Skocz do zawartości

Teczka 2D : Kyrie Eleison


Kyrie Eleison

Rekomendowane odpowiedzi

Norden, dzięki za ciekawe spojrzenie na teczkę.

 

Sprawa jest dość prosta - tak jak sam zauważyłeś jest to miejsce gdzie wrzucam nie powiązane ze sobą tematycznie czy stylistycznie szkice. Jaki cel samego szkicowania ? Głównie nauka, eksperymentowanie, chęć bycia w stałym kontakcie z rysunkiem/malarstwem, utrzymywanie tego tandemu oko-ręka cały czas w ruchu. Sporo liczę tutaj na "happy accidents", wiele razy to, jak szkic ostatecznie był wykonany było dla mnie zaskoczeniem i na to właśnie liczę. Poza tym każdy szkic to problemy, które należy rozwiązać, czasami skupiam się na renderze waloru, czasami na dynamicznej stylizacji, innym razem nad kreską, designem itd. itd. Wiem,że te szkice sporo mnie uczą.

 

Używając muzycznej analogii, wiele lat grałem na perkusji i wiem jak stale trzeba utrzymywać mechaniczną sprawność i koordynację rąk i nóg by móc realizować później artystyczne cele. Być może stąd moje przekonanie o potrzebie ciągłej praktyki.

 

Czy to ma sens i czy przekłada się na wymierne rezultaty ? Ciężko ocenić, twoja subiektywna ocena jest taka, że jak rozumiem, od założenia teczki do teraz nie zrobiłem żadnych postępów. W kwestii warsztatu bardzo ciężko mi się z tym zgodzić, bo sam wiem jak dużo sprawniej poruszam się w tym temacie niż kiedyś.

 

Moim głównym zawodowym celem jest praca jako concept artist. Uważasz, że zamiast szkicować luźno powiązane rzeczy powinienem narzucać sobie jakieś ramy, w których pracuję ? Np. czysto pod kątem portfolio , jakiejś specjalizacji itd. itd ? Jestem ciekaw Twojej opinii.

 

Rozumiem, że chodzi Ci o to, że sama aktywność, czynność bez jakieś głównej myśli, idei jest w gruncie rzeczy mało efektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

polka dot>// Budzie sie codziennie miedzy innymi po to by Cie irytowac moimi postami.

 

Kyrie Eleison>// W concept arcie beda chcieli zebys proponowal kilka roznych opcji na dany temat. Wiec moze w ta strone. W sensie jak rysujesz "potwora" mozesz pokombinowac w strone tego by rozwalic temat do konca i narysowac w zarysie np 10 wersji tego stwora. Przyklad:

 

Potwor_dzungla_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_pustynia_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_ocean_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_tajga_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_tundra_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_arktyka_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_australia_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_chiny_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_japonia_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_rosja_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

Potwor_polska_[wysoki,niski,masywny]_[pozytywny,negatywny,neutralny]_[inteligentny,glupi]_[ludzki,nieludzki]_[skrzydlaty,pelzajacy,pajak]

 

Itd... W ten sposob mozesz sobie kombinowac z roznymi opcjami. Oczywiscie mozesz roznicowac atrybuty i kombinowac tak by uzyskac cos co naprawde zadziwi nawet ciebie samego. Przed kazda praca rob research. Zastanow sie gdzie twoje postaci zyja. Jaka jest ich codziennosc. Kim byli kiedys. Kim beda w przyszlosci...Byc moze ich przeszlosc definiuje np elementy ich stroju lub to ze potwor np stracil dlon... albo ma np zdeformowane cialo po jakiejs bitwie bla bla bla I tak dalej. Miksuj np elementy ze soba w niepowtarzalny sposob ktore wydawalo sie ze do siebie nie pasuja. Czyli np. "bojowe golabie na gasienicach atakuja oddzial wron", "plonacy ocean magmy z zaglowym okretem z duchami na pokladzie", "swiat kolorowy snieg i wielkie kolorowe szklane kule z blekitna atmosfera".. bla bla bla. Przygotuj sie do kazdego rysunku chocby ogladajac co inni zrobili podobnego i ciagnac Twoja rzecz w nowa strone ktorej nikt nie probowal. Oryginalnosc w pracy moze byc celem samym w sobie.

 

Co do warsztatu. Nie jest on najwazniejszy. Widzisz! Jest wiele prac na tym np. artstation ktore sa warsztatowo naprawde dobre https://www.artstation.com/ ale patrzac na to obiektywnie wydaje mi sie ze nie ma w wielu z nich niczego niepowatarzalnego. Tak samo gdy patrze na wlasne prace w wiekszosci przypadkow mam wrazenie ze braklo mi pomyslow w przeszlosci.

Pozdrawiam.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norden- wielkie dzięki, jestem mega wdzięczy za to krytyczne spojrzenie. Zgadzam się w wielu kwestiach, zwłaszcza co do tego , że warsztat nie jest tutaj celem samym w sobie. Do tej pory większość moich prac powstawał właśnie jako ćwiczenia/etiudy i w sumie świadomy byłem, że brakuje im jakiegoś wyrazistego, ciekawego pomysłu i cały czas odkładałem ten etap na później. Zamierzam wziąć sobie twoje uwagi do serca.

 

Zaległe szkice za tamtego tygodnia :

18

uTyXk5R.jpg

19

DrkTUO6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox. Kazdy punkt widzenia niesie za soba jakas informacje niezelzeni czy punkt widzenia pozytywny, negatywny lub neutralny.

 

Co do ostatnich obrazkow: Pani fajna. Chociaz jej mina przypomina mi jakas tam dziewczyne ktora znalem XD

 

Widoczek na dole ma zaburzone nieco plany. Cos jest dalej mimo wszystko uzywasz tak samo silnej czerni. Brakuje mi tez tutaj jakiegos glebokiego tla. Cos co by robilo za trzeci plan.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej z planami niz w poprzednim... Kolory fajne. Pomysl jednak czy chcesz by w czerniach kolor wpadal w taki sam sposob niezaleznie od planu. W sensie zarowno u Ciebie na drzewie jaki i dalej mamy doczynienia z taka turkusowa czernia. Sprobuj moze w nastepnych pracach rozroznic te rzeczy. To akurat jest trudne ale moze nadac Twoim pracom wiecej glebi i przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po przerwie :D

 

Bardzo fajny storytelling kolorami i kompozycją. Czuć i widać ogromny progress w wiedzy i warsztacie porównując to z Twoimi pierwszymi wrzutami. Tak się miło patrzy na to wszystko :D

 

Czekam na więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności