Jump to content

Dziwny efekt renderingu - VRAY 3ds max


Recommended Posts

Cześć. Mam problem z renderingiem i może ktoś mi pomoże. po wyrenderowaniu na obrazku pojawia sie pełno malutkich , białych kwadracików wyglądających jak dziwne odbicie światła. Efekt przedstawia załączony fragment renderingu. Może wiecie jak to wyeliminować. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdro !!!!

P.S. Używam 3ds max + Vray[ATTACH=CONFIG]85898[/ATTACH]

Link to post
Share on other sites

Czasami moze byc przyczyna światło -filtr AA np przy catmulu potrafia sie robic takie artefakty gdy swiatło jest za mocne niedawno miałem cos takiego na samochodach za oknem wystrczyło w vraysky zaznaczyc opcje invisible sun i znikneło czasami wystczy dobrac jasnosc kamery do oswietlenia i filtra AA. Takie artefakty czasmi pojawiaj sie na niskiej jakosci materiałch spróbuj podkrecić subdiv.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, generalnie jak ręderuję tę scenę to wszystko jest ok. Te artefakty( punkciki jasne) pojawiły sie w momencie kiedy w VRAYPHYSICAL CAMERA zaznaczyłem opcję DEPTH-OF-FIELD i zacząłem manewrować f-number i shutter. wcześniej ten efekt sie nie pojawiał. Ustawienia rendera standartowe jakie można znaleść w tutorialach w necie.

Link to post
Share on other sites

Najwyrażniej. Ale najdziwniejsze jest to ze na początku jak nie miałem jeszcze funkcji DOF włączonej to renderowało sie dobrze. Potem jak włączyłem DOF to pojawiły sie te artefakty. Kiedy chciałem powrócic do poprzedniego stanu i odznaczyłem DOF i zmieniłem inne ustawienia do początkowych i nawet usunąłem VRAYPHYSICALCAMERA to i tak jak renderuje z perspektywy to te artefakty sie pojawiaja.. Macie jakies pomysly jak to naprawic?? lub renderowac pozbywajac sie tego efektu??

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy