bo pomimo nałożonego stanardu na model nadal coś nie pozwala zrdenderować wynik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj eksport / import tego obiektu, ewentualnie popróbuj go konwertowac na editable poly, mi takie kombinacje kiedyś z v-ray'em pomogły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W panelu "utilities" możesz zrobić jeszcze dwie rzeczy: reset xform oraz remove uvw mapping.

Można jeszcze po tym wszystkim wyeksportować samą siatkę np. do formatu .obj a potem ponownie zaimportować do maxa.

 

edit: jest jeszcze modyfikator "stl check" który sprawdzi poprawność siatki pod kątem otwartych polygonów, podwójnych krawędzi itp. itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzilem model, bez tekstur jaki podesłałeś, lecz mimo ze STL Check wykrywa ok 1000 błędów(otwarte krawedzie itp) to Mental go bez problemu w pare sekund renderuje. Chodzi o Maxa 2012, i 2011, w Obu renderuje sie z wył. i włączonym FG i takze przy defaultowych ustawieniach.

 

Moim zdaniem powinienes, po kolei zastepowac dana teksturę, materialem defaultowym i sprawdzac czy Mental przejdzie, Jak nie to cofnąć zmianę i kolejny materiał podobnie, powinno szybko wyjść która go blokuje.

Edited by MaxymilianMax

Share this post


Link to post
Share on other sites

wejdz w asset tracker i zresetuj mu szukanie map. To moze byc poczatek poszukiwan.

 

 

[edit] oops, otworzylem posta zeby pomoc, poczekalem jakis czas pracujac na drugim kompie, odpowiedzialem, a tu stado odpwiedzi i moj post ni w zab sie wpasowal, sorry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarze, niestety nic nie pomogło. Skorzystał bym z propozycji import/export OBJ niestety moje modele mają nałożone kości i skóre i tutaj też mam problem bo chciałem zrobić jak pisałem i zloadować modyfikator niestety niejest tak jak w poprzedniej wersji i wszystko ciągnie sie jak guma a niechce zacząć wszystkiego od poczatku :( Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak dorawać się do tego problemu?

Vond dzięki spojrzałem na asset tracker (shift+T) ale niestety nie znalazłem tej opcji o której piszesz może dało by sie jeszcze to jakos rozwinąć ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy mapach, ktore tam masz right click i wcisnij do wszystkich jakie sa strip path.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze już myślałem ze to załatwi sprawe, po twojej instrukcji puściłem szybki render i przeszło potem zrobiłem lekką zmiane perspektywy i wyszedł ten sam problem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie masz zadnych juz map w scenie? camera mapping? pusto? Wzialbym Twpja scenke do obcykania, ale niestety do jutra wieczorem nie bede mial jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy