Jump to content

Jak dodać EnergyPreComp w Adobe After Effects

Recommended Posts

Witam, jestem zupełnym laikiem w tym programie ^^ Całe życie spędziłem w GIMPie.

Od paru dni grzebie w A:AE i Sony Vegasie. Znalazłem ciekawy tutorial na VideoCoPilot dotyczący tworzenia intro. Koleś w 01:32 min (z tego tuta: http://www.videocopilot.net/tutorial/energy_wipe/) dodaje efekt.. Przez ekran przelatują takie jakby pioruny. Jemu to się pojawia po lewej stronie programu .. a ja mam tylko to:

http://img23.imageshack.us/img23/4739/screenuft.jpg

Pomóżcie mi jakoś jak to dodać do mojej kompozycji ;/

aa rzeczywiście, miał materiały o pobrania pod tutem.. męczę się z tym jak.. :d przypomniały mi się pierwsze dni z gimpem, które miewałem prawie 6 lat temu ^^

doszedlem do 3 minuty tutoriala i mam tam problem z stworzeniem dwóch punktów na osi czasu. Chodzi o to że gdy wjeżdża piorun na obszar napisu zwiększa się jego przenikalność (z 0% na 100%) ;/ będę dźwięczny za jakieś wskazówki.

Chodzi mi o ten fragment: 02:58-03:15

klikasz na ten stoper obok napisu Opacity, tworzy Ci się klucz, przesuwasz go na prawo, ustawiasz tą czerwona pionową kreskę odpowiedzialną za obecną klatkę na lewo i zmieniasz Opacity na 0%, tworzy Ci się drugi klucz.

Okej, ostatnie pytanie myślę do tego tutoriala .. A więc gdy autor dodaje ten efekt rozmycia napisu i gdy już ustawi wygląd wg upodobań i gdy umieszcza go na osi poprzez kliknięcie na stoper przy Evolution wyświetla mu się automatycznie okienko na osi czasu do wpisania wartości. On tam wpisuje time*500. Po pierwsze nie bardzo wiem do czego ta komenda służy, a po drugie nie wyświetla mi się takie okienko i pewnie muszę je jakoś uruchomić ręcznie. Nieśmiało proszę o pomoc ;]

Ten moment: 03:36-03:54