Jump to content
  • 0

Kaustyka a odbicia - V-Ray


Question

Witam.

Mam takie pytanko dotyczące kaustyki. Zawsze wydawało mi się, że dzięki kaustyce, różne odbicia światła będą realniejsze, a tutaj kaustyka usunęła mi niektóre odbicia (np. to na podstawce od monitora i te odblaski na bocznych ściankach klawiszy w klawiaturze). Mam pytanko, czy tak naprawdę powinno być w realnym świecie, a jeżeli nie, to dlaczego kaustyka usunęła te odbicia.

 

Render BEZ kaustyki.

 

01.jpg

 

Render Z kaustyką.

 

02.jpg

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

hihihih a kolega nie wsadził dwa razy tego samego renderu albo ja mam oczy juz zjechane bo jakos na jednym i drugim nie widze róznic;) a tak na powaznie po co stosujesz w tej scenie kaustyke tu nie ma nic do czego mozna by ja odnieść ani szkła anie innych materiałow typu przezroczystego rozpraszajacego śwaitło, nie mówiac o cieczach itp.

Link to post
Share on other sites
  • 0

w realnym swiecie kaustyka nie ma nic wspolnego z odbiciami to jest wspołczynnik przenikalności promieni słonecznych przez materiały przezroczyste lub połprzezroczyste. Jedyne wytłumaczenie sensowne ze zapewne zastosowałes kaustyke na szybie pomieszczenia i zmieniajc parametr przenikanie mogłes spowodowac ze refleksy tez sie zminią, zminiłeś ilość fotonów wpadajacych do pomieszczenia skutek własnie taki ze ci znikneły pewne refleksy. Sprawa jak najbardziej naturajna

zobacz co sie tanie jesli zamiast zwykłej szyby zastosujemy szkło o jakims wspołczynniku nie przepuszczania światła słonecznego zobacz ile wtakim przypadku bedziesz miał zmian w odbiciach i refleksach w danym pomieszczeniu

Link to post
Share on other sites
  • 0

Światło docierające do danego fragmentu sceny nie przechodzi przez żadne szkło, dla testu ustawiłem światło dosłownie zaraz przy tych obiektach, caustic subdivs w v-ray light properties wynosi 5000, a ustawienia kaustyki prezentują się tak:

 

k1.JPG

 

Światło to v-ray sun.

Photon emit radius oczywiście obejmuje dane obiekty.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy